Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Moja przygoda z S60 i Volvosystem Gdynia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TheTaker

Czytelnik



Dołączył: 04 Gru 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: S60 2.0T 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Gru 2015, 13:24
Temat postu:

Moja przygoda z S60 i Volvosystem Gdynia


Spełniłem marzenie! Odkąd zdałem prawo jazdy i zacząłem jeździć samochodem marzyłem o Volvo S60 w benzynie!
I w końcu, przeżywszy 25 lat, akurat na urodziny miałem okazję kupić sobie takie z 2006r. z przebiegiem 250 tys. km. 2.0T 180KM.

Wszystko fajnie, lakier cały oryginalny, zawiecha trochę twarda, tarcze do wymiany ale to tam eksploatacja.

Silnik chodzi ok, turbo pięknie pompuje, nie czuć stukania dwumasy!!
Kupiłem.

Miesiąc po zakupie, po zrobieniu 2 tys km. padł dwumas. Cóż... bywa. Nie było czuć objawów, widocznie czasami tak bywa, przebieg wskazywał, że jednak może paść, liczyłem się z tym bo chcę ten samochód na długo.

No to dałem go do polecanego serwisu Volvosystem gdynia. Zadzwonili i powiedzieli, że dwumas razem ze sprzęgłem są spalone. Najprawdopodobniej zostały spalone umyślnie, by sprzęgło się lekko uślizgiwało i nie było czuć stukania. ( na jeździe próbnej co prawda czułem, że łapie troche wysoko ale nic się nie ślizgało). Dziwne, bo kupiłem od prywatnego właściciela.

No dobra, ile?
-5500zł około.
Japier... dobra. wstawią sachsa, komplet sprzęgła, będzie ok. przeżyjemy.

Dzwonię, by odebrać. Panie wyszło 7780zł. ILE???!!!
-No dwumas, sprzęgło, docisk, łożysko, uszczelniacz wału, bo olej cieknie, drążek kierowniczy prawy (to wiedziałem przy zakupie).
Ale jeszcze zawieszenie do roboty, tulejki i sworznie z przodu, łączniki stabilizatora z tyłu. To nie jest wliczone.
Pojechałem, zobaczyłem ekspertyzę:
sprzęgło 1200zł
łożysko 580zł
dwumas 3714zł
robocizna za wymiane dwumasy 939zł

Wpakowałem się w niezłe bagno. "Na szczęście" udało mi się zbić cenę do 6500 i odebrać wóz. Chodzi pięknie, mam nadzieję, że wsadziliście tam Sachsa.

Potem był czas na te sworznie i tulejki. Miałem zwieźć wóz na darmową kontrolę wycieku oleju przy rozrządzie, a wspomniane rzeczy z zawiechy miałem mieć "po promocyjnej cenie".
1900zł za 2 sworznie i 4 tulejki Lemforder. A olej po wymianie uszczelniacza leci dalej.
Więc proponowali wymienić pasek rozrządu (bo jest zalany i ryzyko że trzaśnie) + kolejny uszczelniacz wału.
Za jedyne 900zł. A to i tak nie wiadomo czy pomoże, bo możliwe że cieknie przez koło zmiennych faz które wg nich kosztuje ponad 1400zł (kij, że wszędzie indziej 1200)

Dziękuję, dobranoc.
Kupiłem tulejki i sworznie lemfordera samemu + łączniki stabilizatora i wymieniłem w innym serwisie za łącznie 900zł.

Teraz, w tym innym serwisie na moim osiedlu umówiłem się na sprawdzenie skąd cieknie. Umyją, wyczyszczą, pojeżdżę i zobaczą skąd, bez naciągania.



Także, polecam Volvosystem Gdynia wszystkim milionerom, którzy nie mają co robić z pieniędzmi i chcą się pośmiać patrząc na ekspertyzę.
_________________
World is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams.
Powrót do góry
marcin8910

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sob 05 Gru 2015, 20:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Moja przygoda z S60 i Volvosystem Gdynia


I weź bądź zdrowy.
Powrót do góry
gadu-gadu
sliders84

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubaczów
Posiadane auto: V40,S60,S80
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Maj 2016, 12:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Moja przygoda z S60 i Volvosystem Gdynia


To wydoili Cię niesamowicie. Dwu masa kosztuje 1850, tarcza z dociskiem 615, wysprzęglik 306 wszystko LUK, jak w oryginale. Uszczelniacz 25zł, robota max 400zł u mnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Oceń swoje auto

11) s60 d5 »
19) silnik »

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System