Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC70 ) Bardzo dziwne problemy z moim łosiem... 2.4T



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC70 ) Silnik-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
freezoneq

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: XC70 2.4T '02
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2015, 20:47
Temat postu:

Bardzo dziwne problemy z moim łosiem... 2.4T


Witam.

Przejdę od razu do rzeczy bo nikt nie chciałby czytać epopei. Volvo coś boli i to czuć, objawy:

-podczas jazdy na tempomacie losowo występuje komunikat "zmniejszono wydajność silnika", tempomat się wyłącza, auto traci moc i odnoszę wrażenie, że nie pali wtedy na wszystkie cylindry, po ponownym odpaleniu brak jakiegokolwiek komunikatu i jedzie normalnie
-turbo nie dmucha jak powinno i bardzo późno wstaje, 0.2-0.3 bar to praktycznie max przy pedale w podłodze, niezależnie od obrotów, czasem wskoczy 0.4 bar, po odpięciu zaworka regulującego ciśnienie doładowania nie zmienia się nic, a wtedy turbo powinno przeładowywać - turbo jest po profesjonalnej regeneracji
-pracę silnika bardzo mocno czuć we wnętrzu pomimo, że poduszki są wizualnie w super stanie, mam wrażenie, że jeżdżę dieslem
-podczas przyspieszania czuć, że auto momentami traci moc na sekundę lub krócej
-powyżej 140km/h auto już praktycznie nie przyspiesza (bardzo dużo jeżdżę autostradami na zachodzie)

Co zrobiono do tej pory:
-diagnostyka Vidą - czysto
-porządek w podciśnieniach bo był bałagan, wszystko na nowych przewodach - zero zmian
-uszczelnienie i wyczyszczenie dolotu - zero zmian
-podmieniałem cewki - zero zmian
-czyszczenie przepływomierza i podmiana na inny - zero zmian
-uszczelnienie wydechu - zero zmian
-nowe świece - zero zmian
-sprawdzenie rozrządu - jest okej
-przejrzana cała instalacja do cewek - jest okej
-wyczyszczone masy i wszystkie kostki odpowiadające za zapłon - bez zmian

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o objawienie bo moje się już skończyły. Przebieg to 170 tyś km, skrzynia po remoncie, silnik był wymieniany, jest nowszy, ten z przepustnicą Bosch'a. Jak go kupiłem odpychał się nieporównywalnie lepiej, z czasem zaczęło go mulić. Zapchany kat ? Bo nic innego już mi do głowy nie przychodzi. Silnik jest w super stanie, olej nie znika, kompresja książkowa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC70 ) Silnik-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo XC70 »

Opinie o samochodach Volvo XC70 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC70 ) Silnik-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.

18) Turbo »

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoV40

67 500

2019r.

78 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV40

39 900

2014r.

221 000 km

śląskie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System