Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Samochód na początek [10-12 tys.]



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TooLate

Czytelnik



Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 16:31
Temat postu:

Samochód na początek [10-12 tys.]


Witam. Jestem nowy na tym forum. Niedawno udało mi się zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy. Poszukuję samochodu na początek. Jeszcze się uczę więc nie mam zbyt dużo pieniędzy. Rodzice obiecali mi 10 tys. Razem z moimi mam 12 tys. Proszę o pomoc w znalezieniu sensownego samochodu Smile Interesują mnie takie typy nadwozia jak hatch-back, lift-back oraz sedan. Proszę nie proponujcie mi samochodów typu kombi (jakoś ich nie trawię). Najlepiej jakby nie palił jak smok Razz Niestety ale paliwo kosztuje. Co do samej jazdy, rzadko będę zmuszony jeździć po mieście. Głównie będzie to trasa, a więc nie szukam typowego mieszczucha.
Szukałem trochę po necie. Wymienię te samochody, które mi podpasowały i nie miały zbyt dużo negatywnych ocen.

Ford Focus I 1.6
Mazda 626 2.0
Volkswagen Golf IV
Honda Accord VI 2.0
A4 B5

Toyota Corolla Seria E12
Mazda 3 I

Seat Toledo
Opel Vectra B
Volkswagen Passat B5
BMW e46
Nissan Almera
Ford Puma
Toyota Avensis I
Toyota RAV4

Samochody zaznaczone na czerwono podobają mi się najbardziej. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc Very Happy
Powrót do góry
zygiboos

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: ML320 W163 3,2l LPG 99r.
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 00:32
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Samochód na początek [10-12 tys.]


Jako pierwszy samochód polecam coś prostego w naprawach - bo na początku się nie dba, bo nie do końca się wie jak i co kiedy dolewać i wymieniać, czasem coś się stuknie, no i generalnie pewnie sprzęgiełko szybciej się zajedzie zanim po roku czasu się wszystko ułoży i auto stanie się przedłużeniem ciała.

Generalnie poleciłbym seicento, ale wiem, że pierwsze auto musi mieć to coś i na początku nie trawi się takich p o p i e r d u ł e k - przeżyłem to kilka razy ze znajomymi i sam popełniłem ten błąd i kupiłem coś fajniejszego na start. Ale tak musi być, jak mi ktoś proponował CC albo SC na pierwsze auto miałem ochotę kijem przyłożyć - potem jak sobie kupiłem seja jako drugie auto - odżyłem i wiele się nauczyłem co procentuje do dziś w bardziej skomplikowanych konstrukcjach Smile

Ale do rzeczy, nie jeździłem tymi samochodami (oprócz Pumy) więc nie wypowiem się o nich, napiszę tylko podstawy - celujemy w coś za max 8k - pozostałe 4 to absolutny must i zejdą szybko po zakupie. Zawsze w coś trzeba włożyć, jak ktoś sprzedaje to już tak nie dba + może opony, rozrząd, jakieś dodatki typu gaśnica i rejestracja.


Co do Forda Pumy (ale polecam tylko 1,7 - mniej pali i lepiej się zbiera) - ogromna przyjemność z jazdy, trzyma się drogi jak przyklejona generalnie prosta w naprawach, ale niektóre części zawieszenia i blacharskie drogowe. Ma fajne forum gdzie dowiesz się wszystkiego, wygląda bardzo ładnie, ma klime i elektrykę, dobrze działający ABS, silnik Zettec robiony przez Yamahę. Z minusów to ciężko znaleźć nie bitą, bo niestety młodzi nimi jeżdżą żeby poszaleć no i ogólnie będziesz miał troszkę szukania bo to wymierający gatunek.



Ciekawe sztuki:
http://otomoto.pl/ford-puma-1-4-16v-90km-klimatyzacja-kola-zimowe-C35041121.html
http://allegro.pl/ford-puma-ladny-dynamiczny-zadbany-z-wloch-i5192342788.html


Rozstrzał wozów dałeś duży, są tu małe sportowe wozy, prawie SUVy, limuzyny i typowe rodzinne hatchbacki - musisz się bardziej zawęzić Smile


Samochód na trasę też może być rożny, zależy czy będziesz woził powietrze, bagaże czy ludzi. Jak ludzi to A4, Paska albo BMW (ale tu Będziesz Miał Wydatki), jak bagaże to lepiej jakieś większe autko - bo na trasie i tak nie palą bardzo dużo - a wygoda z takim Crossoverem czy SUVem nieporównywalnie większa - a jak powietrze to mała "sportowa" Puma na trasie i na autostradzie też jest fajna.
_________________

Mercedes-Benz – The best or nothing.
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Pon 23 Mar 2015, 19:39
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Samochód na początek [10-12 tys.]


Z tych co wymieniłeś to moim zdaniem "golf 4" i z premedytacją polecę silnik 1.6 8 zaworów, a jak będziesz miał szczęście to zagazowany. Dlaczego taki wybór? Długowieczne silniki, mocy 100hp wystarcza jak na nowicjusza, części mechaniczne jak i blacharskie bardzo tanie (szczególnie używki) I zaznaczę że wiem iż auto nudne jak flaki z olejem, ale dla osoby chcącej spędzać jak najwięcej czasu za kółkiem, a nie na forum lub u mechanika to jest chyba strzał w 10 Very Happy Pozdrawiam i mam nadzieję że co byś nie kupił będzie Ci służyło bezawaryjnie.
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Kochala

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Ford Focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Mar 2015, 12:24
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Samochód na początek [10-12 tys.]


Z wymienionych przez Ciebie aut, ja bym wybrał Focusa. Jeśli interesują Cię Fordy, sprawdź sobie ofertę Euro Car w Gdyni. Mają dużo używanych samochodów w dobrej cenie. Też u nich kupiłem mojego Forda.
Powrót do góry
InterJodie2057

Czytelnik



Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Mazda Tribute
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:13
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Samochód na początek [10-12 tys.]


Z wymienionych przez Ciebie na pewno na uwagę zasługuje Vectra B i Focus I. Jeżeli chodzi o ich zalety to na pewno stylistyka, dalej te auta mogą się podobać, dobre silniki ( warto sprawdzić przebieg). Jeżeli chodzi o coś innego, to w tej cenie warto rozglądnąć się za np. Audi A3 - natomiast tutaj trzeba być bardzo czujnym jeżeli chodzi o modele.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoS60

21 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoXC 60

49 900

2013r.

246 000 km

pomorskie

VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System