Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakubxpl

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: s80 T6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 09:22
Temat postu:

Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


Witam, jestem posiadaczem volvo S80 T6 auto zakupiłem w tym roku i jak to po kupnie wskazane są wszelkie wymiany itp. , w końcu przyszła pora na skrzynie jak się zabrać do wymiany oleju, proszę o pomoc.
Co do samego oleju to myślę nad tym
http://www.olejesamochodowe.sklep.pl/p,pl,906,shell+donax+tx+dextron+iii+1l.html
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 11:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


Jezeli juz decydujesz sie na wymiane oleju,to polecam warsztat ktory zrobi tzw dynamiczna wymiane oleju.w takim przypadku olej jest kompletnie wymieniony,rowniez ze sprzegla.potrzebna ilosc oleju ca.10l.w samej skrzyni biegow ca.3.5l,w sprzegle kinetycznym ca.3l.do dynamicznej wymiany jest zazwyczaj wieksza ilosc potrzebna.volvo zaleca wymiane co 100tkm/dziwne ze jedynie dla aut uzytkowanych jako taxi.../,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 11:29
Temat postu:

Wymiana oleju


Witam.
Jak chodzi o wymiane oleju w automacie to Volvo zaleca wymiane co 60 000 km.Jesli samochod jezdzi duzo z przyczepa lub w ruchu miejskim warto olej wymieniac jeszcze czesciej. Opis wymiany oleju znajdziesz na http://www.ipdusa.com/uploads/sku_files/7945_INST.PDF a do opisu dodam od siebie ze na poczatek trzeba odkrecic korek spustowy w skrzyni (pod tylnia czescia skrzyni) i po oproznieniu skrzyni wlac 2l oleju ... potem tak jak opis z linku , a sam proces plukania nalezy powtarzac az do momentu gdy wypompowywany olej bedzie mial barwe zblizona do nowego oleju (moze byc potrzebne nawet 12L oleju). Jesli takiej wymiany nigdy nie robiles to lepiej zlec ja komus kto sie na tym zna (skrzynie latwo uszkodzic a naprawa jest bardzo droga).
Olej do skrzyni musi spelniac wymagania Volvo/Aisan - sprawdz czy z tylu opakowania (w liscie pojazdow/skrzyn biegow) producent oleju wymienil Volvo ze skrzynia GT taka jak w Twoim aucie. Najbezpieczniej wlac olej oryginalny/Volvowski.
Olej z Twojego linka nie spelnia norm Volvo dla skrzyni GT , wlanie tego oleju nie jest zalecane (wlewasz na wlasne ryzyko) .
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 11:44
Temat postu:

Wymiana oleju


paulo77 napisał:
Jezeli juz decydujesz sie na wymiane oleju,to polecam warsztat ktory zrobi tzw dynamiczna wymiane oleju.w takim przypadku olej jest kompletnie wymieniony,rowniez ze sprzegla.potrzebna ilosc oleju ca.10l.w samej skrzyni biegow ca.3.5l,w sprzegle kinetycznym ca.3l.do dynamicznej wymiany jest zazwyczaj wieksza ilosc potrzebna.volvo zaleca wymiane co 100tkm/dziwne ze jedynie dla aut uzytkowanych jako taxi.../,pozdr

Dla samochodow Volvo wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegow zalecana jest co 60000km. Ten sam przebieg dla samochodow taxi.
We wczesniejszych latach wymiana oleju byla tak jakby "zapomniana" - nie bylo jej przy rzadnym okresowym serwisie . Wszystko zalezalo od konkretnej ASO / warsztatu ktory serwisowal auto a najczescie o wymianie oleju zaczynalo sie myslec dopiero gdy skrzynia zaczynala szarpac/slizgac... czyli troche za pozno. W taksowkach od 2008 (i S80 2007- ) wymiana oleju w automacie trafila w koncu na liste czynnosci serwisowych (serwis 60000 , 120000 itd).
Nawet samochod eksploatowany "normalnie" powinien miec wymieniany olej w ASB bo tak jak kazdy inne olej , takze i ATF sie starzeje , utlenia , zanieczyszcza itp.
Powrót do góry
jakubxpl

