Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 01:01
Temat postu:

Kontrolka ABS


Jezidzilem ostatnio w sniegach i czasem zapala sie kontrolka ABS (zółta)
Długo nie gasnie po jakimś czasie 10-20 minut wszystko wraca do normy nie wiem co to jest . Dzisiaj już jezdziłem po nie zaśnieżonych drogach i nic się nie dzieje. Wszystko wróciło do normy.
Wydaje mi sie ze to dzialo się przy hamowaniu na sniegu ABS zadzialal i juz lampka dlugo nie gasla . ABS sie zablokował czy ktoś coś podobnego mial. ?
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 02:10
Temat postu:

Re: Kontrolka ABS


olek 265 napisał:
Jezidzilem ostatnio w sniegach i czasem zapala sie kontrolka ABS (zółta)
Długo nie gasnie po jakimś czasie 10-20 minut wszystko wraca do normy nie wiem co to jest . Dzisiaj już jezdziłem po nie zaśnieżonych drogach i nic się nie dzieje. Wszystko wróciło do normy.
Wydaje mi sie ze to dzialo się przy hamowaniu na sniegu ABS zadzialal i juz lampka dlugo nie gasla . ABS sie zablokował czy ktoś coś podobnego mial. ?

Jesli lampka sie swiecila to znaczy ze system zarejestrowal jakis blad diagnostyczny - trzeba te bledy odczytac (wizyta w ASO lub innym warsztacie posiadajacym niezbedny sprzet diagnostyczny).
Czy miales jakies dodatkowe objawy poza swiecaca sie lampka? czy podczas swiecenia lampki predkosciomierz dzialal prawidlowo? czy lampka zaswiecila sie podczas hamowania ? podczas "zwyklej jazdy"? czy moze po hamowaniu recznym? z ktorego roku jest Twoje auto?
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 10:06
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Lampka zapalila sie podczas hamowania na osniezonej drodze. Dwa razy tak sie wydarzylo. Teraz nic sie nie dzieje. Wczoraj jezdzilem po miescie i wszystko ok . Jednak teraz jest troszke inaczej przy wolnej jezdzie slychac takie zgrzytanie i postukiwanie. Mozna to nazwac rzężenie . Przy wiekszej predkosci (30km/h i wiecej) jest cisza. Narazie przy ruszaniu wylączam STC
i jest cisza przy ruszaniu. Auto jest z 2001 roku.
Może masz jakis pomysl.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 11:52
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


olek 265 napisał:
Lampka zapalila sie podczas hamowania na osniezonej drodze. Dwa razy tak sie wydarzylo. Teraz nic sie nie dzieje. Wczoraj jezdzilem po miescie i wszystko ok . Jednak teraz jest troszke inaczej przy wolnej jezdzie slychac takie zgrzytanie i postukiwanie. Mozna to nazwac rzężenie . Przy wiekszej predkosci (30km/h i wiecej) jest cisza. Narazie przy ruszaniu wylączam STC
i jest cisza przy ruszaniu. Auto jest z 2001 roku.
Może masz jakis pomysl.

Witam
Czy to " zgrzytanie i postukiwanie" zanika po wylaczeniu STC ?
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 16:07
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Tak po wylaczeniu systemu STC nic nie chrobota. Dzisiaj dodatkowo wlacza sie kontrolka zolta ABS i nie dziela wtedy tempomat. Czasem swiatelko ABS samo znika , po czasie znowu sie zapala. Chrobotanie slysze dosyc wyraznie przy lewym przednim kole. Zaswiecilo sie zolte swiatelko Chack Eng i juz nie zgaslo . Zatrzymywalem silnik ponownie wlaczylem i dalej chack eng. swieci na zolto.
Moze jakis czujnik ABS padł nie mam pojecia. Pozrawiam i dziekuje za zainteresowanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 16:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 20:12
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


olek 265 napisał:
Tak po wylaczeniu systemu STC nic nie chrobota. Dzisiaj dodatkowo wlacza sie kontrolka zolta ABS i nie dziela wtedy tempomat. Czasem swiatelko ABS samo znika , po czasie znowu sie zapala. Chrobotanie slysze dosyc wyraznie przy lewym przednim kole. Zaswiecilo sie zolte swiatelko Chack Eng i juz nie zgaslo . Zatrzymywalem silnik ponownie wlaczylem i dalej chack eng. swieci na zolto.
Moze jakis czujnik ABS padł nie mam pojecia. Pozrawiam i dziekuje za zainteresowanie.

