Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo XC60 & XC90 ) Zepsułem kluczyk - pękłą sprężyna



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablool

Czytelnik



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: xc90 2,4D
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Sty 2010, 23:41
Temat postu:

Zepsułem kluczyk - pękłą sprężyna


Witam. PRoszę o pomoc w takiej sprawie. Kilka dni temu zepsuł mi się kluczyk typu scyzoryk do xc90, grot swobodnie "lata" nie reaguje zupełnie na naciskanie guzika, który go wysuwa. Wydaje mi się, że to pękła sprężyna. Czy ktoś zna sposób na rozkręcenie tego kluczyka? Dałem radę jedynie odkręcić część z pilotem, pozostała mi część z metalowym grotem której nie potrafię rozebrać, a tym samym dostać się do sprężyny.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 00:54
Temat postu:

Re: Zepsułem kluczyk - pękłą sprężyna


pablool napisał:
Witam. PRoszę o pomoc w takiej sprawie. Kilka dni temu zepsuł mi się kluczyk typu scyzoryk do xc90, grot swobodnie "lata" nie reaguje zupełnie na naciskanie guzika, który go wysuwa. Wydaje mi się, że to pękła sprężyna. Czy ktoś zna sposób na rozkręcenie tego kluczyka? Dałem radę jedynie odkręcić część z pilotem, pozostała mi część z metalowym grotem której nie potrafię rozebrać, a tym samym dostać się do sprężyny.

Witam
Niestety ale ten blad jest znany w starszych autkach z lamanym kluczykiem (podejzewam ze autko jest z 2003 lub 2004...? )
Czesc plastikowa trzymajaca grot kluczyka jest podobno nierozbieralna (zgrzana wibracylnie) i chyba bez wymiany sie nie obejdzie - w kazdym ASO mozna zamowic nowy kluczyk wyszlifowany na gotowo do konkretnego auta. (po wymianie trzeba zsynchronizowac kluczyk z autem - oprogramowanie w ASO)
Jesli uda sie koledze sprezynke wymienic to prosze dac znac / napisac jak to rozebrac bez uszkodzenia - sam mam stary kluczyk ze sflaczalym grotem Very Happy
Powrót do góry
blondas

Debiutant



Dołączył: 04 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słoneczna California
Posiadane auto: Volvo XC90 I SEAT LEON
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Maj 2011, 13:19
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Zepsułem kluczyk - pękłą sprężyna


Witam
widze ze tamat był dawno ale mam pytanie czy mozna wymienic w serwisie volvo tylko czesc kluczyka sam ten grot otwierany(on jest polaczony z pilotem osobno wiec nie powinno byc problemu czy ktos to robił? pozdrawaim
_________________
"Urodziłem się na 52˚ szerokości geograficznej północnej i 20˚ długości geograficznej wschodniej wylosowałem Polskę.... ...w pokerze po takim rozdaniu mówi się pas. ....."
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
spokoluzik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 386
Skąd jesteś (miejscowość / region): zamosc/lublin/london
Posiadane auto: XC90 3.2 Petrol, C30 Rdesign
Piwa: 31/6
Wysłany: Czw 19 Maj 2011, 14:04
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Zepsułem kluczyk - pękłą sprężyna


mozna wymienic tylko czesc z grotem jednakze trzeba ja zaprogramowac w servisie tak jak juz tomek powiedzial. mam na sprzedaz takie groty jakby ktos potrzebowal.
mozna tez probowac naprawiac. Tu jest instrukcja
_________________
volvo vida diagnostic-caly Londyn
http://volvodiagnostic.com
Powrót do góry
Wiktorb77

Debiutant



Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: volvo XC90 2.4 D5 2004r.
Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 12:39
Temat postu:

Re: ( Volvo XC60 & XC90 ) Zepsułem kluczyk - pękłą sprężyna


Witam kolegów i koleżanki

Miałem ten sam problem co kolega, poświęciłem się i rozpiłowałem górną część kluczyka bo jest ona sklejona wibracyjnie, jak si okazało nie spręzyna pekła tylko wpustki które znajdują się na przycisku który naciska się by wysunąć grot. Mnie akurat udało się przykleić ułąmane wypustki poxypolem, całość zmontowałem i skleiłem na poxipol, po złożeniu działa bez zarzutu.
Więc myślę kolego że nie sprężyna ci pękła tylko zapomniałes złożyć kluczyka i przez przypadek w kieszeni złożyłeś go na siłę co spowodowało urwanie wypustek na guziku wewnątrz kluczyka.
Myślę że pomogłem i życze dobrej zabawy

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 01 Kwi 2012, 12:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
flaszken

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: volvo xc 90
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 12:23
Temat postu:

naprawa kluczyka "scyzoryk" Volvo


Cześć Panowie,

Chciałbym zaoferować naprawę kluczyka scyzoryk, sam przez to przechodziłem juz kilka razy i działa wyśmienicie ale muszą być zapadki przełozone z innego oryginalnego kluczyka koszt wymiany całego grotu w serwisie z programowaniem i docięciem klucza to koszt ok 700 zł. U mnie koszt naprawy to koszt 200 zł, wybór należy do Was kontakt 601-212-478
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo XC60 & XC90 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo XC60 & XC90 ) Nadwozie.


VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System