Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Kupić nie kupić? Pogadać warto....



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agaj666

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice 100Licy
Posiadane auto: volvo v70, nissan almera
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 15:18
Temat postu:

Kupić nie kupić? Pogadać warto....


Przymierzam się do zakupu któregoś z tych modeli.
Yaris, Auris, Corolla.
Budżet 15-20 tys zł.
Przeznaczenie - dojazdy do pracy, ok 30 km dziennie + jakieś odchylenia od tej normy.
Najchętniej z LPG, o ile Tojki dobrze znoszą to paliwo.
Mile widziana automatyczna skrzynia, o ile nie ma z nimi problemów. Niestety, wiem ile potrafi kosztować naprawa ASB Sad
Klima jest niezbędna ale chyba wszystkie z wymienionych modeli ją mają.
Nie potrzebuję dużego auta na wyjazdy, od tego mam Volvo V70 Smile, kupuję auto dla żony, bo Almera z 1999 roku mimo, że mechaniczne jest idealna to coraz bardziej zaczyna się lubić z rudą, a jak wiadomo walka z nią nie ma większego sensu.
Mam czas, nic mnie nie ciśnie, nie pali się, Alma jeździ póki co Wink
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ToyotaOlek

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Toyota Corolla 1.4 VVTi 2004r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 08:32
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupić nie kupić? Pogadać warto....


Witam. Proponuje toyote yaris I generacji silniki 1.0 i 1.3. Ale na miasto 1.0 wystarczy. W Corolli 1.4 benzyna. Wiem ze miały problemy z braniem oleju. Zdarzały sie przypadki ze 1L oleju na 1000km. Lecz wersja poliftowa po 2004 r juz miala usunieta usterke. Natomiast auris kupic to silnik 1.6 polecam. Ale to zeby kupic dobry egzemplarz to ceny powyżej 20 tys zł. Co do automatów to odradzam automaty w yaris. Natomiast w Corolli z tego co wiem to 1.4 bardzo mało egzemplarzy ma seryjnie automat. 1.6 benz i 1.4 diesel to juz szybciej mozna znalesc z automatem. Automatów nie polecam ponieważ nie wiadomo jak był użytkowany automat. Jesli cos sie stanie to ceny sa duże. A w manualu sprzegło i to wyszystko. Skrzynie manualne w corolli 1.4 bez problemu wytrzymuja po 300-350 tys km. Skrzynie manualne polecam z kazdym silnikiem w yaris 1.0 1.3, corolla wszystkie silniki i tak samo auris.

Wiec podsumowujac- polecam corolle 1.4 benzyne polifcie czyli z przdu nie plaster miodu tylko prosty gril. Najlepiej manual. A co do gazu to cieżko powiedzieć. Niektórzy chwala niektórzy nie. Ja bym nie zakładał gazu do silnika chyba ze jakas naprawde ekstra instalacje u dobrego gazownika. Ale ceny paliw nie sa jeszcze takie wysokie.

Dla takiego dzwięku silnika nie zakładał bym instalacji gazowej:
(filmik mojega autorstwa)


https://www.youtube.com/watch?v=2YWhtY7o5fU

Moja corolla to cos takiego

http://www.toyota.pewneauto.pl/oferta/szczegoly/id/51403#

ma wiekszy przebieg ale w srodku idealnie. z zewnatrz wyszystkie szpary równe.

Ja mam corolle 1.4 z 2004r po lifcie. Przebieg ok 152tys u ojca od nowosci. Silnik był za bardzo szanowany. Oleje na czas i to lepsze, płyny swiece, BOSCH, DAYCO, DENSO, COMMA i wiele innych. Przed ruszeniem samochod pochodzi z 20 sek i po jezdzie minimum 20 sekund. Nigdy ne zimny nie kreciłem wyzej niz 2,8 tys obrtów. Raz na jakis czas depneło sie (2tyg) oczywiscie na rozgrzany silniku po 15 km. Zero dolewek pomiedzy wymianami rok lub 15tys km. Spalanie w miescie 6,7 przy braku korków do 8,5l przy korkach w Poznaniu. W trasie spali przy lekkiej nodze 5,3-5,4 l z klima. Rekord to 4,7 na drodze ekspresowej przy stałej predkosci 90km/h właczona klima, radio. Zadnych problemów. Stan samochodu można powiedziec ze prawie idealny. Zderzaki oryginalne, zadny element nie malowany, czy wymieniany. Drugiego takiego samochodu to nikt nie znajdzie. A tak to ok. Sprzeglo od nowości nikt nie jest w stanie powiedziec czy sprzegło jest wymienione czy od nowosci, akumulator tez. Sadze ze w takim stanie samochod jest warty z 17,5 tys zł (2 komplety opon, wielosezonowe na lato i zimowe).
Przymierzam sie do sprzedaży ale niezbyt chyba to wyjdzie. Bo szkoda sie rozstawac z samochodem. Posiadam rachunki na ok 25tys-30tys zł na czesci oleje, klocki, itd. Nie chce mi sie dokładnie liczyc ponieważ jest tego dużo.

W razie pytan to zapraszam.
_________________
Olek
Powrót do góry
agaj666

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice 100Licy
Posiadane auto: volvo v70, nissan almera
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 14:31
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupić nie kupić? Pogadać warto....


Dzięki za opinię. Póki co nie śpieszy mi się, powoli się rozglądam i oglądam ale chętnie jeszcze poczytam o tych modelach.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
agaj666

Czytelnik



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice 100Licy
Posiadane auto: volvo v70, nissan almera
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sty 2015, 15:01
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupić nie kupić? Pogadać warto....


Auris jest w zasadzie poza moim cenowym zasięgiem. Yaris...rózne słyszałem opinie o jakości wykończenia więc pozostaje ... Corolla Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 22 Lut 2015, 19:06
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupić nie kupić? Pogadać warto....


Też tak uważam. Z LPG też nie będzie problemu, zresztą bez problemu wrzucisz tam np. jakiegoś zenita do lpg i się zwróci szybciej niż się nawet spodziewasz.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lut 2015, 19:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Zegg

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: Mazda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lut 2015, 18:31
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupić nie kupić? Pogadać warto....


Yariską miałem okazję jeździć. Ekonomiczne auto, choć dla mnie trochę małe.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System