Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) Volvo S80 D5 2008r - Błąd P1202 - błąd drugiego wtryskiwacza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Parkejro

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Volvo, S80, D5, 2400, 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Gru 2017, 09:46
Temat postu:

Volvo S80 D5 2008r - Błąd P1202 - błąd drugiego wtryskiwacza


Cześć wszystkim,

To mój pierwszy post na tym forum. Załuję, że nie zarejestrowałem się tutaj wcześniej zanim zacząłem jakiekolwiek naprawy (na pewno zaoszczędziłbym pieniędzy i nerwów).

Potrzebuję pomocy z zakresu mechaniki/elektroniki samochodowej. Ja już nie wiem co robić i powoli odchodzę od zmysłów, dlatego będę bardzo wdzięczny za pomoc od osób, które trochę znają się w temacie.
Mam problem z Volvo S80 2008r. Diesel, silnik D5. Czasem podczas jazdy (zwykle jak zrobi się trochę cieplejszy i zrobię nim ok 10-15km), samochód odcina dopływ paliwa, ja muszę zjechać na pobocze i samochód zanim się zatrzymam gaśnie. Kiedy chcę go odpalić z przycisku to akumulator kręci w kółko, ale silnik nie odpala. Po jakichś pięciu minutach (zawsze jak minie trochę czasu) to samochód odpala bez problemu. Tak jakby sam się zdiagnozował. Na naprawę wydałem 1200zł, a nadal dzieje się to samo i nie można polegać na aucie :/ Błąd pojawia się ciągle ten sam u mechanika (ten ze zdjęcia). Wymieniona została cewka na drugim wtryskiwaczu, okablowanie zostało sprawdzone, wszystko poczyszczone i przelutowany został na nowo komputer (podobno ktoś tam mógł wcześniej coś majstrować). Mimo to ciągle wywala ten sam błąd. Mechanik jechał też autem z podłączonym komputerem pod wejście OBD i w momencie kiedy gasł mu samochód, na komputerze wyskakiwał mu dokładnie ten błąd P1202. Wtedy szybko usuwał błąd i samochód nawet nie zdążył się zatrzymać i jechał dalej.

Ja już naprawdę nie wiem w czym może być problem. Boję się, że jak kupię używany komputer i skopiuję do niego wszystkie dane z auta to może nie rozwiązać problemu, a ja po raz kolejny wydam pieniądze niepotrzebnie. Ma ktoś jakąś sugestię co może powodować ten błąd na wtryskiwaczu przez co samochód przechodzi w jakiś tryb awaryjny? Jest ktoś z okolic Pruszkowa/Warszawy do kogo mógłbym podjechać żeby naprawdę rzetelnie zbadał sprawę i znalazł przyczynę?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Przepraszam jeśli napisałem coś niejasno, ale dzisiaj jadąc do pracy (12km) samochód zgasł mi dwa razy i nie mam już nerwów.

[img]https://zapodaj.net/2f672db02bd5d.jpg.html[/img]
<a href=https://zapodaj.net/2f672db02bd5d.jpg.html>P1202.jpg</a>
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoV60

35 900

2011r.

271 840 km

warmińsko-mazurskie

VolvoXC 90

144 900

2016r.

161 220 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoS60

21 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System