Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Brudna przepustnica co 300 km! Co robić? V70 2,4T 2001



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel 79

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 2,4 T 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Kwi 2010, 21:12
Temat postu:

Brudna przepustnica co 300 km! Co robić? V70 2,4T 2001


Witam
Tracę cierpliwość do tego wspaniałego samochodu (V70 Turbo 2,4 2001 LPG). Auto ma wymienioną przepustnicę ale ta mimo iż była czyszczona 300km temu znowu zachowuje się tak jak ta stara, tzn rano gdy silnik jest zimny lub po kilku godzinach stania odpala i gdy tylko dodam gazu to się dusi i chce gasnąć. Jak się nagrzeje to chodzi normalnie. Po czyszczeniu przepustnicy jest super ale już po 300 km objawy powoli wracają. Wiem że jak znowu ją wyczyszczę znowu będzie podobnie. Auto ma instalację gazową ale podobnie zachowuje się na benzynie. Trochę bierze oleju. Mam już dosyć.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 11:04
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Brudna przepustnica co 300 km! Co robić? V70 2,4T 2001


Witam
Sprawdz bledy diagnostyczne silnika ECM i modulu przepustnicy ETM - upewnisz sie ze wszystko poza przepustnica jest OK .
Wymien przepustnice na nowa (mam na mysli : nowa z fabryki ... a nie z rownie wiekowego auta) , po wymianie zaladuj oprogramowanie ETM - zrobisz to w kazdym ASO .... mozesz tez zapytac VolvoTecha. I ma dzialac! Szkoda auta na takie wielokrotne poprawianie / czyszczenie ktore nie jest w stanie naprawic uszkodzenia modulu przepustnicy. ETM magnetti-marelli sa kiepskie i dlatego w od 2003 zostaly zastapione ETA produkcji boscha.
Powrót do góry
pawel 79

Czytelnik



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: V70 2,4 T 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 08:37
Temat postu:

Brudna przepustnica co 300 km! Co robić? V70 2,4T 2001


Dzięki za odpowiedź

Prawdą jest że przepustnicę nie wymieniłem na nową a jedynie z takie samego auta- sprawną. Jednak zachowanie jest podobne jak w tamtej. W serwisie Premium powiedzieli mi, że błędy jakie wyskoczyły związane są z tylko z gazem (mieszanka niewłaściwa). Do Volvotecha już nie jeżdzę....od półtora roku nie usunęli tej usterki skutecznie, za to wymienili wszystko inne. Być może słusznie.
Mam wrażenie, że przepustnica się zaoleja (ktoś mi tak podpowiedział) lub coś podobnego, bo przecież po czyszczeniu przez tydzień auto zachowywało się idealnie. A teraz już widzę że się lekko dusi na zimno.
Ale skoro tak piszesz to pewno masz to przerobione, wymienię na nową - coś czuję że poczujeę to w kieszeni...


Tomek B napisał:
Witam
Sprawdz bledy diagnostyczne silnika ECM i modulu przepustnicy ETM - upewnisz sie ze wszystko poza przepustnica jest OK .
Wymien przepustnice na nowa (mam na mysli : nowa z fabryki ... a nie z rownie wiekowego auta) , po wymianie zaladuj oprogramowanie ETM - zrobisz to w kazdym ASO .... mozesz tez zapytac VolvoTecha. I ma dzialac! Szkoda auta na takie wielokrotne poprawianie / czyszczenie ktore nie jest w stanie naprawic uszkodzenia modulu przepustnicy. ETM magnetti-marelli sa kiepskie i dlatego w od 2003 zostaly zastapione ETA produkcji boscha.
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Pią 09 Kwi 2010, 07:21
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Brudna przepustnica co 300 km! Co robić? V70 2,4T 2001


Witam
Wazne zeby po wymianie modulu przepustnicy ETM zaladowac oprogramowanie - bez tego , modul (nawet nowy , lub uzywany i w pelni sprawny)nie bedzie pracowal prawidlowo. Dotyczy to zarowno wymiany tej czesci na nowa jak i uzywana (ktora w swoim czasie miiala napewno zaladowane oprogramowanie w innym aucie). Uszkodzony ETM czesto wywoluje bledy diagnostyczne sugerujace nieprawidlowy sklad mieszanki lub nieprawidlowe dzialanie sondy lambda . Przy okazji demontazu ETM sprawdz czy uklad odpowietrzenia skrzyni korbowej (odma) jest sprawna / w pelni drozna . Odkrec puszke odmy pod kolektorem dolotowym i sprawdz kanaly odpowietrzajace w bloku (zwlaszcza ten idacy w dol w kierunku miski olejowej). Jesli dolny kruciec puszki odmy jest zatkany - wymien cala puszke na nowa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Silnik iskrowy -układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoInny

122 000

2018r.

189 200 km

mazowieckie

VolvoS60

66 900

2015r.

153 606 km

mazowieckie

VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie

VolvoV40

39 900

2014r.

221 000 km

śląskie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System