Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S40 & V40 ) DIESEL koło dwumasowe-pytania!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ryba1977

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: volvo s-40 2.0d (model 2005r)
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 01:46
Temat postu:

DIESEL koło dwumasowe-pytania!


witam ponownie i znów mam kilka pytań.POWINNO TO WSZYSTKICH ZAINTERESOWAĆ!!!
dziś byłem u mechanika(pracuje w serwisie fiata,alfa i inne auta też naprawiają w ramach gwarancji i nie tylko,do aso nie jade bo mnie niestać a ten mechanik tzw.złota rączka).przedstawiłem mu problem,a mianowicie;
-gdy wciskam sprzęgło to coś chromole,podczas jazdy ok.po wysprzęgleniu i jak silnik schodzi do ok 1000obr/m tez chromoli.
mechanik na to że to nie żadne sprzęgło a koło dwumasowe!
szukam części i szok cenowy.
ale do rzeczy i pytania,
1-czy to koło 2 masowe chromoli?
2-czy może jeżdzić i czekać aż kompletnie auto stanie?(rada mechanika mniejsze zło)
3-czy można zastosować do volvo s-40 2004r,model 2005 2.0d-136km zestaw valeo, który składa się z JEDNOMASOWEGO koła zamachowego,tarczy i docisku(wysprzęglika)?
4-a może kupić kompletne z kołem używane?
5-czy dać do regeneracji(od 400-500zł)
czytałem,że już te jednomasówki montują i to się nie psuje bo niema co.
dziękuje z góry za zainteresowanie i odpowiedzi.
_________________
1234567890
Powrót do góry
komunikator tlen - status
olek 265

Dyskutant



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trojmiasto
Posiadane auto: Volvo C70
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 02:58
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) DIESEL koło dwumasowe-pytania!


Jest to droga naprawa. Lecz na 100 % auto stanie lada chwila. Nie warto czekac. Typowe chrobotanie to prawie na pewno kolo dwu masowe do wymiany. Tak maja diesle, a czy regenerowc ??? ja bym wkladal nowe. Sama robocizna jest dosyc droga wiec po co wracac jeszcze raz do tematu zakladajac regenerowana czesc. Jednak to jest tylko moja opinia. Moze inni koledzy maja inne zdanie. Nie mam takiego kola w swoim aucie wiec zbyt wiele nie dodam do tematu. Wiem tylko ile to jest pracy przy takiej wymianie i o co w tym chodzi. Decyzja jednak nalezy do Ciebie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 19:13
Temat postu:

Re: DIESEL koło dwumasowe-pytania!


ryba1977 napisał:
witam ponownie i znów mam kilka pytań.POWINNO TO WSZYSTKICH ZAINTERESOWAĆ!!!
dziś byłem u mechanika(pracuje w serwisie fiata,alfa i inne auta też naprawiają w ramach gwarancji i nie tylko,do aso nie jade bo mnie niestać a ten mechanik tzw.złota rączka).przedstawiłem mu problem,a mianowicie;
-gdy wciskam sprzęgło to coś chromole,podczas jazdy ok.po wysprzęgleniu i jak silnik schodzi do ok 1000obr/m tez chromoli.
mechanik na to że to nie żadne sprzęgło a koło dwumasowe!
szukam części i szok cenowy.
ale do rzeczy i pytania,
1-czy to koło 2 masowe chromoli?
2-czy może jeżdzić i czekać aż kompletnie auto stanie?(rada mechanika mniejsze zło)
3-czy można zastosować do volvo s-40 2004r,model 2005 2.0d-136km zestaw valeo, który składa się z JEDNOMASOWEGO koła zamachowego,tarczy i docisku(wysprzęglika)?
4-a może kupić kompletne z kołem używane?
5-czy dać do regeneracji(od 400-500zł)
czytałem,że już te jednomasówki montują i to się nie psuje bo niema co.
dziękuje z góry za zainteresowanie i odpowiedzi.

