Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Fabryczny alarm włącza się bez powodu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jw6213

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź/śląskie
Posiadane auto: Volvo XC70 2,5T 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2009, 17:42
Temat postu:

Fabryczny alarm włącza się bez powodu


Witam Szanownych Użytkowników i bardzo proszę o ew.pomoc.Od kilku dni fabryczny alarm włącza się bez powodu(XC70 2004r) .Najpierw cicho wyje syrena i mrugają kierunki , potem same kierunki a po chwili się uspokaja.Po wyłączeniu alarmu szybko miga dioda a po włączeniu zapłonu wyświetla komunikat"alarm inicjowany sprawdz samochód"Bardzo proszę o radę jak to usunąć .Myślę że to może któryś z czujników otwarcia drzwi, ale nie mam pojęcia gdzie się znajdują i czy gdyby był uszkodzony to nie sygnalizował by otwarcia drzwi "poza"alarmem? pozdrawiam-Jerzy
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2009, 22:34
Temat postu:

alarm


Witam
Najlepiej byloby zaczac od podpiecia do serwisowej VIDY i sprawdzenia ktory czujnik wywolal alarm i ewentulnie czy sa jakies bledy diagnostyczne...
Na 95% winny jest nadwrazliwy czujnik ruchu (MMS) umiejscowiony w Pana samochodzie nad podsufitka mniej wiecej w polowie dlugosci auta (bedac w aucie widac prostokatny plastikowy dekielek w podsufitce, czujnik jest na nim). Dla upewnienia sie ze to wlasnie "to" - prosze przekrecic zaplon z pozycji 2 do poz. 1 (wylaczyc zaplon ale tylko o jeden stopien) i wcisnac na chwilke przycisk z symbolem samochodu z promieniami/falami - przycisk w rzedzie przyciskow pod klimatronikiem . Po sekundzie dioda w przycisku zacznie sie swiecic na pomaranczowo a na wyswietlacza komputera pokl. pojawi sie komunikat o "zredukowaniu funkcji alarmu".
Po tej operacji moze Pan wyjac kluczyk ze stacyjki , zamknac samochod (jednoczesnie uaktywniajac alarm) i jesli alarm nie bedzie wariowal to moze pan smialo zamowic nowy czujnik MMS.
Ograniczenie funkcji alarmu wylacza czujnik ruchu i ryglowanie zamkow drzwi (drzwi sie tylko zamykaja - tzn nie mozna ich otworzyc od zewnatrz, ryglowanie blokuje zupelnie zamki - tzn.nie da sie otworzyc drzwi od srodka ... np.po rozbiciu szyby).
Powrót do góry
jw6213

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź/śląskie
Posiadane auto: Volvo XC70 2,5T 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Wrz 2009, 15:51
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Fabryczny alarm włącza się bez powodu


Witam,dziękuję za zainteresowanie,ale w moim samochodzie pod gałkami klimatronika są tylko 3 zaślepki-brak przycisków,w podsufitce są dwa dekielki(jeden nad siedzeniem pasażera drugi w bagażniku) ale nie wiem czy to nie zaślepki śrub?Wsiadłem do auta włączyłem alarm ,odczekałem chwilę i zacząłem wykonywać śmieszne ruchy rękami i nic-może moje auto nie ma czujnków ruchu??Alarm uaktywnił się po 40min.Teraz robię próbę czy ten czas się powtarza.pozdrawiam-Jerzy
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pon 21 Wrz 2009, 06:51
Temat postu:

alarm


Witam
Skoro nie ma przycisku "od alarmu" trudno bedzie Panu samodzielnie diagnozowac blad.Najprosciej - pojechac do serwisu Volvo i poprosic o odczytanie przyczyn alarmu i ewentualnych bledow diagn. Wink
a dekielki sa dwa bo czujniki MMS tez moga byc dwa (zaleznie od wersji alarmu)
Powrót do góry
damianmielec

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: XC70 2.5T 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 17:57
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Fabryczny alarm włącza się bez powodu


Witam, mam ten sam problem,
zauwazylem ze nie wyswietla mi sie komunikat o otwartej masce, pewnie to jest przyczyna wlaczajacego sie alarmu, gdzie dokladnie szukac, co moze nie laczyc, ciezko cokolwiek zobaczyc bez sciagania zderzaka.
sorki za brak polskich liter, jestem na wakacjach za granica, takze VIDA na chwile obecna odpada.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Sie 2011, 17:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) CB Radio & Car audio, nawigacja, alarmy, komputery


VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie

VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoXC 60

129 000

2019r.

221 659 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System