Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
laik90

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2015, 13:59
Temat postu:

Auto za 8-9 tyś dla laika


Witam,
Sporo widziałem takich tematów, ale każdy szuka czegoś konkretnie dla siebie. W najbliższym półroczu planuję zakupić samochód. O dziwo nie jestem facetem który motoryzacje ma w jednym małym palcu a moja znajomość techniczna ogranicza się do wymiany kół na letnie/zimowe. Stąd prośba do bardziej wytrawnych "graczy" na rynku motoryzacyjnym. Tak jak w temacie będę posiadać koło 8-9 tyś na zakup auta. Korzystać będę dosyć często głównie po mieście jednak ze względu na rodzinę w granicach 30 i 100 km także te trasy będę regularnie pokonywać. Potrzebuje auta względnie taniego w utrzymaniu, z niedrogimi częściami, nie interesują mnie super osiągi. Pewnie przy naprawach sam nic nie zrobię głównie będę potrzebować mechanika. Jestem świeżo po studiach kokosów nie zarabiam więc coś co kilka lat by pojeździło. Myślałem o jakimś aucie byle nie kombi najlepiej benzyna+lpg ostatecznie benzyna która mnie nie zabije finansowo. Wstępnie myślałem o standardowym Oplu Astra II, ewentualnie jakiejś Skodzie(Fabia? Octavia?nie z firmowym przebiegiem) czy Fordzie. Najchętniej kupił bym auto 2002,2003 czy lub nowsze. Byłbym wdzięczny za konkretną dyskusje i propozycje która myślę nie tylko mi się przyda. Pozdrawiam
Powrót do góry
pezotowiec

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwockk
Posiadane auto: Citroen C5 I 2.0 HDI 110KM 2004r Exclusive
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 09:08
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Każdy ma inne koncepcje na temat kupowania samochodów i tak na prawdę nikt nie będzie zgodny w 100%, która marka i model będzie najlepszy.
Na pewno zwróć uwagę aby było jak najmniej bajerów i dodatków z elektroniki bo za to się tylko dopłaca, a z tego co piszesz samochód ma Ci służyć a nie stać w warsztacie.
Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za jakimś diesel'em. Ekonomiczne silniki, tylko dobrą sztukę trzeba trafić, a tak to nie do zdarcia (piszę o silnikach tak do 2003).

Polecam Peugeota 406 2.0 HDI. Mój znajomy jeździł w taxi, nabił 300 000km przy łącznym przebiegu 480 000km i dalej śmiga lepiej jak niejeden nowy.
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 11:16
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


nie pakujcie chłopaka na diesla. to fajne silniki ale dopóki nie trzeba odstawić auta do mechanika.
jesli chodzi o solidność to radze poszukać auta w ocynku z silnikiem benzynowym najlepiej ośmiozaworowym. to nie wysilone jednostki które służą przebiegiem dwukrotnie większym niż obecne diesle.
jeżeli opłaty OC nie są tak straszne to warto rozejrzeć sie za silnikiem o sporej pojemności najlepiej bez LPG co jest największym gwarantem wiarygodnego przebiegu i następnie samemu założyć LPG.
warte uwagi moim zdaniem to citroeny i peugeoty ze wzgledu na blachy i niektóre silniki. 1.4 ośmiozaworowy albo 1.8 równiez osmiozaworowy. bo 16 lubią brać olej. silniki nadające sie pod gaz mają również renault ale tam należy uważać na elektrykę więc ta rodzinę odradzam. bardzo tanim w eksploatacji okaże się fiat panda z silnikiem 1.2.
może polo ale pamiętaj, że za rodzinę VW zawsze dopłacisz za logo a nie zawsze dopłata jest warta tego co dostaniesz godnym polecenia jest tez toyota. solidne autka szczególnie yarys.
NAJWAŻNIEJSZE: jeśli masz 9 tys to kup auto na tyle tańsze abyś zostawił na pakiet startowy, czyli wymiana płynów, rozrządu, filtrów, i jeszcze kilka stówek na ewentualne naprawy bo pamiętaj, że ktoś kto zamierza sprzedać auto chechła je do końca przeciągając każdą naprawę a jak to jest zachodnie auto od handlaża to w kolejce do wymiany mogą być opony, akumulator, radio to może być jakiś grat albo wcale.
jeśli chcesz wdepnąć w diesle to proponuje jednostki wolnossące, taka fabia SDI długo polatasz, mistrzem startu spod świateł nie zostaniesz ale miło będzie przy dystrybutorze.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 13:16
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


pisarmen napisał:
(...) jeśli chcesz wdepnąć w diesle to proponuje jednostki wolnossące(...)

