Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hasankaski

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieruszów/łódzkie
Posiadane auto: volvo v 50 2.0 136km 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lut 2015, 22:15
Temat postu:

Dogrzewacz czy webasto?


W moim v 50 jest hydronic D5WS które po roku użytkowania zakopciło na biało pod autem.Czy te urządzenie działa od określonej temperatury zewnętrznej czy nie?Instrukcja pisze o automatycznej nagrzewnicy dodatkowej montowanej fabrycznie w dieslu w której nie można nic ustawić.U mnie są dwa timery na desce,które można programować i ustawić w poz.włączone(ein) lecz główne ustawienie tego czarodziejstwa w poz.włączonej(ein) tylko mruga i nic się nie dzieje.Akumulator nówka,paliwo max.temp. zew.około 0 st.celsjusza.Co to za cudo i jak się uruchamia bo wystraszyło mnie okropnie dymiąc na stacji benzynowej.Proszę o pomocne info.To mój pierwszy post .Soory jeśli coś nie tak piszę. Embarassed
Powrót do góry
marek5445

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: VOLVO S80 D5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?


Witaj hasankaski.

Nie do końca wiem jak jest w V50, ale pewnie podobnie jak w moim S80 D5. W S80 piecyk jest pod zderzakiem z lewej strony. Wychodzi z niego karbowana rurka (wydech) o średnicy ok. 3,5 cm. komputer jest zaprogramowany fabrycznie i kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni webasto załącza się automatycznie. Poza tym w moim S80 podobnie jak u Ciebie też jest manualne programowanie dwóch czasów timerem w dźwigni przełącznika kierunkowskazów.
Na dźwigni jest przycisk Reset, którym włącza i wyłącza się webasto po uprzednim nastawieniu godziny przy pomocy umieszczonego na dźwigni "pierścienia". Włączenie/wyłączenie następuje poprzez przytrzymanie przycisku reset przez ok. 2 sekundy. Po przytrzymaniu przycisku Reset, webasto przejdzie w stan ON. Zaświeci się pomarańczowy trójkąt (przestanie migać) i pojawi komunikat. Webasto włączy się przed zaprogramowaną godziną, tak żeby silnik i kabina była nagrzana o godzinie, którą nastawiłeś. Wyłączanie następuje przez przytrzymanie Reset.
U mnie też jak piecyk jest zimny to potrafi zakopcić na biało pod silnikiem.
Powrót do góry
hasankaski

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieruszów/łódzkie
Posiadane auto: volvo v 50 2.0 136km 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 21:11
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?


Z tego co się zorientowałem to warunkiem koniecznym do startu jest -5st.i przy wyższej temp. można sobie nastawiać piecyk z timera a on i tak się wyłączy na (AUS) gdy zadamu mu (EIN) menu niemieckie
Powrót do góry
marek5445

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: VOLVO S80 D5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 20:37
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?


Przyznam, że nie spotkałem się dotąd z tym aby webasto automatycznie miało się załączać przy tak niskiej (-5 st.) temperaturze. Opinie jakie czytałem na tym forum http://volvoforum.pl/ wskazywały na +7 st. Pamiętam swoje niezadowolenie, że webasto załącza się i niepotrzebnie zużywa paliwo przy stosunkowo wysokiej temperaturze.
Może jest to kwestia rynku na jaki został zaprogramowany komputer konkretnego egzemplarza. Przy uruchomieniu "z timera" chyba na krótko powinien odpalić i po chwili wyłączyć się.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV60

33 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoXC 60

143 800

2018r.

130 000 km

śląskie

VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie

VolvoV60

34 900

2013r.

259 000 km

łódzkie

VolvoXC 60

46 000

2009r.

238 128 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System