Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martinslawek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VOLVO 850 2,5 170KM 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 11:09
Temat postu:

Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)


Witam. Mam spory problem. Jakiś czas temu jezdżąc na LPG pojawił się objaw nieregularnych obrotów stojąc na światłach na biegu i hamulcu (skrzynia automat), wszystko to działo się na w pełni rozgrzanym silniku. Wymieniłem świece, kopułkę. Nic nie pomogło ale po jakimś czasie samo się uspokoiło. Wczoraj jadąc trasą po przejechaniu ok. 70km silnik zaczął "szarpać" na obrotach ok. 2000, podczas zatrzymania obroty spadały bardzo i ciężko było ruszyć spod świateł. Po przełączeniu na benzynę gdzie wcześniej ten objaw znikał działo się to samo a wręcz było jeszcze gorzej niż na gazie. Jakoś udało mi się dojechać. Dziś dojechałem do pracy(ok 8km.) bez problemu. Bardzo proszę o pomoc. Nadmienię że pracuję w ASO Volvo i nikt nie jest mi w stanie pomócSad Jeśli nie opisałem zbyt jasno proszę o pytania.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 14:36
Temat postu:

Re: Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)


martinslawek napisał:
Witam. Mam spory problem. Jakiś czas temu jezdżąc na LPG pojawił się objaw nieregularnych obrotów stojąc na światłach na biegu i hamulcu (skrzynia automat), wszystko to działo się na w pełni rozgrzanym silniku. Wymieniłem świece, kopułkę. Nic nie pomogło ale po jakimś czasie samo się uspokoiło. Wczoraj jadąc trasą po przejechaniu ok. 70km silnik zaczął "szarpać" na obrotach ok. 2000, podczas zatrzymania obroty spadały bardzo i ciężko było ruszyć spod świateł. Po przełączeniu na benzynę gdzie wcześniej ten objaw znikał działo się to samo a wręcz było jeszcze gorzej niż na gazie. Jakoś udało mi się dojechać. Dziś dojechałem do pracy(ok 8km.) bez problemu. Bardzo proszę o pomoc. Nadmienię że pracuję w ASO Volvo i nikt nie jest mi w stanie pomócSad Jeśli nie opisałem zbyt jasno proszę o pytania.
Pozdrawiam.

Witam
Mi to wyglada na klopoty wywolane przez uklad zaplonowy... Czy gdy obroty biegu jalowego spadaly ponizej wlasciwych silnik pracowal na wszystkie cylindry / czy pracowal rowno? czy moze przerywal?
Jesli podczas pracy silnika na wolnych obrotach ktorys z cylindrow "wypada" sprobuj go zlokalizowac odpinajac pojedynczo wtyczki el. wtryskiwaczy - zobaczysz odpiecie ktorej z wtyczek nie zmienia nic w pracy silnika.Jesli niczego nie ustalisz w ten sposob sprawdz dokladnie swiece zaplonowe (wiem - wymieniales swiece) , zwroc uwage czy ktoras ze swiec nie ma peknietego izolatorai czy podczas montowania swiec nie przygniotles ktorejs z elektrod masowych , jesli masz taka mozliwosc zaloz inne swiece - tak dla testu. Jesli swiece sprawdzisz juz na 110% Very Happy i dalej nie bedzie poprawy wymien przewody wysokiego napiecia i palec rozdzielacza. Piszesz ze pracujesz w ASO - zamow oryginalne kable na kl.4 ... dostaniesz 35...40% rabatu Very Happy i bedziesz mial przynajmniej pewnosc ze zamontowales czesci dobrej jakosci.
Powrót do góry
martinslawek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VOLVO 850 2,5 170KM 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 16:04
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)


Bardzo dziękuję za odpowiedź. O przewodach już myślę choć koledzy sugerują że problem z przewodami to raczej silnik zimny a tu odbywa się to na super rozgrzanym. Rzeczywiście brak mocy i drgania to objaw tego że nie pracują wszystkie cylindry. Przewody oczywiście mogę kupić z dużym rabatem ale jednak to koszt ok 400pln więc zanim wydam wolę mieć więcej pewności jeśli to możliwe:-)
Może ktoś miał lub ma podobny problem?
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 16:24
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)


martinslawek napisał:
Bardzo dziękuję za odpowiedź. O przewodach już myślę choć koledzy sugerują że problem z przewodami to raczej silnik zimny a tu odbywa się to na super rozgrzanym. Rzeczywiście brak mocy i drgania to objaw tego że nie pracują wszystkie cylindry. Przewody oczywiście mogę kupić z dużym rabatem ale jednak to koszt ok 400pln więc zanim wydam wolę mieć więcej pewności jeśli to możliwe:-)
Może ktoś miał lub ma podobny problem?

To sprawdz przynajmniej to ze swiecami i sprobuj zlokalizowac ktorego cylindra wypadanie dotyczy. A kiepskie przewody moga dawac efekt szarpaania i nierownej pracy silnika zarowno na zimno jak i na cieplo . Ja tez naprawiam na codzien volva Very Happy
Powrót do góry
martinslawek

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: VOLVO 850 2,5 170KM 96r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 14:45
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)


Dziękuję Panu. Już zamówiłem przewody no i myślę że pomożeSmile
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 04 Lut 2010, 14:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jozek1612

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZIELONA GORA
Posiadane auto: VOLVO S60 2.0T 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Maj 2016, 20:22
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Nierówna praca silnika (szarpie) gdy ciepły (gaz i beznzyna)


Witam szanownych forumowiczów.Błagam o pomoc!!!Podpinam się pod post martinslawek ponieważ mam dokładnie to samo.Samochód 2.0T benzyna na zimnym silniku odpala i jezdzi normalnie ale po zgaszeniu i przerwie 10 min po odpaleniu nie pracują wszystkie cylindry najśmieszniejsze jest to że mechanik wymienił już świece ,cewki zapłonowe,przepustnice i dalej nic.Stwierdził że praca cylindrów się zmienia czyli pracują 1-3 potem 2-5 i tak na zmianę .Proszę o pomoc co można jeszcze sprawdzić .Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) LPG forum


VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie

VolvoXC 60

54 777

2011r.

206 000 km

pomorskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System