Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alkesaltzer

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: VOLVO S60 2.4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 19:49
Temat postu:

S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


Witam
Właśnie jestem po mierzeniu ciśnienia na cylindrach i :
1. 13
2. 11,5
3. 13
4. 8,5
5. 13,5
Z tego co mówią to nominał to 13

Powiedzcie co mogę z tym zrobić - nie znam się kompletnie na tym a po za falującymi obrotami i wg mechanika troszkę dziwnego chodu silnika na nic narzekać nie mogę.

Dodam że auto ma przebieg 160tyś - przebieg pewny.

Powiedzcie proszę jaka może być przyczyna oraz co może być wg tych wskazań uszkodzone lub co jeszcze jestem w stanie sam sprawdzić. No i oczywiście czy takie wskazania oznaczają remont silnika ??

PS
nie wiem jak sprawa z olejem bo zakupiłem auto niedawno i 2 tyg temu robiłem wymianę i od 1500km zeszło na bagnecie 2mm

S60 2,4 benz 140KM
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 23:51
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


Cos za wiele tego cisnienia . Dowiedz sie ile ma sprezanie cylinder na benzyne. 13 to chyba masz cos za duzo.
4cylinder faktycznie dosyc niskie cisnienie

Compression ration: 9.5 : 1


Ale moge sie mylic
. Roznica cisnien w tym przypadku moze brac sie z wypalenia lub lekkim uszkodzeniem siedzen zaworow . Warto by porownac za jakis czas w innym warsztacie jakie tam wyjda pomiary cisnienia. Jezeli oleju nie pali to raczej pierscienie tlokowe sa ok.
Jezdzic i tyle.


Ostatnio zmieniony przez olek 265 dnia Wto 03 Lis 2009, 00:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 00:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


W silnikach nowych oraz w dobrym stanie technicznym ciśnienie sprężania we wszystkich cylindrach powinno być zgodne z danymi producenta.
Różnice ciśnień sprężania między poszczególnymi cylindrami nie powinno być większe niż 10% najwyższego odczytu. Spadek ciśnienia sprężania o 15-20% w stosunku do wartości nominalnej, tzn. podanej przez producenta świadczy o dużych zużyciach tłoka, cylindra, pierścieni tłokowych i zaworów, mających wpływ na obniżenie parametrów pracy silnika i jego trwałości.

niskie ciśnienie sprężania po wykonaniu próby olejowej ciśnienie nie zmienia się lub wzrasta w nieznacznej mierze, może to świadczyć nie tylko o nieszczelności zaworów, ale również o uszkodzeniu uszczelki pod głowicą.
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 00:10
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


http://www.ceramizer.pl/content/view/37/74/
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 00:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


http://www.ceramizer.pl/content/view/37/74/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 00:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
alkesaltzer

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: VOLVO S60 2.4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


stopień sprężania w książce jest 10,3:1 a w serwisie podali mi że powinien mieć 13 atm.

pod koniec tygodnia zrobię próbę olejową i zobaczymy co wyjdzie zgodnie z instrukcją w linkach.

Powiedzcie mi czy można ta jeździć czy grozi to jeszcze większą awarią silnika ? Nie chciał bym robić na starcie remontu a fachowcy w miejscowych warsztatach tylko do tego mnie namawiają.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 11:47
Temat postu:

s60


alkesaltzer napisał:
stopień sprężania w książce jest 10,3:1 a w serwisie podali mi że powinien mieć 13 atm.

pod koniec tygodnia zrobię próbę olejową i zobaczymy co wyjdzie zgodnie z instrukcją w linkach.

Powiedzcie mi czy można ta jeździć czy grozi to jeszcze większą awarią silnika ? Nie chciał bym robić na starcie remontu a fachowcy w miejscowych warsztatach tylko do tego mnie namawiają.

