Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problemy z turbina podczas jazdy v70 :/



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dudi204

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Volvo V70
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 13 Sty 2010, 23:47
Temat postu:

Problemy z turbina podczas jazdy v70 :/


Witam!!!
Posiadam Volvo v70 2,5tdi 140KM 2001rok i Mam taki problem iz: podczas jazdy gdzie kolwiek po przejechaniu kilku kilometrow zapala mi sie check engine i informacja Sistema Motore Pross. Tagliando. i po zapaleniu tego komunikatu wylacza mi sie turbina!!! i zaczyna sie porazka poniewaz pod gorke to gorzej jak kon!!! ale jak sie zatrzymam i zgasze silnik i zaraz go odpale to turbina dziala spowrotem tak jak powinna z tym ze po przejechaniu znowu kilku kilometrow ponownie ten sam problem i tak na okraglo!!!
Jak bylem podlaczyc pod komputr auto to komputer wykryl blad i byl to przewod egr z tym ze mechanik sprawdzil i powiedzial ze jest dobry ale dalej to samo
Mam nadzieje ze ktos mi pomoze z tym problemem!?!?!
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 00:05
Temat postu:

Re: Problemy z turbina podczas jazdy v70 :/


Dudi204 napisał:
Witam!!!
Posiadam Volvo v70 2,5tdi 140KM 2001rok i Mam taki problem iz: podczas jazdy gdzie kolwiek po przejechaniu kilku kilometrow zapala mi sie check engine i informacja Sistema Motore Pross. Tagliando. i po zapaleniu tego komunikatu wylacza mi sie turbina!!! i zaczyna sie porazka poniewaz pod gorke to gorzej jak kon!!! ale jak sie zatrzymam i zgasze silnik i zaraz go odpale to turbina dziala spowrotem tak jak powinna z tym ze po przejechaniu znowu kilku kilometrow ponownie ten sam problem i tak na okraglo!!!
Jak bylem podlaczyc pod komputr auto to komputer wykryl blad i byl to przewod egr z tym ze mechanik sprawdzil i powiedzial ze jest dobry ale dalej to samo
Mam nadzieje ze ktos mi pomoze z tym problemem!?!?!
pozdrawiam

Witam
Trzeba by przejechac jazde probna z podpietym komputerem diagnostycznym (VIDA czy cos podobnego) i :
1.wykonac test turba (jest taka funkcja w VIDie)- bedzie "widac" czy turbina jest sprawna , czy zawor upustowy otwiera sie i zamyka prawidlowo itp
2.sprawdzic czy cisnienie doladowania narasta rownomiernie w miare dodawania gazu (czy na wykresie nie ma "zabkow") - czy zawor reg. turbo pracuje prawidlowo.
ja bym od tego zaczal...
Powrót do góry
Dudi204

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Volvo V70
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Problemy z turbina podczas jazdy v70 :/


A mozna jakos inaczej to naprawic sprawdzic czy cos w tym stylu?? Poniewaz aktualnie jestem za granica i nie mam dostepu do takiego sprzetu a w Polsce bede dopiero w kwietniu Sad a to jeszcze troche czasu jest
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

63 900

2019r.

132 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoV40

54 900

2018r.

179 800 km

lubelskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System