Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
finisher

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/somewhere in UK
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 SE 03'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Mar 2010, 23:42
Temat postu:

zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


Mam Volvo s60 2003r D5 163KM, 251 tys. km przebiegu. Auto bylo autem firmowym, serwisowanym w autoryzowanym salonie Volvo z pelna dokumentacja. Jestem jego posiadaczem od 2 lat i przejechalem nim 28 tys. km.
Problem jest nastepujacy: od momentu kupna auta zmienialem opony juz kilkakrotnie, niesamowicie zdziera mi przednie opony, od strony kierowcy po wewnetrznej stronie, natomiast od pasazera po calosci. Znajomy mechanik powiedzial mi ze Volvo tak maja. Kumpel stwierdzil, ze przy tak ciezkim przodzie (silnik, przedni naped) to nie ma sie co dziwic. Ale czy to normalne by w ciagu przejechanych 28 tys. km zuzyc 3 komplety opon???
Drugi problem to tarcze hamulcowe. Wymienialem wszystkie tarcze i klocki hamulcowe 1,5 roku temu. Po niecalym roku czasu podczas hamowania zauwazylem drgania na kierownicy-pojechalem do mojego mechanika i wymienil mi tarcze w ramach gwarancji na nowe. Po 4 miesiacach problem wrocil-wiec znow mechanik,wymiana tarcz. Minely kolejne 3 miesiace (3500 km) i mam ten sam problem.
Jutro jade na przeglad i na kolejna wymiane tarcz.
Czy ktos mi moze powiedziec czy nadmierne zuzycie przednich opon i tarcz hamulcowych moga miec wspolna przyczyne? Moj mechanik robil juz zbieznosc i rozne cuda i dalej zdziera opony. Co do tarcz to watpie by to byla wada materialu, albo moja.
Jezdze na 17 calowych felgach ubranych w Pirelli P Zero Rosso 225/17/94w, cisnienie sprawdzam raz na 2 tygodnie - w normie.
Oprocz tych 2 problemow autko jezdzi jak nowe - szkoda mi sie go pozbywac. Pomozcie....
Powrót do góry
pepsi-p4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śzczecin
Posiadane auto: Peugeot 607 2,,7 HDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 11:09
Temat postu:

Re: zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


witam ciekawy problem. W żadnym wypadku opisana przez ciebie sytuacja nie jest normalna . zdzierające się opony to nic innego jak żle ustawiona zbiezność dlatego zjada tą jedną od środka a co do drugiej jestem przekonany że chamuleć trzyma i zjada ją całą a tarcze sie krzywią ponieważ klocki trą cały czas wytważając temperaturę potem wjężdzasz w kałużę następuję momentalne ochłodzenie i deformuje się tarcza i zaczyna bić . Co do chamulców to podnieś tę stronę gdzie zjada oponę i spróbuj pokręcić kołem jeżeli nie będzie oporow to jedz na geometrię kół ( zbieżność ) przed tym sprawdz czy nie ma luzów w zawieszeniu , częstą przyczyną żle ustawionej geometrii jest nie zrobienie kompensacji bicia kół . Zwróć uwagę czy podczs jazdy kierownica jest prosto i czy nie ma oporow w toczeniu Daj znać o rezultatach będziemy myśleć dalej
Powrót do góry
skype status
Qroofka

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 2,5TD
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 17:37
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


A przede wszystkim zmień mechanika i nie słuchaj kumpla bo facet ściemnia Ci ile chce a widać, że nie wyszedł poza malucha. Po naszych ulicach jeździ połowa samochodów o wadze Twojego, z podobną lub większą masą silnika i przednim napędem. A jeszcze nie słyszałem żeby ktokolwiek zmieniał opony co 10 tys km.
Diagnoza mojego przedmówcy brzmi bardzo logicznie i przed wszystkim to pan mechanik powinien na to wpaść sam.
Powodzenia
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
doman7

