Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Saab 93 - pomoc przy wyborze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ykcul

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oswiecim
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Sie 2015, 22:39
Temat postu:

Saab 93 - pomoc przy wyborze


Cześć wszystkim!
Jestem typowym świeżakiem, to mój pierwszy post, od razu postaram przejść do meritum.

Jako młody amator ładnych samochodów chciałbym w końcu kupić własny pojazd (wczesniej mialem przyjemnosc korzystac z samochodu sluzbowego - Octavia 3gen). Od lat podobają mi się Saaby 93 i postanowiłem zapracować sobie na zakup owego, w tym celu wyjechalem na saksy (nie polecam jesli chcesz utrzymac kontakty z bliskimi na optymalnym poziomie), no ale konkrety.
Upatrzyłem sobie Saaba 93 po liftingu, koniecznie sedan, z silnikiem 1,9TID (znana fiatowska jednostka, ponoć bardzo wytrzymała), czytałem trochę opinii o tych samochodach byly one skrajne wiec postanawiam zapytac ekspertów/ludzi/uzytkownikow Saabów.

1. Jak wypada awaryjność 1,9TID (biore pod uwage wersje 150KM, wersia bi turbo lekko odstrasza mnie wysokimi cenami napraw, przynajmniej tak mi się wydaje, jeśli jest inaczej wyprowadźcie mnie z błędu)
2. Chcialbym wersje dosc bogato wyposazona, jestem zakochany w swiatlach LED, a w Saabach najbardziej mi się podobaja bo są subtelne, no i chcialbym wersje z wbudowana nawigacja GPS
3. Czy są wersje wyposażone w port usb
4. Jak sie sprawa ma jesli chodzi o awaryjnosc elektroniki, z racji tego ze w sumie chcialbym jej duza ilosc w planowanym Saabie
5. Czy sa jakies 'typowe' usterki przypisane do wersji 1,9tid i czy sa duze roznice w utrzymaniu pomiedzy 1,9tid a 2,0t
6. Spotkalem sie z opinia ze z Saabami jak z Alfami, sa awaryjne ale jesli ktos jest fanem marki to kocha je pomimo to
7. Czy budżet od 20-25 max 28 tys złotych, badz do 6,5 tyś euro, wystarczy na zakup wymarzonego modelu który nie okaże się bublem.
8. Jak wypada dostępność ew. części zamiennych do 93, ciężko znalesc, trzeba zamawiac czy raczej mozna kupic w kazdym sklepie z częściami i w dobrych sklepach muzycznych ;p?

Z gory dziekuje za wszystkie pomocne komentarze, jesli napisalem post w zlym dziale, przepraszam, jesli w dobrym to o co sie czepiasz Very Happy

Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
xbitx

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Rover 25
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2015, 11:41
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Saab 93 - pomoc przy wyborze


Dołączam sie do pytania sam mam dylemat miedzy mazda 6 a saabem 9-3
Powrót do góry
foka666

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 272
Skąd jesteś (miejscowość / region): sosnowiec
Posiadane auto: citroen jumpy 2007 1.6 hdi , ford custom 2019 , jeep grand cherokee 1997 4.0 . Mercedes W140 3.5D
Piwa: 23/5
Wysłany: Czw 05 Lis 2015, 18:56
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Saab 93 - pomoc przy wyborze


Mieszkam w Szwecji (można tak powiedzieć Sad ) i ludzie tu dzielą się na zwolenników Saba i Volvo. Z tym że większość, nawet Ci co mają Saby mówią iż Saba wybiera się sercem a Volvo rozumem. Przede wszystkim chodzi o to że zżera je rdza, awaryjność nie jest aż tak wielka, raczej drobnostki jeśli się dba i serwisuje. Co do Mazdy6 to powszechnie wiadomo że rudy żre jak Poloneza, egzemplarze 8-10 letnie maja już problem z tym zjawiskiem Sad Ale w dzisiejszych czasach cięć budżetowych, to ciężko coś polecić, cynkowanie się skończyło, a silniki też jakieś takie z gównolitu. Ot moja opinia w tym temacie, ale życzę powodzenia w poszukiwaniu, i wybierz auto które będzie Ci dawać radość jak na nie patrzysz i jak w nim siedzisz (jedziesz)
_________________
rozwiązałeś problem? napisz jak!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie

VolvoV40

54 900

2018r.

179 800 km

lubelskie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System