Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nbr

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo s60 2.0T SE 2001r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 07 Gru 2009, 23:36
Temat postu:

Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Witam. Posiadam Volvo S60 2.0T 2001r. (anglik), model silnika B5204T5. Około 5 miesięcy temu byłem w serwisie volvo by sprawdzili błędy, oto co znaleźli:
-ECM 1300 Mass airflow sensor (ta część została wymieniona na nową)
-ECM 902 Throttle unit (przepustnica, wyczyściłem ją samemu)
-ECM 959F Accelerator pedal position (dokładnie nie wiem o co chodzi z tym błędem)
W serwisie powiedzieli ze naprawa będzie mnie kosztować za samą robociznę około 500funtów bez części, a więc zrezygnowałem i podjąłem się naprawy samemu. Tak jak wyżej napisałem wymieniłem przepływomierz, wyczyściłem przepustnice, lecz nic nie zrobiłem z ost. błędem. Po tych czynnościach wszystko było OK, zrobiłem jakieś 4000km lecz problem wrócił.
Mam problem z obrotami na biegu jałowym. Po odpaleniu silnika wszystko jest OK, (przed wizytą w serwisie obroty skakały wyłącznie na zimnym silniku i nie było czuć tak mocno spadku mocy),teraz obroty są w normie lecz po kilku minutowej jeździe na rozgrzanym silniku obroty zaczynają ponownie wariować, na postoju skaczą pomiędzy 700-1100. Samochód stracił moc, ciężko przyspiesza, na 2-3 biegu momentami odczuwa się brak siły tak jak by miał problem z powietrzem, także gdy zatrzymuje się i wysprzęglam, obroty bardzo szybko spadają do 0 i samochód gaśnie, zapaliła się pomarańczowa kontrolka (wygląda jak mały schemat silnika)„Usterka w układzie kontroli emisji” .
Podłączyłem skaner błędów DTC i wykrył mi ten błąd „P0121 TPS/Pedal Position Sensor A CKT Range/Perf”. Wybrałem opcję usunięcia i błąd zniknął, kontrolka zgasła lecz problem z obrotami i gasnącym silnikiem pozostał. Pomyślałem ze znowu zabrudziła się przepustnica wiec ja wyczyściłem specjalnym preparatem lecz to także nie pomogło. Znalazłem w Internecie informacje że wszystkie S60 wyprodukowane w lat 99-2001 mają fabryczną wadę z przepustnicą firmy Magnet Marelli.
Proszę o pomoc, jakieś sugestie w czym może tkwić problem i jak mógł bym go naprawić. Nie wiem czy wymienić całą przepustnicę na nową lub używkę (wiąże się to z wizytą w serwisie w celu zaprogramowania ), czy może jest to problem z jakimś innym czujnikiem. Sorrki za opisy bledów w jęz. Ang, ale mieszkam w Anglii i tylko takimi dysponuje. Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 20:57
Temat postu:

modul przeputnicy ETM


Witam.
Przy tych objawach i bledzie ECM - P0121 na 99% winny jest modul przepustnicyETM i bez jego wymiany (badz "regeneracji" w ktorej skutecznosc na dluzsza mete nie wierze) bledu nie uda sie usunac.
Kupowanie uzywanej / montowanej oryginalnie w autach z poczatku produkcji mija sie z celem bo modul od poczatku bedzie niedomagal lub padnie po krotkim czasie . Jesli zdobedzie Pan modul przepustnicy "swiezszej daty" szansa powodzenia operacji jest wieksza...
Niezaleznie czy modul bedzie pochodzil z innego auta czy bedzie on nowy to bezposrednio po wymianie nalezy zsynchronizowac go z autem ladujac stosowne oprogramowanie.
Ten blad pedalu gazu moze byc nastepstwem uszkodzonej przepustnicy - prosze zaczac od naprawy ETM
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
nbr

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo s60 2.0T SE 2001r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 08 Gru 2009, 22:13
Temat postu:

Re: modul przeputnicy ETM


Tomek B napisał:
Witam.
Przy tych objawach i bledzie ECM - P0121 na 99% winny jest modul przepustnicyETM i bez jego wymiany (badz "regeneracji" w ktorej skutecznosc na dluzsza mete nie wierze) bledu nie uda sie usunac.
Kupowanie uzywanej / montowanej oryginalnie w autach z poczatku produkcji mija sie z celem bo modul od poczatku bedzie niedomagal lub padnie po krotkim czasie . Jesli zdobedzie Pan modul przepustnicy "swiezszej daty" szansa powodzenia operacji jest wieksza...
Niezaleznie czy modul bedzie pochodzil z innego auta czy bedzie on nowy to bezposrednio po wymianie nalezy zsynchronizowac go z autem ladujac stosowne oprogramowanie.
Ten blad pedalu gazu moze byc nastepstwem uszkodzonej przepustnicy - prosze zaczac od naprawy ETM


