Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedrona79

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Volvo S 80, 2,5 Diesel, 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 12:33
Temat postu:

S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


spitolił mi się mechanizm otwierania szyby od kierowcy,
wpadłam na pomysł żeby przenieśli z innych drzwi na te od kierowcy,
ale ponoć nie da rady bo nie pasuje - czy ktoś wie gdzie mogę coś takiego dostać??? -20 na dworze a ja jak kretynka z uchyloną szybą jeżdżę bo co ją przytwierdzę to ona opadnie...
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Wto 31 Sty 2012, 20:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


Na pewno dostaniesz w aso, kupując używany trzeba zwracać uwagę na to czy nie jest pogięty bo wtedy będą problemy z wypinaniem się szyby z zaczepów a wtedy można stracić też szybę. Tymczasowo można podeprzeć szybę tak by nie opadała i odłączyć zasilanie silnika.
Powrót do góry
smith19

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: OPEL MOVANO 2.5 CDTI 120km 2005r
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 27 Gru 2013, 20:03
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


witam, jak taki mechanizm można wyciągnąć? Pytam bo jak zdjąłem całe poszycie drzwi to nic tam nie widziałem, czy to jest jakoś na nity, wkręty? a też muszę go wymienić gdyż całkowicie ramiona mi pogieło przez pęknięte spinki.
Powrót do góry
Tytoslaw15

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Praszka
Posiadane auto: Volvo S80 2.5D 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Mar 2014, 21:49
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) S80 - mechanizm otwierania szyby od kierowcy


Tak aby zamknąć ten temat opisze tą sprawę bo męczyłem ją 4 razy i chetnie się nią pochwalęVery Happy U mnie w lewym podnośniku było ramie złamane a prawym ruszało się i krzywo jezdziła szyba.. Zacząłem więc od kupna na alleeegro, lewe ok 150, prawe 100 za uzywane.. Trzeba dokładnie sie przyjzeć, aby miało proste ramiona i sprawny silnik(najlepiej ze spinkami)! Gdy już mamy to ściągamy tapicerke poprzez wyciagniecie kołków(oryginalne wciskamy takie małe coś do środka i wyciagamy całe x6) i odkrecenie śrubki torx 25, jest za zaślepką w panelu sterowania w dołku.. Kable odpinamy, zielona wtyczka nawet łatwa, ale szara to kawał cholery, trzeba kombinować ze śrubokretem płaskim.. jeszcze mały głośnik:) Mamy blaszke ~3cm x 25cm którą musimy usunąć z drogi:p Rozwiercenie nitu na dole wystarczy. Rozwiercamy 4 nity od klamki do otwierania dzwii, wywalamy piankę wygluszającą, bo lepiej kupić kawałek pianki pod panele i nakleićVery Happy Ukazują nam się 4 nity od podnośnika:o I zaczyna się jazda! Przygotuj czteropaka:D Można zacząć od wyciagniecia szyby. Czyli wyciagamy spinki ktore jezdzą w szynach, bedzie ciezko je wyciagnać bo najpierw wsuwka a potem jeszcze ramie musi wyskoczyć.. Potem listwa uszczelniająca zeby nic tam do srodka nie wleciało od wewnątrz, taka czarna, podwazyć i do góry ciagnać.. Wyciagnać ramiona ze spinek i pod kątem 45sto przodem na dole wyciagnać szybe.. Odkładamy w bezpieczne miejsce.. Rozwiercamy 4 nity od podnośnika.. Najlepiej jak ramiona są w górze.. Wyciagamy wtyczke i cały mechanizm.. Teraz wkładamy zastepczy i nitujemy.. Bez spinek! Tu zaczynają się schodki bo jeden nit to lajtowo, 3 są głębiej i tu albo włozymy nitownice, standartowa nie wchodzi tak fajnie( ja wyciałem szlifierką miedzy kółkami a otworem, zobaczycie jak otworzycie bo teraz dziwnie pisze;D 4 nit lepiej zamienić na srubke, da się jakoś dokrecić.. wpinamy wtyczke.. Do szyn wkladamy spinki i wsadzamy szybe, ramiona do spinek( mocno wcisnać bo zsuwka nie wejdzie, teraz ta zasuwka(to jest kur*a!) jedną wkładałem kiedyś godzine.. można wsadzić nakretke 6 chyba i potem wyciagnać przy wciskaniu.. jesli ładnie siedzi to listwa wewnetrzna i pianka wygluszająca.. na silikon czy jakis klej.. potem klamka i ta blaszka na torx.. wpinamy wtyczki, i zakladamy boczek! Fajnie się pisze, ale dla poczatkującego to są 3h roboty.. no z moim tekstem 2 bo doszedłem do tego sam! Nie wiem jak oni nitowali tak głęboko o.o dziekuje, dobranoc:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System