Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hasankaski

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieruszów/łódzkie
Posiadane auto: volvo v 50 2.0 136km 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lut 2015, 22:15
Temat postu:

Dogrzewacz czy webasto?


W moim v 50 jest hydronic D5WS które po roku użytkowania zakopciło na biało pod autem.Czy te urządzenie działa od określonej temperatury zewnętrznej czy nie?Instrukcja pisze o automatycznej nagrzewnicy dodatkowej montowanej fabrycznie w dieslu w której nie można nic ustawić.U mnie są dwa timery na desce,które można programować i ustawić w poz.włączone(ein) lecz główne ustawienie tego czarodziejstwa w poz.włączonej(ein) tylko mruga i nic się nie dzieje.Akumulator nówka,paliwo max.temp. zew.około 0 st.celsjusza.Co to za cudo i jak się uruchamia bo wystraszyło mnie okropnie dymiąc na stacji benzynowej.Proszę o pomocne info.To mój pierwszy post .Soory jeśli coś nie tak piszę. Embarassed
Powrót do góry
marek5445

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: VOLVO S80 D5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?


Witaj hasankaski.

Nie do końca wiem jak jest w V50, ale pewnie podobnie jak w moim S80 D5. W S80 piecyk jest pod zderzakiem z lewej strony. Wychodzi z niego karbowana rurka (wydech) o średnicy ok. 3,5 cm. komputer jest zaprogramowany fabrycznie i kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej 7 stopni webasto załącza się automatycznie. Poza tym w moim S80 podobnie jak u Ciebie też jest manualne programowanie dwóch czasów timerem w dźwigni przełącznika kierunkowskazów.
Na dźwigni jest przycisk Reset, którym włącza i wyłącza się webasto po uprzednim nastawieniu godziny przy pomocy umieszczonego na dźwigni "pierścienia". Włączenie/wyłączenie następuje poprzez przytrzymanie przycisku reset przez ok. 2 sekundy. Po przytrzymaniu przycisku Reset, webasto przejdzie w stan ON. Zaświeci się pomarańczowy trójkąt (przestanie migać) i pojawi komunikat. Webasto włączy się przed zaprogramowaną godziną, tak żeby silnik i kabina była nagrzana o godzinie, którą nastawiłeś. Wyłączanie następuje przez przytrzymanie Reset.
U mnie też jak piecyk jest zimny to potrafi zakopcić na biało pod silnikiem.
Powrót do góry
hasankaski

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieruszów/łódzkie
Posiadane auto: volvo v 50 2.0 136km 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2015, 21:11
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?


Z tego co się zorientowałem to warunkiem koniecznym do startu jest -5st.i przy wyższej temp. można sobie nastawiać piecyk z timera a on i tak się wyłączy na (AUS) gdy zadamu mu (EIN) menu niemieckie
Powrót do góry
marek5445

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: VOLVO S80 D5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Mar 2015, 20:37
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Dogrzewacz czy webasto?


Przyznam, że nie spotkałem się dotąd z tym aby webasto automatycznie miało się załączać przy tak niskiej (-5 st.) temperaturze. Opinie jakie czytałem na tym forum http://volvoforum.pl/ wskazywały na +7 st. Pamiętam swoje niezadowolenie, że webasto załącza się i niepotrzebnie zużywa paliwo przy stosunkowo wysokiej temperaturze.
Może jest to kwestia rynku na jaki został zaprogramowany komputer konkretnego egzemplarza. Przy uruchomieniu "z timera" chyba na krótko powinien odpalić i po chwili wyłączyć się.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV40

43 300

2014r.

223 646 km

świętokrzyskie

VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 60

134 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoXC 40

119 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoV40

44 900

2015r.

198 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System