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIVERPOOL
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2,4 2003
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 19:06
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


wiem ze wyda sie to dziwne ale jedz na geometrie tylnych kol

moje doswiadczenia w ostatnim czasie to pokazaly
a mianowicie robilem 3 razy zbieznoosc w 3 roznych punktach
az w koncu ktos mi polecil geometrie kol na sprzecie 3d
i co sie okazalo tylne kolo bylo krzywo ustawione tak jakby chcialo skrecac do srodka auta wiec je ustaili i wszystko wrocilo do normy
(a juz sie zastanawialem nad sprzedaza Smile)
chodzi o to ze jak masz tylne krzywo to nigdy ci nie ustawia przodu bo tyl sie ustawia poniekad wedlug tylu a jesli tyl jest krzywo to powodzenia

pozdrawiam
_________________
polska drukarnia w UK drukujemy ulotki, wizytowki, wrzutki, dokumenty firmowe, kalendarze, banery, projekty ulotek, logo firmy itp powiedz jakie masz potrzeby, służymy radą
Powrót do góry
gadu-gadu
finisher

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/somewhere in UK
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 SE 03'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 21:43
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


Geometrie robilem kilkakrotnie i fakt - kierownica jest lekko skrecona w lewa strone podczas jazdy na wprost. To moze byc przyczyna zdzierania sie wewnetrznej strony opony od strony kierowcy, ale co z ta druga?
Co do hamulcow to zostalem poinformowany by po wymianie tarcz starac sie nie hamowac gwaltownie i unikac jazdy po kaluzach lub mycia auta bezposrednio po jezdzie, bo moze to grozic odksztalceniem sie tarcz.
Auto nie ma zadnych luzow w zawieszeniu, zuzycie poszczegolnych elementow zawieszenia - wszystko w normie.
Ale zasugeruje sie Wasza rada i sprobuje pojechac do innego mechanika. Geometrie kol mialem robiona kilkakrotnie, ale pojade zrobic ja na sprzecie 3D. Myslalem juz nad sprawdzeniem auta w serwisie Volvo, ale wiaze sie to z kosztami (chociaz ktos na pewno napisze - skoro jezdzisz Volvo to powinno cie stac na serwis u dealera).
Dziekuje Wam serdecznie za zainteresowanie i tak szybka odpowiedz!!!
Dam znac jak bede juz po geometrii 3D.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 21:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Qroofka

Debiutant



Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 2,5TD
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 22:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


A wiesz, może jednak takie sprawdzenie w serwisie dałoby ostateczne rozstrzygnięcie. Oczywiscie to koszt i znam ten ból ale zawsze tylko w małej częsci porównywalny z wymianą opon (17" Pirelli).
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
doman7

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIVERPOOL
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2,4 2003
Piwa: 2/2
Wysłany: Pią 12 Mar 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


jezeli robiles geometrie kol i po tyym masz kierownice krzywo to szubko zmien mechanika

robili ci poprostu zbieznosc przednich kol

geometria polega na sprawdzeniu kazdego kola w pod wzgledem polozenia w trzech roznych katach pionowym, poziomym, i czy jest zabardzo do przodu lub do tylu
stawiam 99% ze wine ponosi tyl:-)
_________________
polska drukarnia w UK drukujemy ulotki, wizytowki, wrzutki, dokumenty firmowe, kalendarze, banery, projekty ulotek, logo firmy itp powiedz jakie masz potrzeby, służymy radą
Powrót do góry
gadu-gadu
finisher

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/somewhere in UK
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 SE 03'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 00:30
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


Z tylnymi oponami tez wczesniej mialem problem ale od jakichs 10tys km problem znikl - opony ladnie i rowno zbiera i co najwazniejsze - zuzywaja sie w stopniu znikomym. Takze byc moze macie racje z tym tylem. Pojade do porzadnego warsztatu na geometrie na 3D i wtedy sie okaze co jest nie tak.
Jestem laikiem w sprawach mechanicznych dlatego jestem wdzieczny za kazda wskazowke.
Powrót do góry
finisher

