Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Franz12

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 19:21
Temat postu:

Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora


Witam,

rozładowal mi sie akumulator w S60, 2005 rok. podpiąłem raz klemami do innego i ruszyłem. Po tygodniu ponownie (było juz mroźniej -21) i autko nie odpaliło, naładowałem akumulator i dalej nie odpala i rozrusznik nie kręci. Prawdopodobnie jak mowi mój elektrk rozkodowaly mi sie kluczyki. Czy mozna bez servisu je zakodować?
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 02 Lut 2010, 23:29
Temat postu:

Re: Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora


Franz12 napisał:
Witam,

rozładowal mi sie akumulator w S60, 2005 rok. podpiąłem raz klemami do innego i ruszyłem. Po tygodniu ponownie (było juz mroźniej -21) i autko nie odpaliło, naładowałem akumulator i dalej nie odpala i rozrusznik nie kręci. Prawdopodobnie jak mowi mój elektrk rozkodowaly mi sie kluczyki. Czy mozna bez servisu je zakodować?

Jesli to rozsynchronizowany kluczyk jest powodem ze autko nie odpala to podczas proby rozruchu (i tuz po takiej probie)na wyswietlaczu komputera pokladowego pojawi sie stosowny komunikat. Niech mechanik sprawdzi bledy diagnostyczne i jesli ma na tyle dobry sprzet diagnostyczny - niech sprawdzi status immobilizera / czy immobilizer jest deaktywowany. Tak z doswiadzenia moge powiedziec ze samoistne rozprogramowanie sie kluczyka w Twoim aucie jest b.malo prawdopodobne. Do ewentualnej synchronizacji kluczyka trzeba odwiedzic do ASO - potrzebne oprogramowanie .
Przy tak niskich temperaturach jakie mamy ostatnio w kraju niezbedny jest w pelni sprawny akumulator o stosownej wzgledem potrzeb auta pojemnosci i pradzie rozruchowym. Uruchamianie samochodu "na kable" moze doprowadzic do uszkodzen elektroniki wywolanej gwaltownymi wachaniami napiecia.Jesli auto nie odpala zacznij o sprawdzenia bledow diagnostycznych i (jesli masz auto z silnikiem diesla) cisnienia paliwa w szynie commonrail podczas proby rozruchu (do rozruchu niezbedne jest cisnienie ponad 300bar)
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Franz12

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 00:29
Temat postu:

Re: Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora


Dzięki Tomku B, za informację, prawdopodobnie jest to deaktywowany immobilizer, potwierdził to elektryk i prosił mnie o rezerwację terminu w servisie.

Tak mam auto z silnikiem diesla i odpalałem je klemami.

Obawiam się kosztu w ASO w Poznaniu, na dzien dobry telefonicznie poinformowano mnie, że jeszcze mogą wymienić mi stacyjkę Sad
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 01:58
Temat postu:

Re: Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora


Franz12 napisał:
Dzięki Tomku B, za informację, prawdopodobnie jest to deaktywowany immobilizer, potwierdził to elektryk i prosił mnie o rezerwację terminu w servisie.

Tak mam auto z silnikiem diesla i odpalałem je klemami.

Obawiam się kosztu w ASO w Poznaniu, na dzien dobry telefonicznie poinformowano mnie, że jeszcze mogą wymienić mi stacyjkę Sad

Piszac o aktywnym badz deaktywowanym immobilizerze mialem na mysli sprawdzenie statusu immobilizera (przez komp.diagnostyczny) - chodzi o sprawdzenie czy samochod "rozpoznal i zaakceptowal kluczyk".
Gdy juz bedziesz po wizycie w ASO napisz co unieruchomilo autko.
Powrót do góry
Franz12

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Volvo S60
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 00:01
Temat postu:

Re: Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora


Witam,

autko zrobione, byłem w servisie, podłączono do komputera, połączono się z Getegorgiem (jeżeli dobrze zapamietałem) siągnęli kody. Kluczyki działają, auto odpala.

Dzięki Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 11 Lut 2010, 00:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
DeathMan

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Londyn
Posiadane auto: Volvo S60 2.0 TS oraz Rover 620 SDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 15:36
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Rozkodowane kluczyki - po rozladowaniu akumulatora


Skoro jest już poruszony temat kluczyków to i ja mam pytanie.
Kupiłem samochód i gdy chce zamknąć samochód pilotem wciskając LOCK zamykają się wszystkie drzwi prócz drzwi od strony pasażera, muszę je ręcznie zamykać poprzez wciśnięcie rygielka od wewnątrz.
Co można z tym zrobić ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV60 Cross Country

82 900

2018r.

101 000 km

mazowieckie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System