Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chyzy

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 22:18
Temat postu:

Kupno Bravo, potrzebuje rady


Witam wszystkich,

Planuje zakup Fiata Bravo z silnikiem 1,4 rok 1996. Czy mozecie mi cos wiecej powiedziec o tym aucie a przede wszystkim czy warto??

Napiszcie mi mniej wiecej o jego wadach i zaletach, co sie czesto psuje a co jest bardzo dobre. Nikt lepiej nie doradzi niz ktos kto to auto posiada i troche o nim wie. Takze prosze o pomoc.

Kazda porada dla mnie jest cenna.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze szybko odpowiecie.
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 23:54
Temat postu:

Re: Kupno Bravo, potrzebuje rady


Chyzy napisał:
Witam wszystkich,

Planuje zakup Fiata Bravo z silnikiem 1,4 rok 1996. Czy mozecie mi cos wiecej powiedziec o tym aucie a przede wszystkim czy warto??

Napiszcie mi mniej wiecej o jego wadach i zaletach, co sie czesto psuje a co jest bardzo dobre. Nikt lepiej nie doradzi niz ktos kto to auto posiada i troche o nim wie. Takze prosze o pomoc.

Kazda porada dla mnie jest cenna.

Pozdrawiam i mam nadzieje ze szybko odpowiecie.


no to ja ci powiem poczytaj forum temat poruszany.
PROSZE INNYCH UZYTKOWNIKOW O NIE PISANIE NA TEN TEMAT BO ROBI SIE SMIETNIK NIECH NOWI UZYTKOWNICY ZACZNA CZYTAC TO CO JUZ JEST
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Chyzy

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 01 Mar 2009, 23:59
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


czytałem troche forum ale nie ma zawielu rad odnosnie kupna, jesli mozesz to podaj linki do tych tematow, widze tu duzo problemow odnosnie tego auta ale porad nie. Bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 00:22
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


za ile masz okazje kupic tego fiata. ile ma najechane? jaka kondycja ogolna,
widziales juz to auto miales okaje sie przejechac? co do usterek to ogolnie na szczescie nie moge ci powiedziec jakie one sa poniewaz jak juz shakalos wpomnial niektore a bynajmniej moj to igla! i oby tak do konca,
co do ogolnego stanu po zakupie bedziesz musial wymienic kilka rzeczy jak chociazby rozrzad (ja nie ufam zapewnieniom sprzedawcow) czy olej.
generalnie nie napalalbym sie jak szczerbaty na suchary bo juz niejeden na tym forum kupil autko i teraz placze bo cos mu sie porobilo, ogolnie na Twoim miejscu zainwestowalbym w troszeczke nowszy sprzet 1,2 16v
albo cos konkretnie mocniejszego, poczytaj temat spalania na forum bravo, znajdziesz tam ok23 str i wiele postow o tym ile pala poszczegolne autka,
moj zima pali ok 7-8 to zalezy oczywiscie jak sie jezdzi, ale predkosc ok 120-130, latem jest lepiej bo kiedys sie zamknalem w okolicach 6 mieszany (shakalos mi nie wierzyl i troche miedzy nami zgrzytlo).

Ogolnie ja na to autko nie narzekam i poki co nie sprzedaje, moglby miec u mnie ciut lepsze wyposazenie jak chociazby el szyby, ale el szyberdach mam Wink wiec lajtowo jest. poczytaj forum a napewno znajdziesz zloty srodek. pozdrawiam!
Powrót do góry
gadu-gadu
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 00:50
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


15 tematów niżej, nawet ta sama strona ( 1 ) na forum:

http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=33753

Podałem tam link do bardzo dobrego artykułu na ten temat, masa porad i uwag, co należałoby sprawdzić, moim zdaniem nie ma co dodawać, zatem są też porady jak się poszuka.

