Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) problem z LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kyoks

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: volvo v70 2.5T 1998
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 07:40
Temat postu:

problem z LPG


V70 2.5T 998 dusi sie i dlawi na rozgrzanym silniku glownie niskie obroty. po 1200km na gazie i wymianie oleju zaczal świrowac . wymienilem swiece i kable no i...to samo. moj gazownik utrzymuje ze bylo przebicie, na dluzszej trasie na benzynie bylo to samo. po wymianie niestety, po jezdzeniu z ok 30km problem zaczal wracac. wymienic cewke, moze ktos mial cos takiego? błąd sondy lampda byl, przed wymiana swiec - wykasowany. proszę o pomoc
_________________
Volverine...Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
lachu75

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 24


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 16:38
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


kupiłem w salonie skodę octavię 1.6 w promocji z instalacją gazową. Nigdy więcej gazu. byłem w serwisie już 6 razy i nie są w stanie usunąć usterki.kasują tylko wyświetlający się błąd i na tym koniec. uważam ,że gdyby koncerny samochodowe chciały zrobić samochody typowo na gaz to nie tankowalibyśmy do nich benzyny. nigdy więcej lpg.
Powrót do góry
Krako

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: VOLVO 850 GLT 2,4l 20v; S70 T5; 2 x VOLVO XC70 2,4 l TURBO
Piwa: 14/2
Wysłany: Wto 14 Lip 2009, 10:19
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Jaki posiadasz reduktor gazu? coś mi się wydaje ze TOMASETTO. U siebie w 850 też miałem problemy z gazem jeździłem od mechanika do mechanika i wymieniłem połowę samochodu aż trafiłem na jednego konkretnego i od tamtej pory nie mam problemu z gazem. Opisz dokładnie problem na PM jak byś mógł to wieczorem postaram Ci się coś podpowiedzieć.
lachu75: napisałeś "Nigdy więcej gazu." pojeździj sobie autem z dobrą instalacja LPG to z całą pewnością zmienisz zdanie.
Powrót do góry
gadu-gadu
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 21:48
Temat postu:

lpi


jedyna instalacja która nie sprawia problemów to vialle , tylko cena wysoka ale coś za coś , osobiście posiadam auto z tą instalacją - lpi vialle , zero problemów , tylko trzeba ją serwisować , poczytałem tam i tu i serwisuje sobie sam .
Powrót do góry
skype status
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 20:09
Temat postu:

Re: lpi


czarczar napisał:
jedyna instalacja która nie sprawia problemów to vialle , tylko cena wysoka ale coś za coś , osobiście posiadam auto z tą instalacją - lpi vialle , zero problemów , tylko trzeba ją serwisować , poczytałem tam i tu i serwisuje sobie sam .

Nie zgodze sie z Toba .Kazda instalacja musi byc dobrana do auta.I nie kazde auto dobrze znosi jazde na gazie(chyba ze kierujacy).Kolega pisal cos wyzej o Skodzie.Pewnie mu spaprali instalacje i teraz zlorzeczy na wszystkich i na Lpg.Ja kupilem auto z Lpg .I jestem zadowolony.Vialle ?Pewnie tak ,ale sa rownie dobre instalacje.Tylko trzeba pamietac.FACHOWIEC ,FACHOWIE I JESZCZE RAZ FACHOWIEC.i POZNIEJ DOBRA INSTALACJA
http://www.gazeo.pl/pytania_do_eksperta.php?kat=8&sort=2&p=
Tu stronka z pytaniami do eksperta.O instalcje do Volvo pytalem ja.Pozdrawiam Smile Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 20:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 08:13
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


owszem każdą instalację trzeba dobrać do silnika , ale o tym to wie każdy instalator , żadna instalacja podająca gaz w fazie lotnej nie będzie podawać precyzyjnie dawki gazu , vialle to instalacja która podaje gaz w fazie ciekłej identycznie jak wtrysk paliwa, parametry pracy silnika z tą instalacją są lepsze jak na benzynie , pracuje w warsztacie samochodowym i widzę jakie problemy są z samochodami w których zamontowano instalację w fazie lotnej , za jakość trzeba zapłacić .jeśli ktoś ma inne zdanie lub popiera moje zdanie może napisać , bo forum to kopalnia wiedzy , myślę że nikogo nie obraziłem swoją opinią , a jeśli tak to przepraszam . pozdro
Powrót do góry
skype status
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 10:22
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


