Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) UPGRADE V70



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VOOLVIAK

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: V70
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 20:01
Temat postu:

UPGRADE V70


Witam wszystkich,
Prosze o porade co i czy w ogole mozna zrobic zeby polepszyc dynamike, osiagi w V70, 99r, 2.5 TDI, 140km (ten od audi/VW).
Slyszalem rozne wersje na temat zmiany oprogramowania - od jednych ze za stary silnik i problematyczne, od innych ze mozliwe - w zaleznosci od ogolnego stanu technicznego przy tym roczniku.
Czy wymiana swiec zarowych cos rzeczywiscie daje ?
Nie chodzi mi o skrajne zmiany zeby katowac autko - chcialbym tylko polepszyc elastycznosc, prace turbiny, ogolnie zrobic cos zeby silnik byl troche zwawszy.
Dziekuje i pozdrawiam,
Krzysztof
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
Jaroooo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VOLVO 850 2.3 TURBO 225kM VOLVO V70 2.3 TURBO 250kM
Piwa: 25/3
Wysłany: Sro 27 Sty 2010, 20:16
Temat postu:

Re: ( Volvo ) UPGRADE V70


wymiana świec żarowych nic nie da znalazłem to
http://moto.allegro.pl/item886771260_volvo_850_v70_s70_2_5_tdi_103kw_140km_chip_box_vag.html
Powrót do góry
VOOLVIAK

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznan
Posiadane auto: V70
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:23
Temat postu:

Re: ( Volvo ) UPGRADE V70


Dzieki za info. A czy taki boksik nie napsoci za bardzo w silniku ? Troche mi sie takie wynalazki wydaja podejrzane - za dwiescie pare zl mozliwosc zwiekszenia mocy o 25% bez skutkow ubocznych jak podaje sprzedawca ? Jezeli to takie proste - regulacja osiagow i nawet spalania to dlaczego producenci oryginalnie nie wypuszczaja na rynek troche lepszych wersji ? Obawy o trwalosc podzespolow ? wytrzymalosci ? i zwiazanej z tym gwarancji ?
Dzieki, pozdrawiam
Krzysztof
P.S.
A znacie jeszcze jakies inne wynalazki, metody ?
_________________
Krzysztof
Powrót do góry
Qroofka

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 2,5TD
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 20:49
Temat postu:

Re: ( Volvo ) UPGRADE V70


VOOLVIAK napisał:
Dzieki za info. A czy taki boksik nie napsoci za bardzo w silniku ? Troche mi sie takie wynalazki wydaja podejrzane - za dwiescie pare zl mozliwosc zwiekszenia mocy o 25% bez skutkow ubocznych jak podaje sprzedawca ? Jezeli to takie proste - regulacja osiagow i nawet spalania to dlaczego producenci oryginalnie nie wypuszczaja na rynek troche lepszych wersji ? Obawy o trwalosc podzespolow ? wytrzymalosci ? i zwiazanej z tym gwarancji ?.....


Witam, jestem na forum od przed chwili bo też od kilku dni mam V70 2,5TDI. Będę chętnie sluchał Waszych rad i pytał również. Jednak już mogę podzielić się moją widzą o tymżeż boksiku. Auto, które nabyłem przeszło taki włąśnie tuning w wyspecjalizowanym (chyba) warsztacie u Niemców. Taki chip podwyższył moc do 170 kM ale mój poprzednik jak się na tym przejechał to zaraz odłączył. Kontrola trakcji włączała się na suchym asfalcie tak mielił kołami, a przy wyprzedzaniu (depnięciu) silnik dostaje taką dawkę paliwa, że za autem robi się czarno. Jednakże podobno przeciętne spalanie nieco się jednak zmniejsza. Gość uznał jednak, że zwykłe 140 KM mu wystarczy i ja narazie ten pogląd popieram. Uważam dynamikę tego samochodu za wystarczającą. Z autami sportowymi scigać się nie zamierzam a kazde inne w razie potrzeby potrafię wyprzedzić bez problemu. Wystarczy czuć trochę silnik.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
MuuMen

Dyskutant



Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włodawa
Posiadane auto: V 70 2.5 tdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Volvo ) UPGRADE V70


