Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Popek

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI
Piwa: 1/2
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 12:43
Temat postu:

Problem z klimatyzacją


Witam. Mam problem z klimą. Po uruchomieniu silnika klima chodzi bez zarzutu. Po jakimś czasie,klima przestaje chłodzić. Musze wyłączyć klime i dmuchawe,żeby "odpoczeły". Po "odpoczynku" znowu uruchamiam i działa bez zarzutu. Z góry dziękuję za pomoc!!!
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Wto 30 Mar 2010, 16:27
Temat postu:

Re: Problem z klimatyzacją


Popek napisał:
Witam. Mam problem z klimą. Po uruchomieniu silnika klima chodzi bez zarzutu. Po jakimś czasie,klima przestaje chłodzić. Musze wyłączyć klime i dmuchawe,żeby "odpoczeły". Po "odpoczynku" znowu uruchamiam i działa bez zarzutu. Z góry dziękuję za pomoc!!!

Witam
Objawy ktore opisujesz sugeruja zamarzajacy "osuszacz" - tj puszka o cylindrycznym ksztalcie umocowana po prawej stronie skraplacza / chlodnicy klimatyzacji. Mialem do cczynienia z czyms identycznym w XC90 . Czesc o ktorej pisze trzeba wymienic na nowa - montujac inna uzywana naprawa moze zakonczyc sie niepowodzeniem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Popek

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 19:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Witam. Wymieniłem osuszacz i pomogło. Dzięki wielkie!!!
Powrót do góry
Popek

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 18:37
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Witam. Za szybko napisałem że wymiana osuszacza pomogła. Niestety jest tak samo Sad Zauważyłem że sprężarka,nie działa.Tzn,objawy są takie same,jak wcześniej opisałem. Po odpaleniu auta,klima działa bez zarzutu,sprężarka też. Słychać jak się włączą i wyłącza.Po jakimś czasie przestaje działać klima, i nie słychać sprężarki.Zrobiłem mały eksperyment. Zatrzymałem samochód,nie wyłączając silnika,i "pomogłem" sprężarce ruszyć się. Klima wtedy zaczęła działać.,tylko że na chwile. Gdy sprężarka znowu się zatrzymała,już się nie ruszyła. Czy to może być zepsuta sprężarka???
Powrót do góry
rydes

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Posiadane auto: BMW X3, Mercedes A-klasa
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 10:06
Temat postu:

.


Witam ! Czy kolega powyżej rozwiązał swój problem z klimatyzacją , ponieważ od kliku dni mam ten sam problem , szczególnie w ostatnie upalne dni ( najczęściej przy jeździe po mieście ) , gdzie w najmniej oczekiwanym momencie , klimatyzacja przestaje działać . Po wyłączeniu silnika i chwili odpoczynku , wszystko wraca do normy , jednak niestety nie na długo Sad
Dodam tylko , że w pierwszej kolejności pojechałem oczywiście odgrzybić i sprawdzić klimatyzację pod kątem nabicia czynnika chłodzącego- dobite do 1 kg , jak zaleca volvo (miałem 730 gram) , ale niestety nie pomogło . Po przejechaniu w sobotę na trasie 80 km , było ok , przy jeździe w mieście znowu lipa......
A za dwa tygodnie daleki (i ciepły) wyjazd na wakacje.......
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 10:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arturro80

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Volvo s80 2,5tdi 1999
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 17:59
Temat postu:

KLIMA


Do Kolegi RYDES pytanko. Czy udało ci się coś w tym kierunki zrobić.Ja również mam podobny a może i taki sam problem. i dziś również nabiłem i odgrzybiłem klime i jestem ciekaw co będzie dalej.Pozdrawiam
Powrót do góry
Popek

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Witam kolegów. byłem u speców od klimy i zdiagnozowali mi że to jest sprzęgło od sprężarki. Oddałem dzis samochód do mechanika,mam nadzieję że wymiana pomoże. Dam znać koło czwartku,jak odbiore auto. Pozdrawiam.
Powrót do góry
rydes

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Posiadane auto: BMW X3, Mercedes A-klasa
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 23 Cze 2010, 13:59
Temat postu:

.


