Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
woshiaini

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 14:02
Temat postu:

podświetlenie kokpitu


Witam wszystkich forumowiczów.

Przepraszam z góry jeśli taki post już gdzieś był na forum - nie znalazłem nigdzie dokładnie tego o co mi chodzi.

Otóż:

Wysiadło mi podświetlenie kokpitu poniżej odtwarza cd w sekcji regulacji temperatury nawiewu i tu problem - jak zdemontować ten element celem dostania sie do podświetlenia. Odkręciłem dolne mocowanie tej części kokpitu, ale cały czas trzyma go cos od góry.

Jak zdemontować ten element.
Samochód to volvo s60 2004.

Z góry wielkie dzięki
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Nie 28 Mar 2010, 15:10
Temat postu:

podswietlenie CCM


Witam
Podwaz z obu stron i wyjmij zaslepke z uchwytem na dlugopis.
Pod zaslepka zobaczysz cztery wkreky z lebkami na torxa 25 - odkrec i wyjmij dwa z tych wkretow , te od wewnetrznej strony.
Po wyjeciu wkretow pozostaje tylko wysunac caly modul klimatronika CCM / panel kontroli ogrzewania - modul trzeba wyciagac w kierunku prostopadlym do powierzchni panela , mozna sobie pomodz podwazalac boki modulu klimatronika. Gorna czescia modulu CCM mocowana jest do spodu radia klipsami/ zaczepami - wazne zeby nie odchylac zbyt mocno dolu modulu (wzgledem radia) ... bo inaczej zaczepy pojda do .... Very Happy .
Po wysunieciu modulu CCM upewnij sie ze kluczyk przekrecony jest do pozycji 0 (a najlepiej wyjac go ze stacyjki) i dopiero wtedy po odczekaniu kilku minut mozesz odlaczyc wtyczki el. i wyjac caly panel / modul z auta.
Zarowek podswietlenia jest 5 (trzy jednego rodzaju , dwa drugiego) . Zarowki wyjmujesz po przekreseniu ich oprawek 90' w lewo - potrzebny Ci bedzie maly plaski srubokret.
Powrót do góry
woshiaini

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2010, 18:26
Temat postu:

Re: podswietlenie CCM


Wielkie dzięki. Wszystko już załatwione, podświetlenie działa. Problem rozwiązany.

Tomek B napisał:
Witam
Podwaz z obu stron i wyjmij zaslepke z uchwytem na dlugopis.
Pod zaslepka zobaczysz cztery wkreky z lebkami na torxa 25 - odkrec i wyjmij dwa z tych wkretow , te od wewnetrznej strony.
Po wyjeciu wkretow pozostaje tylko wysunac caly modul klimatronika CCM / panel kontroli ogrzewania - modul trzeba wyciagac w kierunku prostopadlym do powierzchni panela , mozna sobie pomodz podwazalac boki modulu klimatronika. Gorna czescia modulu CCM mocowana jest do spodu radia klipsami/ zaczepami - wazne zeby nie odchylac zbyt mocno dolu modulu (wzgledem radia) ... bo inaczej zaczepy pojda do .... Very Happy .
Po wysunieciu modulu CCM upewnij sie ze kluczyk przekrecony jest do pozycji 0 (a najlepiej wyjac go ze stacyjki) i dopiero wtedy po odczekaniu kilku minut mozesz odlaczyc wtyczki el. i wyjac caly panel / modul z auta.
Zarowek podswietlenia jest 5 (trzy jednego rodzaju , dwa drugiego) . Zarowki wyjmujesz po przekreseniu ich oprawek 90' w lewo - potrzebny Ci bedzie maly plaski srubokret.
Powrót do góry
woshiaini

Debiutant



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 08:36
Temat postu:

jaka typ diody led


Witam. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś wie jakie parametry (V, A)mają diody podświetlające moduł ECC. Nie ukrywam że chciałbym założyć jakiś zamiennik a nie diodkę za 40 zł z serwisu.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 13:37
Temat postu:

Re: jaka typ diody led


woshiaini napisał:
Witam. Mam jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś wie jakie parametry (V, A)mają diody podświetlające moduł ECC. Nie ukrywam że chciałbym założyć jakiś zamiennik a nie diodkę za 40 zł z serwisu.