I bardzo dobrze ze wlasnie ktos ,kto sie tym zajmuje zawodowo ,wypowiada sie na temat instalacji LPG. I nie trzeba przepraszac bo nikogo nie obraziles,a to jest tylko forum.Wiec ile osob tyle spostrzezen z eksploatacji. Bo wlasnie jest wielu pseudofachowcow ,ktorym sie wydaje ze maja wiedze ,a niestety tak nie jest.A jaki jest koszt instalacji o ktorej piszesz.Ja slyszalem ze dobry jest PRINS ,ale w Bialymstoku nie znalazlem nikogo ,kto serwisuje taka instalacje ,wiec zrezygnowalem z zakupu takiego auta.Pozdrawiam Smile Smile
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


PRINS - Vialle właśnie o tej instalacji pisałem , jest to instalacja 5 generacji , oprogramowanie centrali lpg jest przypisane do konkretnego modelu silnika , dlatego precyzja dawkowania jest identyczna jak dawkowanie benzyny .
Powrót do góry
skype status
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Widzisz moze ta instalacja ,z pewnoscia tak jest dobra.Ale serwis.Niestety w Bialymstoku nie znalazlem nikogo ,kto by serwisowal te instalacje .Powiedziano mi rowniez ze dosyc drogie sa wtryski.Wiem cos za cos.Ty;lko wlasnie serwis.Mysle ze jest w Warszawie .I jechac 200 km troche za duzo.Ale instalacja z pewnoscia super.Na allegro Prins kosztuje 51000 zl..Pozdrowionka
Powrót do góry
tomikk81

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Monachium
Posiadane auto: Bmw 325 Ci
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 11:31
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Hej.Posiadam instalacje Prinsa w E46 z silnikiem 2.5(192km).Auto na gazie przejezdilo ok 50 tys.Instalacja byla bardzo droga bo zakladal ja kolega od ktorego kupilem auto kosztowala ok 3 lat temu w granicach 7 tys zl,ale mysle ze warto tyle wydac jezeli planuje sie jezdzic autem przez najblizszych kilka lat.Jest to wtrysk gazu ale nie wiem czy w fazie lotnej czy cieklej,wiem ze na japonskich wtryskach firmy Kensho czy jakos tak.Ja osobiscie autem przejechalem 15tys km i naprawde jest ok.Mialem problem w wakacje ze przelaczala mi sie sama na benz i nie moglem nawet recznie przelaczyc na gaz.Wymiana 2 filtrow z czyszczceniem reduktora to 300zl ale filtry wymieniac trzeba co 15tyc.Nie powiem bo mialem problem w warszawie zeby umowic sie na przeglad tej instalacji nie wiele warsztatow w Wawie chialo mi to zrobic moze bylo z 5 bo kazdy mi mowil ze Prins jest drogi i ludzie wybieraja tansze instalacje.Takze jak koledzy powyzej pisali,od tego jak bedzie sie sprawowala instalacja zalezy glownie od dobrego fachmana a nie od Pana Kazia ktory mysli ze "to sie zrobi".
Powrót do góry
gadu-gadu
darek volvo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 273
Skąd jesteś (miejscowość / region): gliwice
Posiadane auto: volvo 850 2,0 turbo ,bmw r850r H-D WLA 1942 passat b 5 bylo volvo 740
Piwa: 13/2
Wysłany: Pon 08 Mar 2010, 19:36
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


Witam z wszystkimi sie zgadzam i tak człowiekowi nie dogodzisz , tym bardziej pojazdowi do którego wsadzacie lpg jeden jeżdzi na takiej a drugi na innej.Ja jeżdze no prawie od 8 latek na lpg volvo 740 i jest nadal ok.Wymiana zaworów na oksydowane ,zwiekszone luzy zaworowe to w nim było zrobione . A gdybym mił tankować paliwo to troszke drogi biznes z tak starym autkiem , ja osobiście polecam pozdrowienia dla volviaków
_________________
Niema jak 200 pasikoników pod maską
Powrót do góry
AArti

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): PRUSZKÓW
Posiadane auto: grupa VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 23:44
Temat postu:

Re: ( Volvo ) problem z LPG


czarczar napisał:
PRINS - Vialle właśnie o tej instalacji pisałem , jest to instalacja 5 generacji , oprogramowanie centrali lpg jest przypisane do konkretnego modelu silnika , dlatego precyzja dawkowania jest identyczna jak dawkowanie benzyny .



Wtrącę się do wątku - chodzi o małe sprostowanie - PRINS to nie VIALLE - to są dwie różne firmy produkujące inastalacje gazowe - jedyne co je łączy to to, że obie mają dom w Holandii. Razz

ps. PRINS to LPG a, VIALLE to LPI - różnica bardzo wyraźna.....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) LPG forum


VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System