Popek......... , mów , pisz !!!! Co udało się załatwić ? , cholercia w sobotę wyjazd....... Sad
Powrót do góry
Popek

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 23 Cze 2010, 18:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Rydes jak tylko odbiore auto od razu napisze czy sie udało. Jest duża szansa że wieczorem pojade po volvo Very Happy
Powrót do góry
Popek

Debiutant



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0 DTI
Piwa: 1/2
Wysłany: Czw 24 Cze 2010, 20:51
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Rydes niestety nie pomoge Sad Nie odebrałem jeszcze samochodu,bo nie tylko klime robie,ale jeszcze pare rzeczy. Jak poradzisz sobie ze swoim problemem to napisz. Tak jak napisałem wcześniej,jak tylko odbiore to napisze czy pomogła wymiana sprzęgła od sprężarki.Pozdrawiam,i udanego wyjazdu!!!
Powrót do góry
janu52

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Volvo s80
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 09:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Witam Panowie koledzy. Mam podobny problem z klimatyzacją. Dobiłem czynnik, odgrzybiłem i osuszyłem klimę i nic nie pomogło. Znajomy chłodnik doradził mi abym dokładnie obejrzał chłodnicę klimatyzacji bo w samochodach podobno często zabijają się szczeliny w chłodnicy robalami i kurzem. W mojej chłodnicy są tysiące komarów, drobnych kamyczków i pomiędzy tym kurz. Obecnie szukam dobrego środka do mycia aluminium i spróbuję dokładnie umyć chłodnicę bez demontażu. Jak to nie pomoże to niestety trzeba wymontować chłodnicę i ją wyczyscić. Podobno w przypadku brudnej chłodnicy klimatyzacji /parownik/ cińienie w układzie chłodzenia wzrasta ponad miarę i układ się wyłącza aby nie rozerwało układu chłodzenia. Na dzień dzisiejszy delikatnie umyłem ją myjką tak aby nie pokrzywić żeberek i czekam na upalne dni aby sprawdzić efekt. POZDRAWIAM.
Powrót do góry
janu52

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolskie
Posiadane auto: Volvo s80
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Cze 2010, 21:01
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


janu52 napisał:
Witam Panowie koledzy. Mam podobny problem z klimatyzacją. Dobiłem czynnik, odgrzybiłem i osuszyłem klimę i nic nie pomogło. Znajomy chłodnik doradził mi abym dokładnie obejrzał chłodnicę klimatyzacji bo w samochodach podobno często zabijają się szczeliny w chłodnicy robalami i kurzem. W mojej chłodnicy są tysiące komarów, drobnych kamyczków i pomiędzy tym kurz. Obecnie szukam dobrego środka do mycia aluminium i spróbuję dokładnie umyć chłodnicę bez demontażu. Jak to nie pomoże to niestety trzeba wymontować chłodnicę i ją wyczyscić. Podobno w przypadku brudnej chłodnicy klimatyzacji /skraplacz/ ciśnienie w układzie chłodzenia wzrasta ponad miarę i układ się wyłącza aby go nie rozerwało. Na dzień dzisiejszy delikatnie umyłem ją myjką tak aby nie pokrzywić żeberek i czekam na upalne dni aby sprawdzić efekt. POZDRAWIAM.

Niestety - dzisiaj 29.06. był upalny dzień i podczas jazdy w miejscu okazało się, że problem nadal istnieje. Jak ktoś miał podobne problemy i udało się je rozwiązać to proszę o informację.
Powrót do góry
tibac

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: Renault, Scenic, RX4, 1,9 dci, 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lip 2010, 08:34
Temat postu:

Re: ( Volvo S80 ) Problem z klimatyzacją


Popek co z twoją klimą bo umnie jest to samo
Powrót do góry
arturro80

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Volvo s80 2,5tdi 1999
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 15 Lip 2010, 23:48
Temat postu:

