Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ziemi100feles

Czytelnik



Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Volvo V50 2.0D 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Sie 2013, 14:48
Temat postu:

komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


Witam,
jestem na forum nowy, co w sumie nie najgorzej świadczy o posiadanym przeze mnie egzemplarzu volvo v50 2.0D rocznik 2004. I rzeczywiście - z auta jestem zadowolony, mechanicznie wszystko gra, a naprawy sprowadzają się do standardowych czynności. I byłbym zachwycony, gdyby nie jedna rzecz - eletronika, a w zasadzie powtarzający się błąd, który doprowadził do tego, że powoli dochodzę do wniosku, że konstruktorzy stworzyli bestię posiadającą świadomość i wolną wolę Very Happy
problem dotyczy komunikatu: "awaria układu hamulcowego" co niestety skutkuje nieplanowanym zakończeniem podróży... niestety problem pojawia się coraz częściej, a w ujęciu historycznym sprawa wygląda tak:
- 10.2012 - wywala ni stąd ni zowąd komunikat "awaria układu hamulcowego", problem z uruchomieniem silnika. Przez kilka dni na zmianę - raz odpala, raz nie, hamulce sprawne, abs działa, po usunięciu błędu z pamięci komputera - przez 8 miesięcy (ale niewiele wtedy jeździłem) spokój;
- 06.2013 - powtórka z rozrywki, tym razem na Moście Łazienkowskim Very Happy , po odpięciu klemy odpaliłem i spokojnie dojechałem do pracy - wieczorem wracając dwukrotnie wyskoczył ten sam błąd,więc powrót lawetą - błąd wykasowany i przelutowana płytka ze sterownikami na pompie ABS załatwiają sprawę... do...
- 07.2013 - po przejechaniu ok 2.000 km nawrót choroby - ze względów czasowych błąd wykasowany z pamięci komputera, w międzyczasie naprawa alternatora i wymiana akumulatora, to wystarczyło do...
- dzisiaj (23.08.13), ponownie wystąpił błąd, kilkanaście km od domu w drodze do pracy, po odpięciu klem, w trybie awaryjnym wróciłem do domu... i nie mam już siły - samochód fajny i w zasadzie w pełni sprawny poza tym, że nieraz nie można nim jechać Very Happy
Jeśli ktoś przeżył podobną przygodę ze swoim autem, bardzo uprzejmie proszę o wskazówki - o co tu chodzi i jak się do tego zabrać?
pozdrawiam wszystkich
Rafał
Powrót do góry
mibie

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: V50 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Lut 2015, 20:31
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


Witam
Mam to samo co kolega, pojawił się komunikat: "awaria układu hamulcowego", wycieraczki zaczęły chodzić, samochód się zatrzymał. Klemy zdjąłem, poczekałem z 5 minut i ustąpiło. Po roku, czyli jakieś 4 dni temu to samo z tym że dodatkowo pokazał się komunikat anti-skid.
Pojechałem na komputer, alternator ładuje, ale były z nieba wzięte komunikaty, np. brak hamulca nożnego. Powiedzieli mi że moduł CEM. Ale czy oby napewno? Wiem że niskie napięcie, skoki napięcie etc powodują że elektronika wariuje w Volvo. Czy ktoś miał coś podobnego?
Znacie dobrego elektryka/elektronika w Trójmieście?
Pozdrawiam
Powrót do góry
kendziaa

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wołomin
Posiadane auto: volvo, v40, 1, 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Lut 2016, 10:51
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


@ziemi100feles łap artykuł może się przyda na przyszłość http://www.moto-uslugi.com/artykul/awarie-ukladu-hamulcowego
Powrót do góry
shtyby00

Czytelnik



Dołączył: 23 Wrz 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ilrandia
Posiadane auto: volvo v50 2.0D 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 23 Wrz 2016, 16:09
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) komunikat "awaria układu hamulcowego" - wariuje elektronika


Witam...

Ten sam problem...auto wskakuje w tryb awaryjny (wlaczaja sie wycieraczki, auto traci moc, kontrolka abs, komunikat anyskid albo immobiliser).....zmagam sie z tym od tygodni....wszystko zaczelo sie PO regeneracji filtra DPF...

Wymienone swiece zarowe oraz ich przekaznik....taki blad wyskoczyl madrym glowom w salonie Volvo.... Jak kazali tak zrobilem...i dalej [cenzura]....podobno w Volvo wszystkie moduly elektroniczne sa na tej samej wiazce...wiec wyglada to na zabawe w kotka i mysze....bardzo droga zabawe....

Dzis rano znow... tryb awaryjny...odpiety akumulator... i sie naprawilo...na chwile..
podlaczylem OBD i wyskoczyly bledy :

U0121 Lost communication with Anti Lock Brake System ABS Controle Module
P2584 Fuel Additive Control Module Requested MIL Illumination

Ktos...? Cos....?

Pomocy serio Panowie pomocy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV40

66 900

2017r.

147 815 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV60

43 900

2013r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System