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/somewhere in UK
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 SE 03'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 20:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


Mam jeszcze pytanie. Jaka jest zywotnosc opon w Waszych Volvo s60? Mam na mysli ich przebieg w km - od nowosci do minimalnej glebokosci bieznika. Wiadomo, ze opony na napedzie zuzywaja sie szybciej, dlatego prosze podajcie mi osobno przebieg tylnych i przednich opon.
Powrót do góry
pepsi-p4

Dyskutant



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śzczecin
Posiadane auto: Peugeot 607 2,,7 HDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 13 Mar 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


wiesz każdy jezdzi inaczej ja np co sezon zamieniam opony z przedniej osi przekładam na tylną i tak w kółko macieju mam 17 225 / 45 nalatalem juz nimi 63 tyś i nie zużyłem ich nawet w połowie,ale ja bardzo delikatnie jężdzę nie szaleje po mieście nie palę gum itd tak więc ciężko jest ocenić ile się srednio jeżdzi na oponkach mam np kolegę co wymienia opony co 40 tyś . Stara szkola mowi ,że 1mm to 10000 tyś km ,ale ma się to nie jak do dzisiaj produkowanych opon moje założenie jest takie 100 000 na oponkach to jest DOBRZE pewnie są tacy co robią jeszcze więcej ,jak zjeżdze je to zaczne nowy temat gdzie będziemy wpisywać kto ile nalatał Very Happy
Powrót do góry
skype status
adamuk

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cambridge
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Maj 2010, 04:07
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


zrob porzadna geometrie w prawdziwych warunkach - mniemam ze mieszkasz w uk wiec tu sproboj znalez warsztat blisko ciebie
http://www.alignmycar.co.uk/
Powrót do góry
finisher

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/somewhere in UK
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 SE 03'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Maj 2010, 19:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


Bylem poradzic sie w porzadnym serwisie gdzie przedstawilem moj problem i po obejrzeniu auta diagnoza byla nastepujaca: jesli chodzi o tarcze to definitywnie wada materialu, bo ustawienia i inne [cenzura] sa w normie, natomiast jesli chodzi o oponki to wyrok brzmi - porzadna geometria.
Dzis wymienilem tarcze na kolejne, tym razem juz innej firmy i z zapewnien mechanika nie powinno byc juz problemu - coz, wyzerowalem licznik i zobacze ile na nich pojezdze.
Teraz szukam porzadnej stacji diagnostycznej w ktorej zrobia mi geometrie. Kupilem juz nowe opony i czekam z wymiana az znajde wiarygodna stacje.
P.S. Adamuk - masz nosa kolego i dzieki za linka - napewno skorzystam!!!
Powrót do góry
finisher

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia/somewhere in UK
Posiadane auto: Volvo s60 2.4 D5 SE 03'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Lut 2011, 01:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) zuzywajace sie tarcze hamulcowe i opony


Wymienilem opony na nowe i tego samego dnia zrobiłem geometrie 3D. Oponki teraz rowno sie zuzywaja, ale problem tarcz pozostal. Na szczescie to juz nie moje zmartwienie, bo w miedzy czasie padlo mi sprzeglo, co wiaze sie z jego wymiana i kola dwumasowego, wiec dalem za wygrana i sprzedalem autko:(
P.S. Slyszalem od znajomego, ze problemem z moimi tarczami mogla byc walnieta piasta czy cos takiego, ale to juz historia. I przepraszam, ze pisze po tak dlugim czasie ale czuje sie zobowiazany wobec innych forumowiczow.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoV50

14 900

2006r.

297 200 km

mazowieckie

VolvoV50

19 900

2009r.

227 214 km

mazowieckie

VolvoXC 60

63 900

2014r.

214 375 km

śląskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoV40

55 900

2016r.

204 773 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System