Klima


Znalazłem coś takiego w necie bo ja również mam ten problem i znim walczę, dziwi mnie trochę że tak dużo jest tych usterek u naszych laleczek ( VOLVO)
Odpal silnik i wyłącz klimę ,podnieś maskę i stojąc przy prawym świetle spójrz w dół gdzie pasek wielorowkowy napędza cały osprzęt silnika w tym i kompresor kllimy.Jeżeli masz klimę wyłączoną to pasek obraca kółko od klimy natomiast jego środek na którym widać dwie trzy przykręcone blaszki i jakieś otwory pozostaje nieruchomy,jeżeli włączysz następnie klimę to z głośnym trzaskiem ( bądź cichym:))sprzęgło powinno się załączyć i środek owego koła powinien zacząć wirować napędzając sprężarkę klimatyzacji.Jeżeli się tak dzieje to wszystko jest OK!Teraz kiedy w czasie jazdy po mieście znów klima się rozłączy to macha w górę i rzut oka na koło klimy czy sprzęgło je załączyło.Jeżeli nie to masz winowajcę i kilka propozycji jak z tym sobie poradzić.
-wariant najdroższy czyli idziesz do ASO i wymieniasz na nowe
-można to podobno nawet bez rozszczelnienia klimy zdemontować i przy pomocy podkładki ustawić przerwę między tarczą sprzęgła tak aby na powrót załączało ( zmniejszasz odstęp ) Pisze podobno bo sam tego nigdy nie robiłem ale czytałem w ubiegłym roku na tym forum rady kogoś kto sobie w ten sposób z tym poradził.
-Również jest to sposób wyczytany na forum w ubiegłym roku ( tak więc szukajka i szukaj ) Owe elektrosprzęgło jest zasilane napięciem 12 volt z instalacji auta ,kiedy jest już trochę zużyte i się rozłącza po jakimś czasie w celu jego poprawnego działania jeden z forumowiczów zbudował prosty układ elektronicznu który wpięty w przewód idący do sprzęgła podnosił napięcie jakim było ono zasilane co powodowało że odzyskiwało one dawną sprawność.Ów sposób jest najmniej inwazyjny w mechanikę auta bo nie trzeba nic rozbierać natomiast trzeba mieć albo smykałkę do prostej elektroniki ( sam układ jest prosty kilkuelementowy ) albo kolegę z taką smykałką.

Pozdrawiam
_________________
Arturro Fireman
Powrót do góry
rydes

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Posiadane auto: BMW X3, Mercedes A-klasa
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 11:37
Temat postu:

.


Witam . Po powrocie z wakacji , niestety priorytetem stało się naprawa nieszczęsnej klimatyzacji , ponieważ stanie w korkach na autostradzie lub kolejkach na granicy w 40-sto stopniowym upale , to była MASAKRA!!! , a właśnie wtedy klimatyzacja nigdy nie zadziałała (na trasie jeszcze co prawda bez szaleństwa , ale od czasu do czasu zadziałała).
Oczywiście najprościej byłoby wymienić całą sprężarkę , ale wiąże się to z najwyższym kosztem (sprężarka używana w dobrym stanie to około 600 zł + robocizna) .
Dlatego spróbowałem najpierw ustawić przerwę między tarczą sprzęgła a elektromagnesem (faktycznie już na oko wydawała się zbyt duża) , poprzez usunięcie podkładek dystansowych .
Na razie jeszcze za bardzo nie chcę chwalić , ale jak do tej pory wszystko funkcjonuje prawidłowo , nawet przy jeździe w mieście przy temperaturze grubo powyżej 27 stopni . Na dalsze testy na razie nie pozwala temperatura (u nas znacznie się ochłodziło), ale jak coś się zmieni , na pewno dam znać .
Co do kosztów:
- wyciągnięcie środka chłodniczego + ponowne napełnienie - 50 zł
- demontaż i ponowny montaż sprężarki klimatyzacji - 100 zł

Osobiście polecałbym również , przy okazji pustej instalacji , wymianę osuszacza , który działa na zasadzie filtra i może zmniejszać wydajność klimatyzacji .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S80 »

Opinie o samochodach Volvo S80 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S80 ) Porady, problemy techniczne


VolvoXC 60

136 000

2019r.

221 659 km

śląskie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoXC 90

44 900

2007r.

213 783 km

śląskie

VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV60

34 900

2013r.

259 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System