Czytelnik



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: s80 T6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 12:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


Jestem ogromnie wdzięczny za odpowiedz, chciałbym sam wymienić ten olej jednak chyba odżałuje parę złotych i niech zrobi to ktoś kto się na tym zna nie mam zamiaru błądzić po omacku uda się albo nie, a czy wiecie może gdzie jest w łodzi warsztat wykonujący takie usługi za ludzkie pieniądze, i jaki olej polecacie do tej skrzyni nadmieniam że olej jest po rozgrzaniu dość czysty tzn czerwony powiedziałbym gęsta oranżada no i nie śmierdzi jakąś spalenizną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 12:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wujed

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: v70 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 28 Wrz 2010, 14:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


Witam!
Chciałbym nieco odświeżyć temat.Ponieważ z angielskim u mnie niestety słabiutko może ktoś mnie poratuje i powie dokładnie w którym miejscu wpiąć się z wężem do spuszczania starego oleju,bo poza tym wszystko ze strony wskazanej przez Tomka B jest w miarę jasne.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Wiktorb77

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: volvo XC90 2.4 D5 2004r.
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 22:01
Temat postu:

Wymiana oleju w automacie


Witam
Jeżeli chodzi o wymianę oleju w atomacie to należy wymienić go w serwisie ponieważ po wymianie należy wgrać odpowiedni soft do komputera inaczej wymiana oleju może zakończyć się unieruchomieniem samochodu. Sam mam automat i pytałem się wielu mnechaników jak i swojego mechanika u ktorego naprawiam samochody od 10 lat i wszyscy zgodnie twierdzą że mogą wymienić olej ale nie gwarantują że wyjadę. Tak więc zastanów się nad wymianą oleju samemu lub u podrzędnego mechanika. Ja sprawdzałem stan swojego oleju w servisie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rydes

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Posiadane auto: BMW X3, Mercedes A-klasa
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 30 Gru 2010, 16:43
Temat postu:

.


Wg. mnie , nie prawdą jest , żeby olej w skrzyni wymieniać w serwisach . Robiłem to już wielokrotnie ( mam juz przebieg około 360 tys.km) i żadnego softu nigdy nie wgrywałem , a wymianę robie zawsze u konkretnego speca od skrzyń automatycznych , do którego ściągają ludzie z całej Polski . Zero problemu .
Chyba , że softy są potrzebne w nowszych modelach ( o czy nie wiem ) to sorki Embarassed - bo moje volvo jest z 2000 roku .
Powrót do góry
nowicjuszka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: volvo s80 2,0 turbo,benzynka2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Sty 2011, 21:20
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


Witam,zakupiłam autko s 80 2001 rok i zaczynam od wymiany pasków,olejów i takich tam.Zadzwoniłam dzisiaj do serwisu volovo do Lublina, powiedzieli mi ze wymiana oleju w skrzyni biegów( automat) kosztuje 1500 zł Shocked Moze macie jakis pomysł na obnizenie tego kosztu.Moze ktos inny w Lublinie lub okolicy robi to taniej?I jaki olej!!!!!!!!
Powrót do góry
ksiadz

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Volvo S80 2.0T 163KM A/T '00
Piwa: 2/8
Wysłany: Wto 04 Sty 2011, 02:41
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


a czy jest jakis substytut oryginalnego oleju volvo do skrzyn AW5 ? cena zabija...
Powrót do góry
spokoluzik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamosc/lublin/london
Posiadane auto: XC90 3.2 Petrol, C30 Rdesign
Piwa: 31/6
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 01:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


nowicjuszka napisał:
Witam,zakupiłam autko s 80 2001 rok i zaczynam od wymiany pasków,olejów i takich tam.Zadzwoniłam dzisiaj do serwisu volovo do Lublina, powiedzieli mi ze wymiana oleju w skrzyni biegów( automat) kosztuje 1500 zł Shocked Moze macie jakis pomysł na obnizenie tego kosztu.Moze ktos inny w Lublinie lub okolicy robi to taniej?I jaki olej!!!!!!!!