Witam. Dziękuje za podpowiedź.
Czy kupując nowy/używany moduł przepustnicy z młodszego rocznika musi on posiadać te same oznaczenia co mój aktualny czy jest to bez znaczenia ponieważ znalazłem kilka modeli na ebayu które według opisów pasują do Volvo s60 2.0T lecz mają inne oznaczenia (ja posiadam model Magnet Marelli 8644346, a na ebayu znalazłem tej samej firmy lecz z nr. 8644347).
Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
nbr

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo s60 2.0T SE 2001r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 22:13
Temat postu:

Skaczące obroty


Wiatm. Ponownie powracam z moim problemem, mianowicie skaczące obroty i gasnący silnik przy chamowaniu na luzie.
W servisie Volvo wymieniłem przepustnice na nową wzraz z wgraniem oprogramowania oraz przeczyszczeniem "crankcase ventilation system" (dokł. nie wiem jak to przetł.), po opuszczeniu serwisu przejechałem około 1km i problem wciąz istniał nic sie nie zmieniło. Wróciłem do volvo z reklamacją, powiedzieli ze musza ponownie sprawdzic samochód. Nastepnego dnia poinformowali mnie iż trzeba wymienić całą rurę powietrza która dochodzi do przepustnicy, rurę od turbo oraz czujnik temperatury powietrza który znajduje sie na rurze idącej do przepustnicy. Według nich to powoduje nie równe obroty. Koszt całej naprawy wraz z częściami wycenili na 500 funtów (mieszkam w angli). Same cześci kosztowały 160 funtów reszta to robocizna serwisantów. Kolejny raz podjołem sie wymiany samemu jak narazie wymienione jest: przepustnica marki volvo, czujnik temp. powietrza, oraz dodatkowo wymieniłem sensor MAP (czujnik ciśnienia powietrza). Z ruramu narazie sie wstrzymałem poniewarz na moje oko sa wporzadku nie mają raczej żadnych uszkodzeń lub przecieków.Komputer także nie wyświetla żadnych błędów.
Wszystkie częsci były kupowane nowe od dilera volvo wiec sa oryginalne i na gwarancji.
Ręce już mi opadają na to jak poradzić sobie z tym problemem, bardzo proszę o POMOC i sugestie rozwiązania go.
Powrót do góry
gadu-gadu
damianmielec

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: XC70 2.5T 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 07:29
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Witam, mam ten sam problem, tylko autko jeszcze nie gaśnie, obroty spadają do ok 500-600, przy hamowaniu na luzie, lecz nie za każdym razem, poza tym ciężko jest ruszyć lub cofnąć bez dodania gazu, obroty wtedy też strasznie spadają w dół Mad
jak narazie żaden mechanik nie jest w stanie pomóc, we wtorek umówiony jestem z elektronikiem w ASO, więc zobaczymy co powie, jeśli sobie poradzisz z tym problemem to napisz bo też mnie już krew zalewa Evil or Very Mad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 07:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
alexkam

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: volvo s60 2.3 T5 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 11:33
Temat postu:

hmm


tez mam ten sam problem w moim volvo s60 t5 z 2001 roku. Mam pytanko czy wiecie juz co było przyczyną tych zachowań??
Powrót do góry
gadu-gadu
damianmielec

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: XC70 2.5T 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Jeszcze nie znalezliśmy przyczyny Crying or Very sad
Powrót do góry
alexkam

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: volvo s60 2.3 T5 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 02:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


hej i jak byłeś w aso z tym problemem co Ci powiedzieli ile kosztowało i czy naprawione Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
damianmielec

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: XC70 2.5T 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 27 Kwi 2010, 08:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


w ASO nic nie znalezli, podpięcie pod komputer 200zł, wgranie nowego oprogramowania silnika 70zł, zaczynam podejrzewać instalacje gazową, jest zle wyregulowana, goście już z 6 razy regulowali na postoju w 5min a z tego co ostatnio wyczytałem trzeba jezdzić z laptopem po mieście z 50km żeby dobrze zrobić, założyłem nową instalacje za 4000 i od 6miesięcy goście nie są w stanie jej dobrze zrobić, na benzynie obroty również mi skaczą ale jestem już pewny że gaz w to ingeruje, już nigdy w życiu nie skrzywdze auta gazem i czuje że jeszcze z miesiąc i ten gaz z niego wypruje. Mad
Powrót do góry
damianmielec

