Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Zakup s40



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matieu2851

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 21:36
Temat postu:

Zakup s40


Witajcie Smile Jestem świeżym kierowcą, obecnie jeżdżę Skodą mojej dziewczyny ale chciałbym zakupić swój pierwszy samochód, tylko błagam nie mówcie czegoś typu "po co Ci takie na pierwsze auto" albo " za 3 tys Ci wystarczy". Jestem osobnikiem który woli dołożyć te kilka złotych i kupić coś porządnego, nie tylko jeśli chodzi o samochód, i jestem świadom tego że to nie jest tanie. A więc interesuje mnie Volvo s40 z silnikiem 1.6 diesel i chciałbym abyście mi doradzili i powiedzieli który rocznik 2005 czy 2006, ewentualnie czy dozbierać jeszcze pieniędzy i może 2007. Jakie są wszelkie wady i zalety tego samochodu, czy może inny silnik wybrać. Za wszelkie informacje dobre rady byłbym Wam bardzo wdzięczny i z góry dziękuję Smile
Powrót do góry
marcin8910

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 23:54
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakup s40


Witaj kolego.
O 1.6 za wiele Ci nie powiem bo ja jeżdżę od 3lat 2.0d z 2004r.
Przyznam że auto jest godne polecenia silnik bardzo dobry 6 cio biegowa skrzynia, to daje sporo frajdy z jazdy, fajnie się rozpędza i na trasie nie zastanawia przy wyprzedzaniu. Spalanie. No cóż ja mam bardzo ciężka nogę i Lubie szybko jeździć. Trasa 6 do 7 przy ostrej jeździe i 4 osobami na pokładzie. Ale też i zejdziesz poniżej 5,5 l jak spokojnie sobie jedziesz, koło domu ok 6. Znajomy ma v50 1.6 i spalanie na podobnym poziomie.
Wersje po lifcie mają dpf który z czasem robi problemy. Musisz doczytać od którego roku był montowany.
Przez trzy lata wymieniłem: łożyska przód oba i jedno tył, rozrusznik i zawór podciśnienia ( używany za 40 zł +10 minut swojej roboty), akumulator.
Mimo swoich lat w aucie nie trzeszczą żadne plastiki nic nie skrzypi ogólnie dobrze wyciszony.
Minusy: bagażnik. Powiększyła mi się rodzina i trochę za mały jak dla mnie.

Obydwa silniki to wytwór forda i Peugeota na common Rails. Występowały też 2.4 d to legendarne jednostki volvo., ale znaleźć takie cudo będzie ciężko i cena może być wyższa.

Ja bym polecał 2.0 tylko w wersji bez dpf. Spalanie podobne do 1.6 a osiągi lepsze.
To moja osobista opinia, może ktoś inny ma inne zdanie. POZDRAWIAM
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) Dyskusje ogólne


VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie

VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System