koles nazywa sie longwic i warsztat ma na slawinku ale za cholere nie pamietam w ktorym miejscu, jak chcesz sie dowiedziec to masz 2 wyjscia wyslij mi pw i jak ci sie nie spieszy to w ciagu kilku dni sie dowiem
opcja nr 2 musisz pojechac na parking przy ul. lotniczej (boczna meczennikow majdanka, skrecasz przy spolem w lewo jadac od wolskiej parking zaraz za rogiem) i zapytaj kolesia co pilnuje parkingu bo ten longwic na 100% tam parkuje.
ksiadz napisał:
a czy jest jakis substytut oryginalnego oleju volvo do skrzyn AW5 ? cena zabija...

http://www.ipdusa.com/uploads/sku_files/7945_INST.PDF
odpowiedz miales podana w linku....
_________________
volvo vida diagnostic-caly Londyn
http://volvodiagnostic.com
Powrót do góry
nowicjuszka

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: volvo s80 2,0 turbo,benzynka2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sty 2011, 22:25
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


heeh, wielkie dzięki za odpowiedź, Very Happy gdybys mógł się dowiedziec jakis adres do tego longwica to z góry dziekuje.Obawiam się,że cięzko bedzie mi znaleźc po tych wskazówkach, a pracuję i trudno bedzie mi tam szukac po nocy.Ale bardzo mi miło,ze się zainteresowałes.
Powrót do góry
kamich21

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ostrow mazowiecka
Posiadane auto: volvo s80
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2014, 21:03
Temat postu:

wymiana oleju


witamjestem tu nowy i wlasnie mam dylemat codo wymiany oleju w skrzyni,bo u mnie zaden mechanik nie wymienia,a jak narazie na takiego nie trafilem,a kupilem niedawno volvo s80 2.9, 200km automat, no i moze powiecie jaki to koszt oleju,no i czy moze sie slizgac,jak sie nie wymieni na czas,bo dzis sie przestraszylem,podczas jazdy cos mi szybko zmienial bieg a nie przyspieszal i obroty rosly,a nie odchodzil.prosze o odpowiedzi.
Powrót do góry
custom88

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Alojzów
Posiadane auto: volvo s80 2,5tdi 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 12:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Wymiana oleju w aut. skrzyni biegów


witam
przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni w volvo s80 2.5tdi 1999r., przeszukałem już różne fora i wszędzie piszą różnie o wymianie oleju. Osobiście chcę to zrobić porządnie, czyli z wymianą filtra i wyczyszczenie misy, a potem wymiana dynamiczna(płukanie), ale z tego co wyczytałem to podobno w skrzyni którą posiadam AW50-42 nie ma filtra, a na internecie nigdzie nie znalazłem uszczelki do tej skrzyni, więc wymiana oleju w skrzyni muszę wykonać tylko przez dynamiczne płukanie?? czy to wystarczy??
nr VIN:
YV1TS7206Y1091848
według tej strony:
http://www.volvoclub.org.uk/vin_80.shtml
skrzynia jak znajduje się w tym modelu to AW50-42.
Powrót do góry
darkworm

Czytelnik



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): podlaskie
Posiadane auto: Volvo s80 2.4D 176KM 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Maj 2016, 14:00
Temat postu:

Wymiana oleju w aut.skrzyni biegow



Witam,
chyba jestem kolejna osoba odświeżająca temat ale chyba o to chodzi bo wciaz jest on aktualny..
Na jesieni 2015 kupiłem volvo s80 176KM 2008r 2.4D w automacie. Nie wiem kiedy wymieniany (i czy w ogóle) był w nim olej w skrzyni wiec postanowiłem to zrobic profilaktycznie.Auto przekroczyło 180tys km wiec.. Moze ktos podpowie mi gdzie moge to zrobic zeby było dobrze ale by nie przepłacić w serwisie. Słyszałem ze niezłe robią to w serwisie SAMKO w Miedznej.Na ich stronie z kolei większość to negatywne komentarze ale moze to o ich warszawskim oddziale..(?)
Prosze o podpowiedz w tym temacie.
_________________
DARK WORM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoXC 60

63 900

2012r.

224 412 km

śląskie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie

VolvoS60

35 900

2013r.

132 000 km

pomorskie

VolvoXC 40

125 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoV40

44 900

2015r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System