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: XC70 2.5T 2002
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Witam, chciałbym troszke odświeżyć temat, problem z obrotami u mnie nadal występuje, oczywiście nikt nie jest w stanie coś z tym zrobić, obroty spadają, falują podczas jakiegoś obciążenia, kręcenia na postoju kierownicą, hamowaniu, włączeniu się wentylatora od chłodnicy itp.
skoro pod komputerem wszystkie parametry są OK, czy może to być przyczyna jakiś kabli, cewek lub świec?
Powrót do góry
nbr

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo s60 2.0T SE 2001r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 13 Cze 2010, 11:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Witam.
Problem w końcu rozwiązany.
Samochód spędził prawie dwa tyg w serwisie volvo, walczyło z nim wielu specjalistów i w końcu udało im się.
Komputer nie wykazywał żadnych błędów (dlatego tyle im się zeszło hehe),
stwierdzili ze świece które mam zamontowane są złe ponieważ były innej firmy niż Volvo (posiadałem NGKi), według nich wszystkie części powinny być oryginalne Volvo jeżeli są innej marki tzn. że są złe. Wymienili świece na oryginalne, wymienili rury: jedna od turbo łącząca się z przepustnicą, druga od powietrza idąca od przepływomierza do turbiny (podobno były nieszczelne), do tego momentu samochód nadal nie pracował stabilnie.
Po kilku dniach testów wykryli w końcu że przepływomierz jest uszkodzony i wysyła złe parametry do komputera który podawał złą mieszankę paliwa.Zamontowali nowy przepływomierz, wgrali nowe oprogramowanie i w Końcu wszystko zaczęło GRAĆ Smile)
Samochód pracuje tak jak powinien, zero skakania obrotów,dławienia się czy gaśnięcia na światłach.
Kosztowało mnie to w cholere kasy i nerw.
Koszt naprawy wraz z częściami 600 funtów.
Volvo stwierdziło ze był to jeden z najdroższych aut które mieli w naprawie, ze względu na to że wielu mechaników poświeciło dużo czasu na znalezienie przyczyny.
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za porady na tym forum oraz życzę rozwiązania waszych podobnych problemów, oczywiście tańszym kosztem.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
DelasLDW

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 113
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: VOLVO S60 2,4 2005
Piwa: 7/2
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


witajcie a przy wymianie przeplywomierza bd potrzebne wgranie nowego oprogramowania?
Powrót do góry
alexkam

Debiutant



Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: volvo s60 2.3 T5 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 17:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


ja kupilem przepływomierz z marki bosch dalem za niego 600 zł. Podłączyłem, następnie odłączyłem minusową klemę z akumulatora, poczekałem 2 minuty, i podączyłem spowrotem. gdy dałem auto na zapłon komputer wyświetlił mi inf: Nowe parametry ustawień silnika wykonane (czy coś takiego ). I tyle. Odpaliłem i działa.
Powrót do góry
gadu-gadu
szymonjr

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cov
Posiadane auto: Volvo S60 T5 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Sie 2010, 22:23
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


ja mialem identyczny problem z obrotami, jak odpalil bylo ok, po chwili oborty wariowaly, a po rozgrzaniu silnika bylo ok (bez obciazania silnika), natomiast po wlaczeniu klimy lub ruszeniu kierownica obroty znowu wariowaly. Poczytalem troche o tym i wszyscy pisali ze to przepustnica, wiec wyczyscilem ja dokladnie i problem zniknal. Podobno po takim zabiegu problem moze szybko powrocic, ale poki co jest tak jak byc powinno.
Powrót do góry
barwa

Czytelnik



Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bishops Stortford
Posiadane auto: s60 2.0 2001, 200SX 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Wrz 2010, 23:51
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Volvo S60 2.0T Skaczące obroty, błąd DTC P0121


Witam panowie, mam podobny problem tyle że u mnie jeszcze na biegu jałowym auto nie wkręca się powyżej 4tyś. podczas jazdy idzie już ponad. Myślę może dolot gdzieś nieszczelny. Obroty wariują tak jak i u was dopiero jak się silnik lekko nagrzeje. Zapomniał bym ma ktoś jakies foty jak dostac sie do przepustnicy i ją wyczyscic?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV60

43 900

2013r.

190 000 km

śląskie

VolvoV60

32 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System