To prawda !
Tyle,  ze np. z turbiną - ze względu na niezwykła trwałość, polecam tylko i wyłącznie o stałej geometrii - będzie znacznie ekonomiczniejszy i wcale nie dużo mniej trwały.
Stała geometria turbiny, zapewnia dalej opinię auta ... z 'niezniszczalnym' motorem.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 13:33
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


czyli TD. każdy inny symbol to już bardziej zaawansowany twór.
ale takie silniki to można chyba już rzadko spotkać w nowszych konstrukcjach, natomiast wolnossące są. SDI w grupie VW i na pewno toyota ma w swojej ofercie
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 13:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 20:10
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Niekoniecznie tylko TD ...
1,9 TDI z silnikiem AGR, ma turbinę ze stała geometrią - jeżdżę właśnie czymś takim i niezwykle sobie go chwalę.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 21:06
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


silników 1.9 TDI jest kilkadziesiąt odmian. mało kto sie w tym może połapać. ale ogólnie to chyba najbardziej wymowna będzie moc. zwykły turbodiesel o tej pojemności nie powinien przekroczyć 90 KM.
no ale turbina to nie wszystko, są jeszcze wtryski, dwumasa, lepiej chyba pozostać przy benzynie niż wdepnąć w niespodziankę.
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Z mocą, to też nie do końca.
Są (były produkowane) TDI 90KM z turbiną o zmiennej geometrii.
Problemem w takich turbinach, są zapiekające się łopatki, czego nie ma w prostych turbinach i dzięki temu, nie ma się w nich co psuć - oczywiście podczas rozsądnego jej użytkowania.

Osobiście wydaje mi się, że problemy z dwu masą, zdecydowanie częściej występują w motorkach o większej mocy.
Mój TDI AGR ma obecnie przejechane prawie 340 kkm i sprzęgło, jak i wtryski mam ciągle te, które zamontowano w fabryce.
Oczywiście, także trzeba pamiętać o umiejętnym użytkowaniu takiego sprzęgła.

Problematyczne (bardziej awaryjne) są pompo wtryski..
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 15:21
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


w takim razie wyszukaj mi tyle wad w benzynie a zamienie sie na diesla Smile
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 16:24
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Hm ... dla mnie olbrzymia wadą silnika benzynowego, jest jego irytująca niska sprawność a co za tym idzie, duże spalanie - tylko zimą i to przy sporym mrozie, moje spalanie w trasie, przekracza 4l/100km.
Latem, waha się od 3,8 - 4,0 - jak w instrukcji obsługi.
Trwałość mego modelu autka - mechanicy mówią o nim "ostatni, niezniszczalny model Skody" - dodatkowo do mnie przemawia na korzyść diesla.
I dlatego mam takie spojrzenie - i to nawet pomimo sporej i niekiedy uciążliwej głośności silnika (zimą), w porównaniu do benzynowego.

O diesla trzeba dbać i jeździć z głową - jest słynne 10 przykazań dla użytkowników diesla a już w szczególności ważne dla TDI
Kto ich nie przestrzega, to potem rzeczywiście może słono płacić.

Zawsze jeździłem benzynowymi, ale kiedy w 2006 r. dosiadłem AGR-a, poczułem, że to jest dopiero auto - pasuje akurat do mego stylu jazdy.
Ale jak ktoś preferuje benzynowe, będzie takim jeździł.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
pisarmen

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 01:26
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


o tym można dyskutować i dyskutować ale watek nie o tym Smile
problem w tym, że autor chyba juz kupił wymarzone autko Wink i sie nie chwali a my ciagle pomagamy Wink
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
baska99

Czytelnik



Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Passat b6
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 10:19
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Doskonale Cię rozumiem. Ja też jestem laikiem (i na dodatek kobietą!), a chciałabym kupić pierwsze auto. I nie bardzo wiem od czego zacząć.
Powrót do góry
Prodyan78

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grudziądz
Posiadane auto: Chrysler Pacifica (CS)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 18:44
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Jestem fanem Hyundai'a. To naprawdę omal niezawodne samochody. Do dzisiaj mam Atosa, z 2000 r. Jeździ bez problemu, mój osiemnastoletni syn robi na nim pierwsze wprawki. Ten Atos mnie zadziwia. Zimą, kiedy dobre samochody odmawiają posłuszeństwa, z tym nie ma problemu. Hehe....
Powrót do góry
ExtraFelice2135

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Suzuki Wagon R+
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 20:44
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Auto za 8-9 tyś dla laika


Najlepiej wybierz samochód mały i benzynowy. Samochody takie mają mniejszy przebieg od pozostałych. Unikaj diesli, które są kosztowne w naprawie. Zwróć uwagę na stan karoserii. Najlepiej żeby była ocynkowana.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoXC 90

44 900

2007r.

213 783 km

śląskie

VolvoV50

23 900

2012r.

232 198 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System