Dla testów wpisałem w wyszukiwarce kupno bravo, opcja szukaj wszystkich słów i wyświetl jako tematy. Temat, do którego link podałem wyskoczył mi jako 3 temat... Naprawdę wystarczy poszukać...
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 00:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Chyzy

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 08:43
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


derek dzieki za wyczerpujaca wypowiedz. Dzisiaj obejrze autko i napisze Ci cos wiecej o nim.

Gollob ten artykul odnosnie porad na co uwazac oczywiscie czytalem. Jest naprawde dobry ale taki artykul ni epoda mi opinii o tym autku, a wlasciciel to zrobi Smile dlatego prosze was nie krytykujcie Smile tylko nie zwracajcie uwagi ze to kolejny temat tylko pomozcie Smile jesli bedzie wszystko ok to bedzie moje pierwsze auto dlatego tak mi zalezy na opiniach
Powrót do góry
gadu-gadu
Chyzy

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 14:30
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


Wiec tak 1,4 benzyna + LPG, 1996 rok. 137000 przebiegu, sprowadzony z Włoch w maju zeszłoego roku. 7500 tys z nowymi oponami ziomowymi, alusy letnie, sprzet grajacy blaupannkta (czy jakos tak sie to pisze) serwisowany w fiacie, na wszystkie wymiany koles ma faktury oraz prowadzi ksiazke serwisowa. Nawet dzisiaj chcial jechac na diagnostyke ale nie mam czasu dzisiaj, i jestem umowiony na czwartek. Wezme swojego mechanika ktory jeździ Fiatem Brava wiec mysle ze go dobrze obejrzy. Nigdzie z wierzchu rda go nie je. Silnik zadbany, czysty ale nie przesadnie. Fotele bez pokrowow ale zadbane, kierownica, gałka od biegów oraz przyciski do szyb elektrycznych nie wytarte. Wiec moze warto? Doradzcie mi prosze
Powrót do góry
gadu-gadu
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 15:01
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


za ile kolego? btw jaki silnik ma Twoj kolega w tej brawie?
generalnie ludzie narzekaja na zagazowanego 1,4 12v wiec tutaj moze byc haczyk, nie wiem co mam Ci powiedziec, ja swojego niezagazowalem bo to nie oplacalny manewr jak dla mnie Wink

i generalnie skad ty tego 1,4 chcesz wyrwac? moze ktos na forum ewentualnie mieszka blisko i ma taki 1,4 i bys sobie porownal ewentualnie Wink
a to czy kierownica czy przyciski sa niewytarte to jest szczegol, serialnie!

edit.

i jak na ten rok czyli 1996 to troche dziwnie malo ma przejechane...
sprawdz tez to, jak pojedziesz z kolega w jedzcie na dfiagnostyke, sprawdzcie zawieszenie itp itd
Powrót do góry
gadu-gadu
Chyzy

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.4 12V
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 02 Mar 2009, 19:17
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


Kupuje auto w Tomaszowie Lubelskim, niedaleko Zamościa. Jak ktos taki tu jest to sie chetnie z nim spotkam i pogadam. No ma malo przejechane tez mnie to zastanawia. No oczywiscie sprawdzimy wszystko. Zawieszenie rowniez. No to auto jest zagazowane, nie wiem dlaczego ale widac sie oplacilo. Mowil koles ze na miescie pali mu okolo 12 a na trasie 8-9. Jeździlem nim. Niby sie prowadzi fajnie i nic nie stuka i nie puka. Ale okaze sie wszystko na diagnostyce. Takze juz nie wiem. Auto fajne, ale nie bede sie napalal. Bo moge sie przejechac.
Powrót do góry
gadu-gadu
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 14:33
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