Przyczyna nierownego cisnienia sprezania (w tym konkretnym przypadku) moze byc wypalone gniazdo zaworowe/zawor . Przyczyna - blad w spasowaniu z fabryki.
Cisnienie w cylindrach powinno miec wartosc pomiedzy 1,3 - 1,5MPa a roznica pomiedzy poszczegolnymi cylindrami nie powinna byc wieksza niz 10%.
Jesli silnik nie pracuje na wszystkie cylindry uszkodzeniu moze uledz sonda lambda , katalizator...
Powrót do góry
alkesaltzer

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: VOLVO S60 2.4 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 11:56
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


czy "wypalone gniazdo zaworowe/zawor" wykryje pomiarem metodą olejową ciśnienia o której wspominali przedmówcy ?
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 15:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


Jeżeli warsztat zadecyduje ze trzeba robic remont to juz niestety trzeba bedzie powoli robic weryfikacje demontowanych czesci. Wtedy się okaże co jest przyczyna. Dobrze było by gdyby tylko zawory lub uszczelka tanszy remont. Jezeli nic sie nie stwierdzi to trzeba bedzie dalej rozbierac aby zobaczyc tłok z piercsieniami.
Uszkodzona uszczelka zazwyczaj daje dodatkowe efekty jak przedmuch, dostawanie sie spalin do ukladu chłodzenia i jeszcze kilka innych oznak.
Lecz nie koniecznie. Jeżeli zdecydujesz o remoncie to powoli rozbierając silnik wszystko się wyjaśni. Upewnij się tylko w innym warsztacie czy pomiar ciśnień wyjdzie taki sam.
Zacznij od sprawdzenia czy sprężyny na zaworach są całe one odpowiadają za szczelne przyleganie zaworu do siedzenia w suwie sprężania. A potem to już zostanie kolejny demontaż.
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 15:44
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


Szczelnosc zaworow na tym feralnym 4 ukladze mozesz zmierzyc tylko tak ze zdejmujesz kolektor wydechowy lub uszczelke pod nim. Ustawić tłok w pozycji aby wszystkie zawory byly zamkniete i mozesz probowac wtloczyc przez otwor w swiecy sprezone powietrze. Jezeli w okolicach zdemontowanej uszczelki na wydechu nie pojawi sie powietrze to zapewne zawory sa szczelne. Nie jest to łatwe ale czasem możliwe. Tylko czy ktoś się będzie w takie coś bawił?
Metoda olejowa nie wykaże stanu szczelnosci zaworów.
Byłbym za tym aby jednak kupic uszczelke pod głowice i zdemontowac ja wtedy wszystko sie wyjasni.
Sam jestem ciekaw co sie stalo jak sie wyjasni to moze napisz co bylo przyczyna. Pozdrowienia
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 20:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


olek 265 napisał:
Szczelnosc zaworow na tym feralnym 4 ukladze mozesz zmierzyc tylko tak ze zdejmujesz kolektor wydechowy lub uszczelke pod nim. Ustawić tłok w pozycji aby wszystkie zawory byly zamkniete i mozesz probowac wtloczyc przez otwor w swiecy sprezone powietrze. Jezeli w okolicach zdemontowanej uszczelki na wydechu nie pojawi sie powietrze to zapewne zawory sa szczelne. Nie jest to łatwe ale czasem możliwe. Tylko czy ktoś się będzie w takie coś bawił?
Metoda olejowa nie wykaże stanu szczelnosci zaworów.
Byłbym za tym aby jednak kupic uszczelke pod głowice i zdemontowac ja wtedy wszystko sie wyjasni.
Sam jestem ciekaw co sie stalo jak sie wyjasni to moze napisz co bylo przyczyna. Pozdrowienia

Ustalenic czy to wina zaworow czy tlokow/pierscieni mozna nawet bez zdejmowania kolektorow. Po prostu ; ustawic tlok cyl4 w pozycje ZZ i doprowadzic sprezone powietrze (przez otwor po wykreconej swiecy) no i pozostaje tylko sluchac gdzie szumi/syczy - z rury wydechowej czy z wlotu powietrza(warto zdjac gorna obudowe filtra powietrza)
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 20:40
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) S60 2,4 benz nierówne ciśnienie na tłokach


Kazdy sposob dobry aby ustalic nieszczelnosc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie

VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System