ad 1. Tak uszkodzone kolo dwumasowe moze dawac efekt zegotania ... lub jak Ty to ujales "chromolenia" Very Happy
ad 2. Napewno mozna ... tylko ze uszkodzony tlumik kola dwumasowego poteguje wibracje / drgania skretne przenoszone z walu korbowego na skrzynie biegow ... i efektem jezdzenia z uszkodzona "dwumasa" bedzie skrocenie zywotnosci skrzyni biegow.
ad 3. Jezdzilo bedzie ... ale po cos to kolo dwumasowe tam jest Shocked
i jesli je usuniesz nagle cos sie moze zepsuc Shocked
Obilo mi sie o uszy , ze w silnikach do 110Hp przejscie na zwykle kolo zamachowe zdaje egzamin ... no a Ty masz 136Hp Very Happy
Moze lepiej poszukac ile kosztuje "dwumasa" do tego samego silnika kupowana jako czesc zamienna innej marki (bo jak napewno Wiesz twoj D4204 nie jest konstrukcja Volvo).
ad 4. Ja bym nie kupowal - koszt wymiany jest dosc spory ... chyba ze bedziesz mial gwarancje na uzywane kolo ... choc to tez nie daje zadnej gwarancji bo "uszkodzenie" badz "sprawnosc" czesi uzywanej moze byc roznie interpretowana - inaczej przez Ciebie / inaczej przez sprzedawca czesci Very Happy
ad 5. Jesli jest to robione profesjonalnie ...
Powrót do góry
ryba1977

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: volvo s-40 2.0d (model 2005r)
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 06 Lut 2010, 22:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) DIESEL koło dwumasowe-pytania!


dzięki tomekB.konkretna odpowiedz.naszukałem się trochę tych części i już mi się na wymioty zbiera.postanowiłem w raz ze swoją złotą rączką,że kupie używane http://www.allegro.pl/show_item.php?item=900919024 .zobaczymy.900zł. a 3000tys.zł. to chyba różnica.wymiana za tydzień(sprzedający daje gwarancje).co wy na to???
_________________
1234567890
Powrót do góry
komunikator tlen - status
angi1206

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): 3CITY
Posiadane auto: s40 2,0D 136kM 2006R
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 04 Maj 2010, 13:55
Temat postu:

wymiana koła dwumasowego


jak poszło - zdaj realcję !
koszty, ile trwa wymiana , czy sama dwumasa ?
jaki miałeś przebieg przy wymianie
_________________
jak kupię volvo - idę na emeryturę .... Sad ale jeszcze jestem za młody !
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 04 Maj 2010, 13:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ryba1977

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 208
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: volvo s-40 2.0d (model 2005r)
Piwa: 4/3
Wysłany: Wto 04 Maj 2010, 21:36
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) DIESEL koło dwumasowe-pytania!


kolego angi1206 wymieniałem komplet dwumasa,wysprzęglik,tarcza,docisk.koszt 2700zł.mechanik wziął 250zł ale chyba ja takiego tylko mam haha.normalnie biorą 600-900zł.teraz wszystko ok.wymieniałem przy 190tysiącach przebiegu.czas wymiany jak masz części to ok.10h.
_________________
1234567890
Powrót do góry
komunikator tlen - status
mechu

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszlalin
Posiadane auto: megane
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Wrz 2010, 22:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S40 & V40 ) DIESEL koło dwumasowe-pytania!


Witam widze ze nie macie najnowszych informacji mianowicie firma MOTO-REGE otworzyla filię w Gąskach, która zajmuje sie tylko i wyłącznie regeneracją kół dwumasowych, osobiście odwiedzili mój zaklad i postanowilem z nimi współpracować... oddaje juz tam 15 komplet bo tak mi sie bardziej oplaca za samo kolo 600 a za komplet kolo tarcza docisk 750 i jak narazie wszystko gra nie mialem zadnej reklamacji zreszta na kazde kolo 18 miesiecy gwarancji. Ostatnio opracowali metode naprawy dsg...

MECHANIKA POJAZDOWA PRODUKCJA I REGENERACJA CZEŚCI SAMOCHODOWYCH Piotr Mirtner
Nadbrzeżna 68
76-034 Gąski powiat Koszalin
Telefon: 695 608 713
Drugi telefon: 601 737 443

Dodam tylko, że mialem mozliwosc osobiscie odwiedzic firme i zobaczyc czy jest to prawdziwa regeneracja czy tez zwykly handel szrotem, bo co niektórzy tak robią
i naprawde sie zdziwilem poniewaz ta firma naprawde posiada profesjonalne maszyny do regeneracji kół dwumasowych szlifiernie tokarnie wywazarki nitownice i jezeli chodzi o ta regeneracje to jestem spokojny bo to musi dzialac FIRME OCENIAM NA 5+ NAPRAWDE POLECAM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S40 & V40 ) Silnik Diesel -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System