Ja mam fiata 1.4 z gazem 95/96 rok. Kupiłem go jak miał 145000 teraz ma jakieś 162000. Instalacja gazowa ma 4 lata i działa jak narazie bardzo dobrze, na postoju obroty trzymają równo około 900 obr. maksymalnie jechalem nim 175 km/h ale to szczegół bo w Polsce rzadko kiedy można rozwinąć taką prędkość. Na pewno sprawdź zawieszenie i układ chłodzący (chłodnice, termostat). Najlepiej sie nim przejedź i sprawdź czy nie paruje w środku. Na gazie pali mi też 12l w mieście ale ja mam ciężką noge. Poza miastem jak nie bedziesz przekraczał 130 km/h to w 8 litrach gazu powinien się zamknąć.Osobiście uważam że jak na 2 drzwiowe, autko jest bardzo wygodne i spoko zmieszczą się w nim 4 dorosłe osoby.ceny części w normie.najbardziej w tym samochodzie podoba mi sie układ wspomagania-kierownica chodzi leciutko.oprócz wymiany chłodnicy nic poważniejszego mi się nie zepsuło.czasem zepsuje się jakaś [cenzura]ła ale nie kupisz samochodu w którym sie nic nie psuje. pozdro
Powrót do góry
iduch18

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 9


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Mar 2009, 23:44
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


a ja mam fiata bravo 1.6 16v gt. 156 koni. specjalnie ulepszenia w silniku. i jest torpeda. silnik igła. fakt 8-9-10 sobie przepali. ale jak na tej marki samochód mój zamyka licznik. z trudnościami ale zamyka.
Powrót do góry
shakalos

Auto Maniak



Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 TD CR
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 11:28
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


iduch18 napisał:
a ja mam fiata bravo 1.6 16v gt. 156 koni. specjalnie ulepszenia w silniku. i jest torpeda. silnik igła. fakt 8-9-10 sobie przepali. ale jak na tej marki samochód mój zamyka licznik. z trudnościami ale zamyka.


Hmm kolego ta wersja ma 103 kuce Wink gt to oznaczenie wyposazenia, 150 kucy ma hgt. Jezeli twoj samochod z trudnosciami zamyka licznik to tym bardziej nie ma tyle koni ile napisales bo hgt to nie sprawia wiekszego problemu Wink ale looz widze ze na forum rejestruja sie fanatycy fantazji :>
no i z 1.6 bravo nie wyciagniesz 156 kucy Wink chetnie bym wykres z hamowni zobaczyl ;P z twoim fantastycnzym poczuciem humoru Very Happy
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 12:27
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


shakalos napisał:
Jezeli twoj samochod z trudnosciami zamyka licznik to tym bardziej nie ma tyle koni ile napisales bo hgt to nie sprawia wiekszego problemu Wink


Dodatkowo HGT ma na blacie 240 na ostatniej kresce a nie 220 ;]
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
derek81

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 336
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Bravo S; Grudzien 97 1.4 12V
Piwa: 17/2
Wysłany: Sob 07 Mar 2009, 21:58
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


a kojarzycie hgt abarth'a? Ile to ma koni cos ponad 200 mi sie kojarzy,
kumpel mial kiedys coupe z ponad 200 konnym silnikiem wrzeralo go z 24 litry na 100 ale noga nieodrywala mu sie od pedalu gazu xD
Powrót do góry
gadu-gadu
thomasz222

Dyskutant



Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 90
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno/Lublin
Posiadane auto: Fiat Bravo 1.6 100 GT + LPG, 1999r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2009, 15:25
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) Kupno Bravo, potrzebuje rady


HGT abarth ma zmieniony jedynie wygląd zewnętrzny i wewnątrz kilka zmian. W silnik abarth absolutnie nie ingerował Laughing
200KM ma coupe turbo 2.0 16V, a 225KM ma coupe turbo 2.0 20V (w serii)

Proszę, tutaj zmiany stylistyczne + zawieszenie wprowadzone przez abarth'a:
http://www.bravotuning.it/content/view/46/72/
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoV60

34 900

2013r.

259 000 km

łódzkie

VolvoV60

99 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie

VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System