Znajdz warsztat ktory odczyta Ci bledy diagnostyczne ABS i ECM . Biorac pod uwage objawy jakie pojawily sie w Twoim aucie obstawialbym na blad w module ABSu (kiepskie polaczenie elektryczne) - jesli po diagnostyce okaze sie ze to wlasnie tam jest problem to wiekszosc uszkodzen tego typu da sie naprawic ... ale zacznij od diagnostyki komputerowej.
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 20:36
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Dzieki serdeczne juz jestem umowiony jutro na godzine 10ta w warsztacie volvo w Gdyni. Powiadomie o skutkach wizyty.
Sadze ze masz racje , ale zobaczymy czy cos wykryje komputer.Pozdrawiam.
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 21:12
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Moze wiesz w ktorym miejscu znajduje sie modul ABS moze cos sam wymysle sprawdze przynajmniej kable ? a na komputer pajade na pewno ale dla wlasnej satysfakcji.
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 15:15
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Wyjasnilo sie. Komputer wykazal sensor lewego przedniego kola. Juz nowy sensor zamowiony jutro wymiana. Koszt nowego sensora dla zainteresowanych to 370PLN. Dobrze ze nie pół silnika do wymiany!!!
Dziekuje za podpowiedzi razem zawsze jest razniej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 02:32
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Juz klopot z glowy. Okazalo sie ze jednak sensor ABS dal ciala. Po wymianie wszystko jest ok. Chack engin swiecil sie rowniez z tego owodu. Sensory jakos tam zliczaja predkosc i komputer zglupial. Podawal sygnal chack engin razem z kontrolka ABS.
Kontrolka ch.eng po moim sprawdzeniu na ELM327 takze pokazywala przed wymiana sensora ze uszkodzony jest control speed jedno z drugim sie zgadzalo i tyle zamieszania. Teraz wszystko jest ok . Bardzo polecam serwis w Gdyni http://www.volvosystem.pl/promocje.html. Dobra obsluga ceny jak na volvo przystepne. Naprawde polecam. Auto bedzie serwisowane juz tylko w tym warsztacie. Pozdrawiam .
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 30 Lip 2010, 19:39
Temat postu:

dalszy ciag problemow z ABS


Po wymianie czujnika ABS wszystko wrociło do normy ale na okło 3 miesiące i ponownie to samo . Kontrolka ABS , chack eng,
Ponownie warsztat i zdziwienie w warsztacie nowy sensor ABS i to samo?
Okazało sie że wykruszył sie jeden ząbek na wianuszku jest ich chyba 29 i sensor go nie widział podając nie rzetelne informacje do komputera. Oczywiscie wymiana całej półośki i jest teraz ok. Koszt 340 częsci 200 robocizna. Da się przełknąć. Pozdrawiam
Powrót do góry
ELEKTRYK-MECHANIK

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): TRÓJMIASTO
Posiadane auto: V70 AWD
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2013, 14:19
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


czyli wymiana pierwsza nie była potrzebna? panowie wymienili nie zauważywszy uszkodzenia mechanicznego???

u mnie problem z wianuszkiem był również ale naprawili mi go panowie w warsztacie, z którego korzystałem również zanim kupiłem volvo. zrobili to kiedy zleciłem im wymianę klocków a wianuszek uszkodzony zauważyli sami i bez problemu go naprawili.

panowie w Volvosystem Gdynia powinni chyba mniej korzystać z komputera a więcej z głowy. no i nie wykluczone że niezbędna jest wizyta u okulisty.

twój stary czujnik zapewne został w warsztacie i nie można zweryfikować czy na pewno był uszkodzony. ja obstawiam że jeździ już w następnym samochodzie.

pozdrawiam
Powrót do góry
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 13 Sty 2013, 15:49
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


Czujnik zdemontowany otrzymałem do rąk własnych. No możliwe że powinni sprawdzić wianuszek za pierwszym razem . Co zrobić nikt nie jest doskonały.
Już zminiłem markę na TOYOTE i bardzo sobie chwale. Koniec z SABAMI, VOLVAMI. Przereklamowana marka teraz wiem co to znaczy bezawaryjność. Myślę zresztą że nie ma co się przywiązywać do jednej marki.
Powrót do góry
ELEKTRYK-MECHANIK

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): TRÓJMIASTO
Posiadane auto: V70 AWD
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2013, 16:51
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Kontrolka ABS


to prawda że nie ma co się przywiązywać.

ale toyota jak każde auto też ma swoje mankamenty.

mieliśmy już dwie, więc mam pewien obraz.

wszystkiego dobrego!

pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

153 300

2019r.

49 376 km

podkarpackie

VolvoXC 90

155 900

2018r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System