Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 460 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zachaar

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek/Poznań
Posiadane auto: Volvo 460 1.7 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 02:12
Temat postu:

Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


witam wszystkich posiadaczy 460 i nie tylko. moj problem to chyba czujnik temperatury, ale moze byc tez wskaznik, w kazdym razie wskazowka nie podnosi sie ani na chwile nawet po rozgrzaniu, a jeszcze niedawno nawet na zimnym silniku od razu podnosila sie kilka mm czyli cos nie dziala. gdzies wyczytalem ze czujniki temp. sa dwa - jeden przy termostacie a drugi w bloku silnika i to prawdopodobnie ten drugi odpowiada za odczyt z wskaznika ale moze byc zupelnie inaczej, nie mam zbyt wiele doswiadczenia z tym modelem jeszcze. w zwiazku z tym moje pytanie to - w jakim miejscu szukac tego czujnika i czy to ze wskazowka jest caly czas na minimum ma na tyle zwiazku z termostatem ze moze on sie w ogole nie otwierac (przeciez wtedy silnik moze mi sie blyskawicznie przegrzac Sad ) a moze ktos mial juz to samo i wie dokladnie co to moze byc? dodam jeszcze ze wentylator dziala i zalacza sie prawie od razu i chodzi caly czas, z tym ze on ma chyba swoj oddzielny termowlacznik. prosze o pomoc, pozdrawiam
Powrót do góry
valdi0707

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice
Posiadane auto: Opel Astra G 1.8 16V(X18XE1) Sportive '98
Piwa: 13/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 15:14
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


Czujnik w bloku znajduje się z tyłu głowicy, po prawej, zaraz obok głównego węża z chłodziwem, na pewno znajdziesz i nie będziesz miał problemów z demontażem Very Happy A co do przegrzewania to tak pół na pół, nie powinno być takiej sytuacji, chociaż ja jeździłem z dużym ubytkiem płynu i wcale się nie przegrzewał, jedynym objawem był brak ogrzewania( nagrzewnica w wentylacji była pusta i nie miała się czym nagrzewać), w twoim przypadku bardziej bym się obawiał że turbina może się przegrzać.
Powrót do góry
Zachaar

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek/Poznań
Posiadane auto: Volvo 460 1.7 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 19:21
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


Dzieki za odpowiedz, jutro sie zajme tym czujnikeim, ale teraz to chyba ten mniejszy problem, bo wczoraj zauwazylem ze ja tez mam duzy ubytek plynu w zbiorniczku wyrownawczym, cos czuje ze uszczelka pod glowica juz i sie wypalila:/ a o turbinie to nie pomyslalem, bo w sumie ona chyba jest przyzwyczajona do wysokich temperatur (przynajmniej czesc goraca turbiny) ?
Powrót do góry
valdi0707

Stały Bywalec



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czechowice-Dziedzice
Posiadane auto: Opel Astra G 1.8 16V(X18XE1) Sportive '98
Piwa: 13/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


Gdyby to była uszczelka pod głowicą to po 1 jest piana na korku wlewu oleju, a po 2 zauważyłbyś spadek mocy bo cylinder straciłby kompresję. Lepiej poszukaj wycieków na wężykach, lubią się pojawiać na połączeniach, i polecam sprawdzić główny wąż, czy nie jest nabrzmiały. Jeśli jest to wymieniaj za czasu, albo miej przy sobie wodę i taśmę klejącą Laughing Polecam użycie uszczelniacza dosypywanego do układu. Wcale nie zapycha przewodów, a prostym sposobem pozbędziesz się wycieków Very Happy ja jeżdżę już rok i wszystko ok., mój kumpel już 3lata tak jeździ i nie narzeka na nic, więc polecam Smile
Powrót do góry
Zachaar

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek/Poznań
Posiadane auto: Volvo 460 1.7 Turbo
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( Volvo 460 ) Czujnik temperatury.. a moze i termostat?


było sporo odsłon, więc może małe uaktualnienie. czujnik rzeczywiście jest po prawej stronie głowicy i nawet go widać, ale demontaż (odkręcenie 1cm gwintu) zajął mi chyba z 20 min Evil or Very Mad kto ma silnik B18FT wie jaki jest dostęp do czegokolwiek Smile ale niewazne, nowy czujnik kosztowal 50zl +przesylka wiec cos mnie tchnelo zeby go sprawdzic - podlaczylem kabelkeim czujnik do akumulatora i po przekreceniu zaplonu wskazowka powinna od razu pojsc do gory na maxa, a ze ani drgnela to zajechalem do elektryka, ktory najpierw wzial kabelek i sprawdzil na szybko tak jak ja a pozniej wzial miernik i przejrzal mi cala instalacje - okazalo sie ze z oryginalnej wiazki za wiele juz nie pozostalo i pewnie co jakis czas cos bedzie sie psulo ale trudno - wskaznik chodzi, koszt naprawy 40zl a 50 w kieszeni bo czujnik byl jak najbardziej sprawny. na drugie pytanie sam sobie odpowiem - jezeli wentylator sie zalaczal to znaczylo ze goracy plyn docieral do chlodnicy, a wiec: 1pompa wody dziala 2. termostat sie otwiera i nawet jesli nie dziala idealnie to chlodzenie w samochodzie ewidentnie jest Very Happy troche dlugi wywod ale moze komus pomoze w jego przemysleniach.. pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 22:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 460 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo 460 »

Opinie o samochodach Volvo 460 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo 460 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV60

99 900

2020r.

85 000 km

mazowieckie

VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

19 800

2011r.

199 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie

VolvoXC 60

93 900

2016r.

183 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System