Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) problem z LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kyoks

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo v70 2.5T 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 07:40
Temat postu:

problem z LPG


V70 2.5T 998 dusi sie i dlawi na rozgrzanym silniku glownie niskie obroty. po 1200km na gazie i wymianie oleju zaczal świrowac . wymienilem swiece i kable no i...to samo. moj gazownik utrzymuje ze bylo przebicie, na dluzszej trasie na benzynie bylo to samo. po wymianie niestety, po jezdzeniu z ok 30km problem zaczal wracac. wymienic cewke, moze ktos mial cos takiego? błąd sondy lampda byl, przed wymiana swiec - wykasowany. proszę o pomoc
_________________
Volverine...Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
lachu75

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 24


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 16:38
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


kupiłem w salonie skodę octavię 1.6 w promocji z instalacją gazową. Nigdy więcej gazu. byłem w serwisie już 6 razy i nie są w stanie usunąć usterki.kasują tylko wyświetlający się błąd i na tym koniec. uważam ,że gdyby koncerny samochodowe chciały zrobić samochody typowo na gaz to nie tankowalibyśmy do nich benzyny. nigdy więcej lpg.
Powrót do góry
Krako

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: VOLVO 850 GLT 2,4l 20v; S70 T5; 2 x VOLVO XC70 2,4 l TURBO
Piwa: 14/2
Wysłany: Wto 14 Lip 2009, 10:19
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Jaki posiadasz reduktor gazu? coś mi się wydaje ze TOMASETTO. U siebie w 850 też miałem problemy z gazem jeździłem od mechanika do mechanika i wymieniłem połowę samochodu aż trafiłem na jednego konkretnego i od tamtej pory nie mam problemu z gazem. Opisz dokładnie problem na PM jak byś mógł to wieczorem postaram Ci się coś podpowiedzieć.
lachu75: napisałeś "Nigdy więcej gazu." pojeździj sobie autem z dobrą instalacja LPG to z całą pewnością zmienisz zdanie.
Powrót do góry
gadu-gadu
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 21:48
Temat postu:

lpi


jedyna instalacja która nie sprawia problemów to vialle , tylko cena wysoka ale coś za coś , osobiście posiadam auto z tą instalacją - lpi vialle , zero problemów , tylko trzeba ją serwisować , poczytałem tam i tu i serwisuje sobie sam .
Powrót do góry
skype status
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 20:09
Temat postu:

Re: lpi


czarczar napisał:
jedyna instalacja która nie sprawia problemów to vialle , tylko cena wysoka ale coś za coś , osobiście posiadam auto z tą instalacją - lpi vialle , zero problemów , tylko trzeba ją serwisować , poczytałem tam i tu i serwisuje sobie sam .

Nie zgodze sie z Toba .Kazda instalacja musi byc dobrana do auta.I nie kazde auto dobrze znosi jazde na gazie(chyba ze kierujacy).Kolega pisal cos wyzej o Skodzie.Pewnie mu spaprali instalacje i teraz zlorzeczy na wszystkich i na Lpg.Ja kupilem auto z Lpg .I jestem zadowolony.Vialle ?Pewnie tak ,ale sa rownie dobre instalacje.Tylko trzeba pamietac.FACHOWIEC ,FACHOWIE I JESZCZE RAZ FACHOWIEC.i POZNIEJ DOBRA INSTALACJA
http://www.gazeo.pl/pytania_do_eksperta.php?kat=8&sort=2&p=
Tu stronka z pytaniami do eksperta.O instalcje do Volvo pytalem ja.Pozdrawiam Smile Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 08:13
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


owszem każdą instalację trzeba dobrać do silnika , ale o tym to wie każdy instalator , żadna instalacja podająca gaz w fazie lotnej nie będzie podawać precyzyjnie dawki gazu , vialle to instalacja która podaje gaz w fazie ciekłej identycznie jak wtrysk paliwa, parametry pracy silnika z tą instalacją są lepsze jak na benzynie , pracuje w warsztacie samochodowym i widzę jakie problemy są z samochodami w których zamontowano instalację w fazie lotnej , za jakość trzeba zapłacić .jeśli ktoś ma inne zdanie lub popiera moje zdanie może napisać , bo forum to kopalnia wiedzy , myślę że nikogo nie obraziłem swoją opinią , a jeśli tak to przepraszam . pozdro
Powrót do góry
skype status
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 10:22
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