Hej.
Posiadam v70 z 2000r 2.5 tdi 170Km.
Mam je od kilku miesięcy. Poprzedni właściciel mówił, że jest wgrana inna-nowa mapa paliwa, która zwiększa moc silnika. Czy samochód jest żwawszy? Nie potrafię powiedzieć bo nie jeździłem standardowym autem. Ale "kopyto" ma. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Czy przy przyspieszaniu mniej więcej 120-160 km/h - przy dłuższym np. wyprzedzaniu efekt pracy turbiny jest może nie tyle słyszalny co wyczuwalny i polega na tym, że czuję tak jakby ktoś wstrzykiwał dawkę paliwa do silnika (jakby ktoś bawił się rozpylaczem). Samochód jak najbardziej się "zbiera" i jeszcze czuć takie impulsy. Czy tak ma być. Czy tak jest w standardzie czy tylko jest to efektem podniesienia mocy?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 21:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek746

Dyskutant



Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 77
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: volvo xc90
Piwa: 5/2
Wysłany: Pią 26 Lut 2010, 13:03
Temat postu:

Re: ( Volvo ) UPGRADE V70


MuuMen napisał:
Hej.
Posiadam v70 z 2000r 2.5 tdi 170Km.
Mam je od kilku miesięcy. Poprzedni właściciel mówił, że jest wgrana inna-nowa mapa paliwa, która zwiększa moc silnika. Czy samochód jest żwawszy? Nie potrafię powiedzieć bo nie jeździłem standardowym autem. Ale "kopyto" ma. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia. Czy przy przyspieszaniu mniej więcej 120-160 km/h - przy dłuższym np. wyprzedzaniu efekt pracy turbiny jest może nie tyle słyszalny co wyczuwalny i polega na tym, że czuję tak jakby ktoś wstrzykiwał dawkę paliwa do silnika (jakby ktoś bawił się rozpylaczem). Samochód jak najbardziej się "zbiera" i jeszcze czuć takie impulsy. Czy tak ma być. Czy tak jest w standardzie czy tylko jest to efektem podniesienia mocy?
Pozdrawiam.
jeżeli chodzi o moje autko to raczej zbiera sie przy tych predkosciach ruwnomiernie nieczuje turbiny ani zadnego impulsu a obrotomierz płynnie idzie do przodu no i mam standardowe 140 km. Tak ze wydaje mi sie ze zwiększona moc moze byc tego przyczyna ale to jest tylko moje zdanie no i umnie turbina załancza sie po przekroczeniu 2000 obrotów
Powrót do góry
EVO II

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: VOLVO V70 2.5 TDI 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 14:40
Temat postu:

Re: ( Volvo ) UPGRADE V70


u mnie wszystko w v70 2.5tdi też płynnie.ale zauważyłem,że u mojego taty w 850tdi jest większa turbo dziura.zanim zacznie turbo pompować trochę czasu mija.u mnie przelot 300 tyś bez paru setek u taty 250tyś.może przez to,że jest inny przepływomierz albo dlatego,że swoje volvo tankowałem dopiero 4 razy na naszych stacjach a tata 4 lata śmiga po kraju.obydwa volva z tego samego żródła ze szwajcarii nie od turka i nie po powodzi.ogólnie mój mniej dymi.moc 140km wystarcza ale kiedyś tata miał paska vr6 to była rakieta.ogólnie nasze samochody mają spore przebiegi i ja osobiście bym nic nie grzebał bo to może tylko przyspieszyć zgon silnika
Powrót do góry
mori39

Debiutant



Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S80 2,5 TDI
Piwa: 1/3
Wysłany: Sro 14 Kwi 2010, 18:35
Temat postu:

powerbox


czesc
odradzam powerboxa do volvo zwłaszcza do tych po nowszych s80 v70,
komputery w nich sa tak czule że wymiana zwyklego czujnika przysparza problemy . Sam sprawdziłem powerboxa i samochód pozamontowaniu go nie dał sie uruchomić a komputer pokazuje bład diagnostyczny
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) Dyskusje ogólne


VolvoV60

43 900

2013r.

190 000 km

śląskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoXC 90

39 900

2011r.

322 695 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System