Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) Volvo S80 D5 2008r - Błąd P1202 - błąd drugiego wtryskiwacza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parkejro

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volvo, S80, D5, 2400, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 09:46
Temat postu:

Volvo S80 D5 2008r - Błąd P1202 - błąd drugiego wtryskiwacza


Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post na tym forum. Załuję, że nie zarejestrowałem się tutaj wcześniej zanim zacząłem jakiekolwiek naprawy (na pewno zaoszczędziłbym pieniędzy i nerwów).

Potrzebuję pomocy z zakresu mechaniki/elektroniki samochodowej. Ja już nie wiem co robić i powoli odchodzę od zmysłów, dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc od osób, które trochę znają się w temacie.
Mam problem z Volvo S80 2008r. Diesel, silnik D5. Czasem podczas jazdy (zwykle jak zrobi się trochę cieplejszy i zrobię nim ok 10-15km), samochód odcina dopływ paliwa, ja muszę zjechać na pobocze i samochód zanim się zatrzymam gaśnie. Kiedy chcę go odpalić z przycisku to akumulator kręci w kółko, ale silnik nie odpala. Po jakichś pięciu minutach (zawsze jak minie trochę czasu) to samochód odpala bez problemu. Tak jakby sam się zdiagnozował. Na naprawę wydałem 1200zł, a nadal dzieje się to samo i nie można polegać na aucie :/ Błąd pojawia się ciągle ten sam u mechanika (ten ze zdjęcia). Wymieniona została cewka na drugim wtryskiwaczu, okablowanie zostało sprawdzone, wszystko poczyszczone i przelutowany został na nowo komputer (podobno ktoś tam mógł wcześniej coś majstrować). Mimo to ciągle wywala ten sam błąd. Mechanik jechał też autem z podłączonym komputerem pod wejście OBD i w momencie kiedy gasł mu samochód, na komputerze wyskakiwał mu dokładnie ten błąd P1202. Wtedy szybko usuwał błąd i samochód nawet nie zdążył się zatrzymać i jechał dalej.

Ja już naprawdę nie wiem w czym może być problem. Boję się, że jak kupię używany komputer i skopiuję do niego wszystkie dane z auta to może nie rozwiązać problemu, a ja po raz kolejny wydam pieniądze niepotrzebnie. Ma ktoś jakąś sugestię co może powodować ten błąd na wtryskiwaczu przez co samochód przechodzi w jakiś tryb awaryjny? Jest ktoś z okolic Pruszkowa/Warszawy do kogo mógłbym podjechać żeby naprawdę rzetelnie zbadał sprawę i znalazł przyczynę?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Przepraszam jeśli napisałem coś niejasno, ale dzisiaj jadąc do pracy (12km) samochód zgasł mi dwa razy i nie mam już nerwów.

[img]https://zapodaj.net/2f672db02bd5d.jpg.html[/img]
<a href=https://zapodaj.net/2f672db02bd5d.jpg.html>P1202.jpg</a>
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoV40

63 900

2019r.

132 000 km

mazowieckie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System