Witam
Panel CCM podswietlany jest zaroweczkami 1,2W w niebieskich "kondonkach" a nie diodami LED. Zaroweczki te moga rzeczywiscie kosztowac "pare zlotych" ale mozesz je zastapic zwyklymi zarokami 1,2W wykorzystujac oprawki ktore wyciagniesz z panelu CCM.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Kwi 2010, 13:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 24 Paź 2010, 22:28
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Czy przycisk od automatycznego sklapowania lusterek powinien byc podswietlony? Bo u mnie nie swieci.
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Pon 25 Paź 2010, 17:40
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Przyciski też mają podświetlenie, mała żaróweczka.
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Czw 31 Mar 2011, 22:02
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Czy ktos wie jakie zaroweczki sa do podswietlenia przyciskow od skladania lusterek czy DSTC bo w jednym wlasnie nie mam podswietlenia. Wiem ze tam sa takie male zaroweczki ale nie wiem jakie maja oznaczenie nigdy takich nie widzialem. Sa nawet duzo mniejsze od tych 1,2W
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz03011

Czytelnik



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): szwajcaria
Posiadane auto: volvo s60 d5
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Kwi 2011, 09:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Witam
Ja mam również problem z podświetlaniem tylko,ze w moim volvo nie podświetla np.jak włącze grzanie tylnej szyby i innych funkcji (dla sprecyzowania pomarańczowe lub mocno zielone diody na przyciskach).
Z góry dziękuje za pomoc?pozdrawiam
Powrót do góry
skype status
Seba_77

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: volvo s60 D5 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Kwi 2012, 15:06
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Witam Mi też popszepalały się żarówki.
Mam pytanie do was panowie odnośnie oświetlenia, zdjełem zaslepke od długopisa odkręciłem dwie śruby i tu schody niemogę ściągnać z zaczepów panel climatronica , podwarzałem na różne sposoby i nic trzyma się zaczepów może jakaś podpowiedz jak z tym sobie poradzić.
Druga sprawa zamiast orginalnych zarówek kupiłem zwykłe żarówki w kolorze zielonym chandlowe mam zamiar stare wyciągnać z oprawek i podmienić na nowe zielone. I pytanie może ktoś juz tak robił z zielonymi jki daje światło, podobne do orginału?
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 05 Maj 2012, 16:21
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Odkrecasz 2 srubki od panelu klimatyzacji i nic nie podwazasz tylko pociagasz dolem do siebie wtedy panel uchyli sie troche i probujesz zsuwac go w dol. Tak samo robisz z radiem.
Co do zaroweczek to ja zmienialem wlasnie na takie zwykle zielone. Efekt u mnie jest taki ze podswietlenie swieci na bardziej zielony kolor. Ja odrazu wymienilem tez zaroweczki w oswietleniu wylacznika swiatel zeby nie bylo widac roznicy, tak ze teraz wszystko ladnie swieci na taki sam kolor.
Powrót do góry
gadu-gadu
markkato

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: VW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2012, 16:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Skąd komuś u góry wzięła się cena 40 zł za żarówkę diodowę ?
Przecież te żarówki dostępne już są złotówki:
Żarówka T5 R5 Led 1xDip Dyfuzyjna Kolor:Biały Volvo
Można zamontować też w innym kolorze i zamontować bez kapturka któy jest oryginalnie
Powrót do góry
bialy009

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża / podlaskie
Posiadane auto: Volvo S60, 2002r., 2.4 B + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Paź 2013, 19:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Panowie przerobiłem temat chyba dogłębnie. Padło mi podświetlenie klimatronika. Nalatałem się po sklepach za żarówkami co nie miara. Ostatecznie polecam kupić białe żarówki tego typu (choćby z tego sklepu):
http://sklep.ledix24.pl/zarowki-samochodowe-4x10/86-dioda-led-r10-w5w-walcowa-12v.html
do do tego zastosować oryginalne kapturki ze starych żarówek.

Ewentualnie jeśli ktoś ma uszkodzone kapturki można zakupić te same żarówki w kolorze niebieskim, z tym że wtedy najlepiej wymienić wszystkie, bo odcień jest DEKO różny od oryginalnych (sprawdzone).

Nawiązując jeszcze do przycisków typu STC na dole klimatronika to również tam zmieniałem żarówkę, ale póki co wsadziłem taką jak link powyżej - oryginalna jest dużo mniejsza, ale będę szukał dopiero jutro.
Powrót do góry
maatohewetbi

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: Mercedes, C180,1.8,94
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Cze 2014, 08:49
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) podświetlenie kokpitu


Może odgrzewam kotleta, ale jakie w końcu są potrzebne żarówki do podświetlenia panelu klimatronika? Jakie kolory żarówek (jedni piszą o niebieskich a drudzy o zielonych) oraz jakie rodzaje? Czy któreś z tych będą pasować:
http://allegro.pl/zarowka-szklana-3x7-mm-4x10-mm-r5-r10-12v-poznan-i4345203069.html
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV40

38 900

2014r.

184 672 km

śląskie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoXC 60

56 900

2010r.

208 569 km

śląskie

VolvoXC 90

155 900

2018r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System