Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 460 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zachaar

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek/Poznań
Posiadane auto: Volvo 460 1.7 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 02:12
Temat postu:

Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


witam wszystkich posiadaczy 460 i nie tylko. moj problem to chyba czujnik temperatury, ale moze byc tez wskaznik, w kazdym razie wskazowka nie podnosi sie ani na chwile nawet po rozgrzaniu, a jeszcze niedawno nawet na zimnym silniku od razu podnosila sie kilka mm czyli cos nie dziala. gdzies wyczytalem ze czujniki temp. sa dwa - jeden przy termostacie a drugi w bloku silnika i to prawdopodobnie ten drugi odpowiada za odczyt z wskaznika ale moze byc zupelnie inaczej, nie mam zbyt wiele doswiadczenia z tym modelem jeszcze. w zwiazku z tym moje pytanie to - w jakim miejscu szukac tego czujnika i czy to ze wskazowka jest caly czas na minimum ma na tyle zwiazku z termostatem ze moze on sie w ogole nie otwierac (przeciez wtedy silnik moze mi sie blyskawicznie przegrzac Sad ) a moze ktos mial juz to samo i wie dokladnie co to moze byc? dodam jeszcze ze wentylator dziala i zalacza sie prawie od razu i chodzi caly czas, z tym ze on ma chyba swoj oddzielny termowlacznik. prosze o pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
valdi0707

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice
Posiadane auto: Opel Astra G 1.8 16V(X18XE1) Sportive '98
Piwa: 13/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 15:14
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


Czujnik w bloku znajduje się z tyłu głowicy, po prawej, zaraz obok głównego węża z chłodziwem, na pewno znajdziesz i nie będziesz miał problemów z demontażem Very Happy A co do przegrzewania to tak pół na pół, nie powinno być takiej sytuacji, chociaż ja jeździłem z dużym ubytkiem płynu i wcale się nie przegrzewał, jedynym objawem był brak ogrzewania( nagrzewnica w wentylacji była pusta i nie miała się czym nagrzewać), w twoim przypadku bardziej bym się obawiał że turbina może się przegrzać.
Powrót do góry
Zachaar

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek/Poznań
Posiadane auto: Volvo 460 1.7 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 19:21
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


Dzieki za odpowiedz, jutro sie zajme tym czujnikeim, ale teraz to chyba ten mniejszy problem, bo wczoraj zauwazylem ze ja tez mam duzy ubytek plynu w zbiorniczku wyrownawczym, cos czuje ze uszczelka pod glowica juz i sie wypalila:/ a o turbinie to nie pomyslalem, bo w sumie ona chyba jest przyzwyczajona do wysokich temperatur (przynajmniej czesc goraca turbiny) ?
Powrót do góry
valdi0707

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice
Posiadane auto: Opel Astra G 1.8 16V(X18XE1) Sportive '98
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


Gdyby to była uszczelka pod głowicą to po 1 jest piana na korku wlewu oleju, a po 2 zauważyłbyś spadek mocy bo cylinder straciłby kompresję. Lepiej poszukaj wycieków na wężykach, lubią się pojawiać na połączeniach, i polecam sprawdzić główny wąż, czy nie jest nabrzmiały. Jeśli jest to wymieniaj za czasu, albo miej przy sobie wodę i taśmę klejącą Laughing Polecam użycie uszczelniacza dosypywanego do układu. Wcale nie zapycha przewodów, a prostym sposobem pozbędziesz się wycieków Very Happy ja jeżdżę już rok i wszystko ok., mój kumpel już 3lata tak jeździ i nie narzeka na nic, więc polecam Smile
Powrót do góry
Zachaar

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek/Poznań
Posiadane auto: Volvo 460 1.7 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


było sporo odsłon, więc może małe uaktualnienie. czujnik rzeczywiście jest po prawej stronie głowicy i nawet go widać, ale demontaż (odkręcenie 1cm gwintu) zajął mi chyba z 20 min Evil or Very Mad kto ma silnik B18FT wie jaki jest dostęp do czegokolwiek Smile ale niewazne, nowy czujnik kosztowal 50zl +przesylka wiec cos mnie tchnelo zeby go sprawdzic - podlaczylem kabelkeim czujnik do akumulatora i po przekreceniu zaplonu wskazowka powinna od razu pojsc do gory na maxa, a ze ani drgnela to zajechalem do elektryka, ktory najpierw wzial kabelek i sprawdzil na szybko tak jak ja a pozniej wzial miernik i przejrzal mi cala instalacje - okazalo sie ze z oryginalnej wiazki za wiele juz nie pozostalo i pewnie co jakis czas cos bedzie sie psulo ale trudno - wskaznik chodzi, koszt naprawy 40zl a 50 w kieszeni bo czujnik byl jak najbardziej sprawny. na drugie pytanie sam sobie odpowiem - jezeli wentylator sie zalaczal to znaczylo ze goracy plyn docieral do chlodnicy, a wiec: 1pompa wody dziala 2. termostat sie otwiera i nawet jesli nie dziala idealnie to chlodzenie w samochodzie ewidentnie jest Very Happy troche dlugi wywod ale moze komus pomoze w jego przemysleniach.. pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 460 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo 460 »

Opinie o samochodach Volvo 460 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo 460 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 90

161 900

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoV90

79 999

2018r.

242 000 km

pomorskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoS60

23 900

2005r.

190 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System