Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedrona79

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Volvo S 80, 2,5 Diesel, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 12:33
Temat postu:

S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


spitolił mi się mechanizm otwierania szyby od kierowcy,
wpadłam na pomysł żeby przenieśli z innych drzwi na te od kierowcy,
ale ponoć nie da rady bo nie pasuje - czy ktoś wie gdzie mogę coś takiego dostać??? -20 na dworze a ja jak kretynka z uchyloną szybą jeżdżę bo co ją przytwierdzę to ona opadnie...
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 20:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


Na pewno dostaniesz w aso, kupując używany trzeba zwracać uwagę na to czy nie jest pogięty bo wtedy będą problemy z wypinaniem się szyby z zaczepów a wtedy można stracić też szybę. Tymczasowo można podeprzeć szybę tak by nie opadała i odłączyć zasilanie silnika.
Powrót do góry
smith19

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: OPEL MOVANO 2.5 CDTI 120km 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 20:03
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


witam, jak taki mechanizm można wyciągnąć? Pytam bo jak zdjąłem całe poszycie drzwi to nic tam nie widziałem, czy to jest jakoś na nity, wkręty? a też muszę go wymienić gdyż całkowicie ramiona mi pogieło przez pęknięte spinki.
Powrót do góry
Tytoslaw15

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka
Posiadane auto: Volvo S80 2.5D 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


Tak aby zamknąć ten temat opisze tą sprawę bo męczyłem ją 4 razy i chetnie się nią pochwalęVery Happy U mnie w lewym podnośniku było ramie złamane a prawym ruszało się i krzywo jezdziła szyba.. Zacząłem więc od kupna na alleeegro, lewe ok 150, prawe 100 za uzywane.. Trzeba dokładnie sie przyjzeć, aby miało proste ramiona i sprawny silnik(najlepiej ze spinkami)! Gdy już mamy to ściągamy tapicerke poprzez wyciagniecie kołków(oryginalne wciskamy takie małe coś do środka i wyciagamy całe x6) i odkrecenie śrubki torx 25, jest za zaślepką w panelu sterowania w dołku.. Kable odpinamy, zielona wtyczka nawet łatwa, ale szara to kawał cholery, trzeba kombinować ze śrubokretem płaskim.. jeszcze mały głośnik:) Mamy blaszke ~3cm x 25cm którą musimy usunąć z drogi:p Rozwiercenie nitu na dole wystarczy. Rozwiercamy 4 nity od klamki do otwierania dzwii, wywalamy piankę wygluszającą, bo lepiej kupić kawałek pianki pod panele i nakleićVery Happy Ukazują nam się 4 nity od podnośnika:o I zaczyna się jazda! Przygotuj czteropaka:D Można zacząć od wyciagniecia szyby. Czyli wyciagamy spinki ktore jezdzą w szynach, bedzie ciezko je wyciagnać bo najpierw wsuwka a potem jeszcze ramie musi wyskoczyć.. Potem listwa uszczelniająca zeby nic tam do srodka nie wleciało od wewnątrz, taka czarna, podwazyć i do góry ciagnać.. Wyciagnać ramiona ze spinek i pod kątem 45sto przodem na dole wyciagnać szybe.. Odkładamy w bezpieczne miejsce.. Rozwiercamy 4 nity od podnośnika.. Najlepiej jak ramiona są w górze.. Wyciagamy wtyczke i cały mechanizm.. Teraz wkładamy zastepczy i nitujemy.. Bez spinek! Tu zaczynają się schodki bo jeden nit to lajtowo, 3 są głębiej i tu albo włozymy nitownice, standartowa nie wchodzi tak fajnie( ja wyciałem szlifierką miedzy kółkami a otworem, zobaczycie jak otworzycie bo teraz dziwnie pisze;D 4 nit lepiej zamienić na srubke, da się jakoś dokrecić.. wpinamy wtyczke.. Do szyn wkladamy spinki i wsadzamy szybe, ramiona do spinek( mocno wcisnać bo zsuwka nie wejdzie, teraz ta zasuwka(to jest kur*a!) jedną wkładałem kiedyś godzine.. można wsadzić nakretke 6 chyba i potem wyciagnać przy wciskaniu.. jesli ładnie siedzi to listwa wewnetrzna i pianka wygluszająca.. na silikon czy jakis klej.. potem klamka i ta blaszka na torx.. wpinamy wtyczki, i zakladamy boczek! Fajnie się pisze, ale dla poczatkującego to są 3h roboty.. no z moim tekstem 2 bo doszedłem do tego sam! Nie wiem jak oni nitowali tak głęboko o.o dziekuje, dobranoc:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoS90

125 000

2017r.

210 000 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

23 900

2012r.

232 198 km

mazowieckie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System