Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pelos

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: volvo v 70 2.0 benzyna kombi 1998r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 20:39
Temat postu:

uruchamianie silnika -problem


samochód zapala nieregularnie .po przekręceniu kluczyka szarpie silnikiem ,przygasaja kontrolki gdy przytrzymam dłuzej w pozycji III kręci płynnie lecz nie zapala.za drugim trzecim razem odpala bez problemu .problem narasta juz od kilku miesięcy wcześniej występowało to rzadko teraz b.często.cały czas pali sie kontrolka błędu silnika .byłem już u siedmiu diagnostów i żaden nie potrafił zlokalizować wady. przeważnie nie potrafili się połączyć ze sterownikiem silnika .zaczynam więc sam szukać co mu dolega samochód ma :
1.wymienione świece
2.wymienioną kopułkę i palec
3.rozrusznik po serwisie - działa bez zarzutu
4.sprawdzona iskra
5.pompa paliwa działa za każdym przekręceniem kluczyka -na słuch

proszę o cenne rady
pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


przewody wysokiego napięcia dobre, pompka ciśnienie ma jakie powinno być 3 bary
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
pelos

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: volvo v 70 2.0 benzyna kombi 1998r
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


przewody były sprawdzane przez mechanika i twierdzi że są ok co do ciśnienia w pompie paliwowej to nie bardzo wiem jak takie coś sie sprawdza .dodam tylko że po uruchomieniu samochód jedzie b. ładnie płynnie przyspiesza nie szarpie zachowuje się tak jakby wszystko było ok.
Powrót do góry
gadu-gadu
Pienio

Debiutant



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Volvo V40 2003r 1.9tdi Kombi :P:P
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 10:54
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


tak jak emilek napisał żebyś pompkę kable i jeszcze może sprawdź komputer , czujnik wolnych obrotów .. i akumulator Very Happy bo jak czytam że przygasają ci lampki (nie zawsze ale najczęściej) akumulator kaput sprawdź to ale tak dobrze...
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 22:04
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


Witam
Tak jak Pienio pisze - sprawdz akumulator a dokladnie spadek napiecia w momencie uruchamiania silnika (prosze sprawdzic napiecie pomiedzy + na rozruszniku i masa na silniku i jesli napiecie to jest znaczaco nizsze od napiecia miezonego na akumulatorze trzeba znalezc gdzie jest kiepskie polaczenie.
To szarpanie przy rozruchu moze byc objawem uszkodzonego czujnika polozenia walka rozrzadu (czujnik ten wykorzystywany praktycznie tylko w momencie rozruchu silnika...) - trzeba sprawdzic bledy diagnostyczne zarejestrowane na sterowniku silnika , jednoczesnie warto sprawdzic czy temp. silnika rejestrowana przez czujnik odpowiada realnej (czy czujnik nie "mowi" ze silnik jest caly czas cieply)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 22:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pelos

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: volvo v 70 2.0 benzyna kombi 1998r
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 14:48
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


Witam. Tak jak napisaliście pomierzyłem spadek napięcia na rozruszniku ,spadek jest znaczny napięcie spada do 7V!! a na akumulatorze do 11V, akumulator jest ok przekładałem inny nowy i bylo to samo. Próbowałem się również połączyć z komputerem i niestety nie udało mi sie (Fenix 5.2). Połaczylem sie za to z modułem electronics climate control i wywala mi tam bląd ecc-414(Fan motor pass comp temp sensor, faulty signal ) jak skasuje to zaraz pojawia sie znow ale to chyba nie ma związku z odpalaniem, byl jeszcze blad ecc 135 (Engine coolant temperature (ECT) signal missing - check cables, replace if needed ) ale sie skasował.
Moze ktos wie jak połączyć sie z komputerem?
Acha wskaznik temperatury silnika po 3 godzinach postoju auta nadal wskazuje ze silnik jest ciepły!
Dodam jeszcze ze silnik to 2.0 10V 125KM ze zwyklym rozdzielaczem zapłonu
Pozdrawiam i dzieki za pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2009, 23:26
Temat postu:

problemy z uruchomieniem silnika


pelos napisał:
Witam. Tak jak napisaliście pomierzyłem spadek napięcia na rozruszniku ,spadek jest znaczny napięcie spada do 7V!! a na akumulatorze do 11V, akumulator jest ok przekładałem inny nowy i bylo to samo. Próbowałem się również połączyć z komputerem i niestety nie udało mi sie (Fenix 5.2). Połaczylem sie za to z modułem electronics climate control i wywala mi tam bląd ecc-414(Fan motor pass comp temp sensor, faulty signal ) jak skasuje to zaraz pojawia sie znow ale to chyba nie ma związku z odpalaniem, byl jeszcze blad ecc 135 (Engine coolant temperature (ECT) signal missing - check cables, replace if needed ) ale sie skasował.
Moze ktos wie jak połączyć sie z komputerem?
Acha wskaznik temperatury silnika po 3 godzinach postoju auta nadal wskazuje ze silnik jest ciepły!
Dodam jeszcze ze silnik to 2.0 10V 125KM ze zwyklym rozdzielaczem zapłonu
Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Spadek napiecia do 7V brzmi troche podejrzanie - jesli rozrusznik jest zregenerowany to trzeba przyjac ze nie pobiera za duzo pradu , a wiec wina polaczenia akumulator-rozrusznik
Silnik ma dwa czujniki temperatury:
jeden na obudowie termostatu wykprzystywany przez elektronike sterujaca wtryskiem/zaplonem/wentylatorem chlodnicy - wartosc temperutury widzianej przez ten czujnik mozna odczytac po polaczeniu sie z sterownikiem silnika.
drugi czujnik nad obudowa sprzegla wykorzystywany jest na potrzeby wskaznikow i klimatronika - jesli wskaznik temp.silnika wskazuje "cieply silnik" po kilku godzinach postoju to albo padl czujnik albo wskazniki (... moze to tez blyc blad w polaczeniu) .Na dodatek klimatronik rejestruje bledny sygnal z czujnika temp.silnika - obstawial bym uszkodzenie czujnika. Temp.z tego drugiego czujnika mozna odczytac laczac sie z modulem wskaznikow.
No i tak jak pisalem we wczesniejszej wiadomosci ; trzeba sprawdzic czy czujnik polozenia walkow rozrzadu nie jest uszkodzony- jego uszkodzenie moze dawac problemy z rozruchem (szarpanie silnikiem przy probie rozruchu) a lampka "silnika" bedzie sie swiecila.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pelos

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: volvo v 70 2.0 benzyna kombi 1998r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 00:12
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


Połączyłem się w końcu ze sterownikiem silnika ale przez poszczególne piny w gnieździe OBD2 (3-5-16) skonstruowałem czytnik kodów błyskowych .Sterownik wykazał błąd 3-1-4 co oznacza - Sygnał z wałka rozrządu jest niepoprawny lub go nie ma.
Oto strona z błędami.Jak usunę usterkę napisze .
Pozdrawiam i dziek za zainteresowanie i rady.
Powrót do góry
gadu-gadu
pelos

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): zielona góra
Posiadane auto: volvo v 70 2.0 benzyna kombi 1998r
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 15 Lis 2009, 10:33
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) uruchamianie silnika -problem


Witam wszystkich.Wymieniłem czujnik i wszystko gra czujnik kosztował mnie 296zł.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoS80

25 900

2007r.

297 298 km

mazowieckie

VolvoXC 90

44 900

2007r.

213 783 km

śląskie

VolvoS90

124 900

2017r.

82 028 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System