Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC60 & XC90 ) XC90 2.5T dławi szarpie przy mocnym przyśpieszaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalmal

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wrocław
Posiadane auto: XC 90 2.5T 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Lut 2018, 18:57
Temat postu:

XC90 2.5T dławi szarpie przy mocnym przyśpieszaniu


Witam.
Dostałem samochód do testów, ściągniety ze stanów 8 lat temu, którego docelowo chciałbym kupić (od znajomego). Wszystko super fajnie dopóki nie chciałem zobaczyć jakiego kopa ma.
Podczas mocnego ale stopniowego wciskania jest ok... troszke wyczuwać szarpanie. Wciskając pedął do końca powyżej 2500 obrotów zaczyna szarpać, dławić jakby nie dostawał paliwa.
Szukałem w lupce to wyczytałem sprawdzenie świeć i zapłonu, ew. wymiana i tu pytanie jakiej firmy założyć bo prawdopodobnie dawno nie były wymieniane. Błędów nie wyświetla. Czy warto podjechać do ASO podpiąc pod komputer? co jeszcze mogę sprawdzić?
Pomóżcie zanim podejme decyzje czy sie w to pakować....

Dodam, że auto z napędem na 4, przed chwilka jeszcze wybrałem się na przejażdżkę i problem pojawia sie na pierwszym i drugim biegu, na trzecim minimalnie, dalej nie wyczuwać.
Pozdrawiam Michał
Powrót do góry
Math13

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Honda Fit Sport 1,5 2009
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 11 Maj 2018, 10:53
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) XC90 2.5T dławi szarpie przy mocnym przyśpieszaniu


Witam.
@michalmal czy rozwiązałeś jakoś swój problem? Znalazłeś usterkę-przyczynę?

Mam całkiem podobny objaw w moim XC90 2,5T AWD z 2006 roku.
Gdy chcę przyśpieszyć auto niemiłosiernie szarpie i się dławi. Dzieje się tak przeważnie na wyższych biegach i przy większej prędkości. Tzn. tak od 50-60 km/h gdy chcę delikatnie przyśpieszyć to okropnie szarpie i dławi się.
Natomiast gdy wciskam pedał gazu do oporu to tak wyraźnego objawu szarpania nie ma już, ale czuć wyraźnie, że coś go dławi i nie przyśpiesza z pełną mocą.

Sprawdzałem już chyba wszystko: zapłon, świece, filtry (paliwa, powietrza). Wymieniłem profilaktycznie kompletny rozrząd (pasek, rolki, napinacz, pompa wody).

Żaden znany mechanik nie ma pomysłu co to może być.

Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC60 & XC90 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 40

123 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System