Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo V50 ) Volvo v50, czy to dwumasa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amnazis

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Volvo v50 2.0 d
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2018, 22:22
Temat postu:

Volvo v50, czy to dwumasa?


Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem Volvo v50 2.0d 136 km, rocznik 2007. Auto jest właśnie po wymianie oleju itp. Ponadto poprosiłem mechanika, żeby ogólnie "przejrzał auto". Po kilku godzinach od odstawienia auta otrzymałem telefon z warsztatu, gdzie poinformowano mnie, że dwumasa jest do wymiany. Szczerze mówiąc byłem dość zszkowany. Tym bardziej, że obejrzałem kilka sztuk s40/v50 i to nie samodzielnie, a w obecności osoby, która według mnie jest dość obeznana w temacie. Wówczas nie zauważyliśmy, żadnych niepokojących zjawisk. Wybrałem według mnie najlepiej utrzymany egzemplarz, cena również była wygórowana. Chciałem uniknąć dużych wydatków na samym starcie. Nie jestem znawcą , a to jest to mój pierwszy diesel. Dlatego zastanawiam się czy rzeczywiście dwumasa nadaje się do wymiany, czy mechanik chce mnie naciągnąć. Ewentualne przesłanki, które mogłyby wskazywać na zużycie dwumasy jakie zauważyłem po zakupie to:
- zapala za pierwszym razem, jednak tak jakoś dziwnie kręci, jakby za długo, trudno mi to opisać, nie czuć przy tym jakichś szarpnięć, wibracji,
- silniejsze szarpnięcie przy gaszeniu, nie wiem czy mieści się w normie,
- na zimnym silniku podczas odpuszczania sprzęgła słychać jakby podnosiły się nieznacznie obroty, jest to chwilowe i tylko w jednej pozycji, nie zauważyłem aby wskazówka obrotomierza wówczas drgała, samo auto również nie wykazuje żadnego szarpnięcia,
-podczas przyspieszania nie szarpie, nie wibruje. Na wolnych obrotach również nie czuć żadnych drgań. Przy prędkości około 110 i powyżej może jakieś delikatne drgania na kierownicy, ale to raczej opony(stare zimówki).

Wiem, że trudno doradzić tak na forum. Ale tak jak mówiłem, to mój pierwszy diesel. Wymianę dwumasy przewidywałem, ale nie sądziłem, że miałoby to nastąpić od razu po zakupie. Czy to co powyżej opisałem pasuje do padniętej dwumasy? Czy może są to dopiero początkowe objawy i warto się wstrzymać? Rzekomo stuki dwumasy słychać dopiero od dołu, jak samochód wjechał na podnośnik. Nie wiem też czy dobrze zrozumiałem i nie chcę oczerniać mechanika ani niczego przekręcać, ale z tego co powiedział obecnie dwumasa jest "zakleszczona"(?) i gdy się poluzuje to dopiero zaczną występować silne wibracje (mogłem coś przekręcić). Zaznaczam, że autem jeździ się świetnie, silnik bardzo ładnie pracuje i nie czuję żadnego dyskomfortu w poruszaniu się nim. Oczywiście zamierzam udać się jeszcze do innego fachowca, który zweryfikowałby powyższą diagnozę, ale chciałbym zapytać osoby mające dłuższe doświadczenie z tymi autami.

Jeszcze jedna rzecz. Podobno płyn chłodzący powinien być zielony. Teraz jest czerwony. Mechanik stwierdził, że to bez różnicy jaki jest. Co wy na to?

Dziękuję i Pozdrawiam,
Powrót do góry
marcin8910

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 06:58
Temat postu:

Re: ( Volvo V50 ) Volvo v50, czy to dwumasa?


witam.
mam s40 z takim silnikiem. i od 100 tys km mam podobne objawy jak mówisz i nic z tym nie robię.
mój mechanik mówi że to dopiero początek końca dwumasy ale nie ruszać tego.
dopiero gdy nie będę mógł wytrzymać z klekotu.
a to że rano głośniej chodzi to one tak mają te silniki.
Ja bym tego nie ruszał na Twoim miejscu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo V50 »

Opinie o samochodach Volvo V50 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo V50 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System