Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Chiptuning Volvo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) Tuning
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
volvoman64

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Paź 2008, 00:15
Temat postu:

Chiptuning Volvo


Witajcie

Jestem posiadaczem Volvo S60 D5 z roku 2005.
Słyszałem, że bez problemu można z tego silnika zrobić 190 KM... a nawet i więcej samym programem do komputera sterującego silnikiem.
Chciał bym poznać opinie użytkowników tego forum na ten temat.
Z tego co wyczytałem najlepszą w Polsce firmą zajmującą się chiptuningiem jest JK Racing www.jkracing.pl , ale mam mieszane uczucia co do tego zabiegu ... czy ktoś już chipowal swój samochód i może się ze mną podzielić doświadczeniami ?
Powrót do góry
humbre

Debiutant



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Paź 2008, 17:01
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Chiptuning Volvo


Z tego co mówił mi znajomy jego samochód miał problemy z dostarczaniem paliwa ale to niesprawdzona informacja... Mówili mi w ASO jak wymieniałem sondę lambda że można coś takiego założyć ale trzeba się liczyć z większym spalaniem ale to chyba normalne.
Powrót do góry
sstuning

Czytelnik



Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: volvo v70
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Cze 2010, 10:25
Temat postu:

Re: Chiptuning Volvo


volvoman64 napisał:
Witajcie

Jestem posiadaczem Volvo S60 D5 z roku 2005.
Słyszałem, że bez problemu można z tego silnika zrobić 190 KM... a nawet i więcej samym programem do komputera sterującego silnikiem.
Chciał bym poznać opinie użytkowników tego forum na ten temat.
Z tego co wyczytałem najlepszą w Polsce firmą zajmującą się chiptuningiem jest JK Racing www.jkracing.pl , ale mam mieszane uczucia co do tego zabiegu ... czy ktoś już chipowal swój samochód i może się ze mną podzielić doświadczeniami ?

wiesz ja swojego V70 II zrobiłem, mam teraz całkiem niezłe osiągi i można to zrobić za niewielkiew sumie pieniądze (800-1000) i powiem warto, jednak trzeba zwrócić uwage na firmy które ładuja tzw gotowce, a nie piszą programy pod konkretny model, jeśli jesteś zainteresowany, to mogę udzielić Ci więcej informacji.
Powrót do góry
borystb

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 335
Skąd jesteś (miejscowość / region): Frei Stadt Danzig ;D
Posiadane auto: Volvo V40 1,9d 2001 T3, Volvo S40 2,0d 2007 D3
Piwa: 39/29
Wysłany: Czw 17 Lut 2011, 13:05
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Chiptuning Volvo


program napisany pod konkretne auto załatwi sprawę Cool koszt niewielki sapalnie wzrasta nieznacznie (wbrew temu co mówią oczytani "specjaliści" ) a osiągi i sama jazda to już przujemność Cool
_________________

Gdybym się mylił... poprawcie mnie Very Happy
Piwko jak pomogłem Smile
Powrót do góry
charlie13

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: volvo v70 D5 Aut 205hp
Piwa: 9/0
Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 23:47
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Chiptuning Volvo


Czesc. sstuning ty chyba sie nie slyszysz jak mozna pisac jakis program pod auto jak w tych samochodach software jest jak czesc ma swoj part no. Robilem juz samochody po tych ktorzy pisza programy auto po takim kopaniu (blednie sie diagnozuje ) a to wierzchołek gory lodowej .Myslisz ze w fabryce tez do kazdego auta robia inny program ?Mam v70 D5 225 KM z tuningiem nie pisany do tego auta i dziala rewelacyjnie nawet w przeciwienstwie do map indywidualnych wspoldziala z automatyczna skrzynia biegow (do skrzyn nikt nie chce pisac indywidualnych programow )ale mapa byla tworzona i testowana na zadymienie i mase innych parametrow ktorych manufaktura nie zrobi nawet przez rok.Wiec czy o to ci chodzilo?Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 22 Lut 2011, 23:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
roman-rwt

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Volvo XC90 2,4D5 185KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 23:38
Temat postu:

tuning


Witam , mamy XC90 2,4 D5 1-turbinowy 185 KM automat 2010 i XC60 2011 2,4 2-turbinowy D3 163 KM automat AWD . Czy ktoś może polecić mi firmę w okolicach trójmiasta ( poza ASO ) , która trochę ożywi te silniki bez utraty gwarancji . Dziękuję za podpowiedzi . P.S. Czy do XC60 DriveE 2,4 D5 1-turbinowego 175 KM manual można wprowadzić ten sam program co w w/w XC90 .
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sro 30 Mar 2011, 18:28
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Chiptuning Volvo


Cytat:
Czy do XC60 DriveE 2,4 D5 1-turbinowego 175 KM manual można wprowadzić ten sam program co w w/w XC90

Nie można bo to są "inne" silniki.
Nie znam nikogo z trójmiasta kogo mogę polecić ale mogę doradzić byś wybrał firmę(osobę) która w razie czego wgra ponownie program za darmo bo w autach na gwarancji często wykonywane jest uaktualnienie programu przy wizytach na serwisie. Możesz też kupić urządzenie takie że samodzielnie będziesz mógł wgrywać sobie program wtedy nie ma takiego problemu ale koszt może być większy niż w aso.
Wgrywaj programy znanych firm tuningowych bo te robione pod auto mogą więcej zaszkodzić niż polepszyć.
Powrót do góry
mslawomir

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): z miasta
Posiadane auto: marka,model,wersja modelu, pojemnosc silnika, rocznik
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 08:11
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Chiptuning Volvo


kinniu napisał:
Cytat:
Czy do XC60 DriveE 2,4 D5 1-turbinowego 175 KM manual można wprowadzić ten sam program co w w/w XC90

Nie można bo to są "inne" silniki.
Nie znam nikogo z trójmiasta kogo mogę polecić ale mogę doradzić byś wybrał firmę(osobę) która w razie czego wgra ponownie program za darmo bo w autach na gwarancji często wykonywane jest uaktualnienie programu przy wizytach na serwisie. Możesz też kupić urządzenie takie że samodzielnie będziesz mógł wgrywać sobie program wtedy nie ma takiego problemu ale koszt może być większy niż w aso.
Wgrywaj programy znanych firm tuningowych bo te robione pod auto mogą więcej zaszkodzić niż polepszyć.


Skontaktuj sie z jkracing.pl - chyba najblizszy ich czlowiek jest w Wwie, ale mogą też dojechać (nie jestem pewien).

Mi zrobili soft, tylko nie wiem czy mi ASO go nie skasowalo - a nie mam jak sprawdzic (hamownaia/zlacze).
Ma ktos pomysl jak po osiagach to zrobic? (przyspieszenie, obroty, etc) - D5 185 KM, automat

pozdr

s.
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 05 Cze 2011, 10:21
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Chiptuning Volvo


Zależy jak duże zmiany były wprowadzone, najbardziej wiarygodny do porównania byłby czas na 1/4 mili albo czas rozpędzania na konkretnym biegu. Choć i to nie daje pewności bo przy małych zmianach te czasy mogą niewiele się różnić. A nie mogą jeszcze raz wgrać tego programu?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) Tuning Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) Tuning


VolvoXC 90

44 900

2007r.

213 783 km

śląskie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

135 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie

VolvoS60

79 900

2018r.

117 603 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System