Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) Klimatyzacja nie steruje nawiewem...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bahuspl

Czytelnik



Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Volvo V40 98 1.8 115KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Wrz 2017, 08:48
Temat postu:

Klimatyzacja nie steruje nawiewem...


Witam. Posiadam staruszka Volvo V40 98 1.8 115KM. Od pewnego czasu borykałem się z problemem niestartującej klimatyzacji (klimatronic) i całkowitego braku nawiewu klimatyzacja mrugała pomarańczową lampką a ja słyszałem jedynie że próbuje zaskoczyć przekaźnik, czasem zaskoczył i wszystko było OK poza sterowaniem nawiewem klimatyzacja chłodziła jak należy. Po wielu perturbacjach okazało się że winien był ów przekaźnik klimatyzacji znajdujący się obok kolumny kierowniczej wewnątrz auta. Po podmiance wszystko ruszyło. Mogę bez problemu regulować nadmuch a pomarańczowa lampka już nie mruga. Teraz dla odmiany przez pierwsze kilka minut po odpaleniu auta mruga lampka zielona. Niestety dalej nie mogę sterować nawiewem. Jedyne co mogę to ustawić siłę nadmuchu oraz go wyłączyć. W trybie auto nadmuch idzie pełną parą a powietrze mimo iż auto jest rozgrzane nadal z nawiewu leci zimne. Jeśli chodzi o samą klimę to chłodzi bo w lecie jak zaskoczyła nie było problemu. Pozostaje kwestia sterowania nawiewem. Gdzie szukać przyczyny ?

Dobra dzisiaj rozgrzebałem wszystko na czynniki pierwsze i nie chodzą serwomechanizmy. Podejrzewam sterownik klimatyzacji i teraz pytanie. Czy moduł klimatyzacji i panel sterowania w moim modelu to zupełnie dwa różne elementy czy w panelu sterowania klimatyzacją jednocześnie znajduje się moduł i nie ma dodatkowego elementu. Nie wiem co zamawiać więc proszę o podpowiedź. Jeszcze jedno jeśli moduł występuje osobno to w którym miejscu go szukać bo jedyne co mi przychodzi do głowy to nad modułem immobilizera i wewnętrzną skrzynką bezpiecznikową. Przychodzi mi jeszcze do głowy to że moduł klimatyzacji nie występuje w modelu klimatronic a jedynie w tzw. klimatyzacji ręcznej.
Powrót do góry
ArturPii

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2020
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Windstar I, GL, 3.0,1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Paź 2021, 10:29
Temat postu:

V40 dnucha jedynie zimne powietrze


Witaj,
Czy udało Ci się rozwiązać swój problem?
W moim v40 1.8 z 2001 dmucha jedynie zimne powietrze i nie wiem od czego zacząć Sad
Pozdrawiam,
Artur
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Wnętrze-klimatyzacja-nawiew-konsola


VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV60

32 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoV40

44 900

2015r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System