Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) Filtr przeciwpyłkowy - volvo s80 ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pit_30

Debiutant



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 13

Posiadane auto: Volvo S 80, 2.4, HEICO
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 18:45
Temat postu:

Filtr przeciwpyłkowy - volvo s80 ?


Witam
Mam pytanie gdzie znajduje się filtr przeciwpyłkowy w volvo S80 2.4 (benzyna) rocznik 2000? z góry dziękuje za odpowiedź
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 19:57
Temat postu:

filtr przeciwpylkowy


Witam
Filtr przeciwpylkowy w S80 98 - 2006 (z kierownica po lewej stronie) znajduje sie po prawej stronie samochodu nad oslona plastikowa tuz nad stopami pasazera siedzacego z przodu (za/pod schowkiem) . oslona umocowana dwoma wkretami (torx25) , po zdjeciu oslony widac prostokatny dekiel przykrecony czterema wkretami (torx25) , no a nad dekielkiem sa dwie "kieszenie" na filtr :
Jesli na przelaczniku recyrkulacji powietrza na panelu klimatyzacji jest napis "AUT" - to samochod ma uklad AQS (air quality system) i filtr powinien byc zalozony do kieszeni przedniej (filtr weglowy - grubszy i drozszy)
Jesli napisu AUT nie ma - to wystarczy zwykly filtr pylkowy zalozony do kieszeni tylnej.
Zwykly filtr pylkowy mozna zastapic filtrem weglowym - nie wywola to rzadnych komplikacji. Zastapienie filtra weglowego filtrem pylkowym ograniczy skutecznosc AQS.
Nie nalezy montowac filtrow do obu kieszeni rownoczesnie Smile
Powrót do góry
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 21:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Filtr przeciwpyłkowy - volvo s80 ?


Czylo z pewnoscia trzeba wymontpwax filyr zeby wiedziec co i jak .A jak jest z tym panelem ,bo nie zauwazyle, nic takiego.Zadnego napisu. Sad Sad Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 23:10
Temat postu:

filtr


Witam.
Alez Panie Marku ! Wlasnie dlatego pisalem o tym przycisku recyrkulacji zeby nie trzeba bylo wyciagac filtra do ustalenia "jaki ma byc" (ta metoda trudno ustalic cokolwiek - skad wiadomo czy poprzedni wlasciciel zamontowal wlasciwy filtr?)
Na zdjeciu http://carphotos.cardomain.com/ride_images/2/4699/2621/24246310043_large.jpg widac panel klimatronika z przyciskiem recyrkulacji z funkcji AUT - czyli samochod z AQS
Na zdjeciu http://www.slaptardcentral.com/gallery/files/6/v70_129.jpg widac panel bez funcji AUT (przycisk z jedna dioda i bez napisow)
Powrót do góry
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 09:45
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Filtr przeciwpyłkowy - volvo s80 ?


Witaj Tomek.Jestem Marek ,bez panow Very Happy Very Happy ,chociaz lat troche mam.Dzieki za info .W pierwszym momencie nie zlapalem ,ale teraz juz wiem.Mam auto z tym przyciskiem AUT- MAN.I jaki filtr mi potrzeba.Jak mozesz i masz jakies namiary na filterki to podeslij ,bo byc moze trzezba bedzie wymienic.A jesli juz chodzi o wymiane to powiedz mi czy komp pokazuje ze czas na wymiane oleju ,filtrow .Auto kuilem od goscia ,ktory mowil ze komp pokaze ze czas na wymiane.Czy to tak bedzie.mam auto z Lpg i moze czasem przyspieszyc wymiane oleju i filterkow.Pozdrowionka Marek Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 09:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ak6

Debiutant



Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): ciągle w drodze
Posiadane auto: S80 D5
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 13 Gru 2010, 16:08
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Filtr przeciwpyłkowy - volvo s80 ?


Choć temat z zeszłego roku to postanowiłem go wykorzystać do opisu mojego "problemu"
Kupiłem autko od Włocha i oczywiście w te pędy zabrałem się do generalnego przeglądu.
Między innymi kupiłem filtr kabinowy, węglowy o symbolu K 1126A firmy Filtron. (mam Auto w obiegu zamkniętym)


o wymiarach:

Chłopaki, którzy robili mi przegląd wyciągnęli stary filtr stwierdzając, że ktoś wepchał tam na siłę jakiś filterek od Toyoty (czego to ludzie nie wymyślą Shocked )
Natomiast nie poradzili sobie z montażem nowego twierdząc, że jest za wielki. Szukając odpowiedzi na pytanie jaki powinien być filtr natrafiłem właśnie na ten temat.
Znalazłem też instrukcje montażu filtra na stronie Filtrona Ale jest ona uniwersalna i jednakowa dla filtra zwykłego jak i węglowego, z czego nie wynika jak go montować.


Spodziewam się, że stary filtr mógł być zamontowany do kieszeni tylnej ( o której pisał Tomek B) i dlatego fitr, który kupiłem wydawał się być za wielki.
Czy dobrze kombinuję?

W takim razie moje pytanie brzmi: czy mam właściwy filtr (według katalogów - taki powinien być) i którą stroną i do której kieszeni go ładować? (może mógłby ktoś zamieścić jakieś strzałki na zdjęciach, które dołączyłem)

Volvo S80 2002r D5
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoXC 60

144 800

2018r.

130 000 km

śląskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoInny

122 000

2018r.

189 200 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System