I bardzo dobrze ze wlasnie ktos ,kto sie tym zajmuje zawodowo ,wypowiada sie na temat instalacji LPG. I nie trzeba przepraszac bo nikogo nie obraziles,a to jest tylko forum.Wiec ile osob tyle spostrzezen z eksploatacji. Bo wlasnie jest wielu pseudofachowcow ,ktorym sie wydaje ze maja wiedze ,a niestety tak nie jest.A jaki jest koszt instalacji o ktorej piszesz.Ja slyszalem ze dobry jest PRINS ,ale w Bialymstoku nie znalazlem nikogo ,kto serwisuje taka instalacje ,wiec zrezygnowalem z zakupu takiego auta.Pozdrawiam Smile Smile
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


PRINS - Vialle właśnie o tej instalacji pisałem , jest to instalacja 5 generacji , oprogramowanie centrali lpg jest przypisane do konkretnego modelu silnika , dlatego precyzja dawkowania jest identyczna jak dawkowanie benzyny .
Powrót do góry
skype status
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Widzisz moze ta instalacja ,z pewnoscia tak jest dobra.Ale serwis.Niestety w Bialymstoku nie znalazlem nikogo ,kto by serwisowal te instalacje .Powiedziano mi rowniez ze dosyc drogie sa wtryski.Wiem cos za cos.Ty;lko wlasnie serwis.Mysle ze jest w Warszawie .I jechac 200 km troche za duzo.Ale instalacja z pewnoscia super.Na allegro Prins kosztuje 51000 zl..Pozdrowionka
Powrót do góry
tomikk81

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Monachium
Posiadane auto: Bmw 325 Ci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 11:31
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Hej.Posiadam instalacje Prinsa w E46 z silnikiem 2.5(192km).Auto na gazie przejezdilo ok 50 tys.Instalacja byla bardzo droga bo zakladal ja kolega od ktorego kupilem auto kosztowala ok 3 lat temu w granicach 7 tys zl,ale mysle ze warto tyle wydac jezeli planuje sie jezdzic autem przez najblizszych kilka lat.Jest to wtrysk gazu ale nie wiem czy w fazie lotnej czy cieklej,wiem ze na japonskich wtryskach firmy Kensho czy jakos tak.Ja osobiscie autem przejechalem 15tys km i naprawde jest ok.Mialem problem w wakacje ze przelaczala mi sie sama na benz i nie moglem nawet recznie przelaczyc na gaz.Wymiana 2 filtrow z czyszczceniem reduktora to 300zl ale filtry wymieniac trzeba co 15tyc.Nie powiem bo mialem problem w warszawie zeby umowic sie na przeglad tej instalacji nie wiele warsztatow w Wawie chialo mi to zrobic moze bylo z 5 bo kazdy mi mowil ze Prins jest drogi i ludzie wybieraja tansze instalacje.Takze jak koledzy powyzej pisali,od tego jak bedzie sie sprawowala instalacja zalezy glownie od dobrego fachmana a nie od Pana Kazia ktory mysli ze "to sie zrobi".
Powrót do góry
gadu-gadu
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 08 Mar 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Witam z wszystkimi sie zgadzam i tak człowiekowi nie dogodzisz , tym bardziej pojazdowi do którego wsadzacie lpg jeden jeżdzi na takiej a drugi na innej.Ja jeżdze no prawie od 8 latek na lpg volvo 740 i jest nadal ok.Wymiana zaworów na oksydowane ,zwiekszone luzy zaworowe to w nim było zrobione . A gdybym mił tankować paliwo to troszke drogi biznes z tak starym autkiem , ja osobiście polecam pozdrowienia dla volviaków
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
AArti

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PRUSZKÓW
Posiadane auto: grupa VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 23:44
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


czarczar napisał:
PRINS - Vialle właśnie o tej instalacji pisałem , jest to instalacja 5 generacji , oprogramowanie centrali lpg jest przypisane do konkretnego modelu silnika , dlatego precyzja dawkowania jest identyczna jak dawkowanie benzyny .



Wtrącę się do wątku - chodzi o małe sprostowanie - PRINS to nie VIALLE - to są dwie różne firmy produkujące inastalacje gazowe - jedyne co je łączy to to, że obie mają dom w Holandii. Razz

ps. PRINS to LPG a, VIALLE to LPI - różnica bardzo wyraźna.....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) LPG forum


VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoS80

25 900

2007r.

297 298 km

mazowieckie

VolvoV40

66 900

2017r.

147 815 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System