Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo 440 ) Wyciek oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 440 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
twardy161

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 440
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 05 Kwi 2010, 16:34
Temat postu:

Wyciek oleju


Witam kolegow
od niedawna jezdze volvo 440 1.8 automat,
mam problem z wyciekiem oleju, ktory powstal podiobno podczas zawadzenia podwoziem o przeszkode,
kolezanka, od ktorej go kupilem jako, ze latwo panikuje-pojechala zaraz na ogledziny do mechanika, ktory stwierdzil, ze wyciek zostal spowodowany naruszeniem starej uszczelki przy uderzeniu, ktora zaczela przepuszcac,
pytanie tylko co to za uszczelka bo stwierdzenie "uszczelka miedzy skrzynia a silnikiem" jakie uslyszalem od kolezanki jakos mnie nie urzadza,
ani gosci w intercarsie czy feuvercie-nikt nir wie o co mi chodzi.
Jest to moj pierwszy automat i nie wiem ktora uszczeljka moze byc za to odpowiedzialna,
normalnie spodziewalbym sie w podobnym przypadku wycieku spod miski lub na simmerringu walu, z czego tylko to pierwsze mogloby byc spowodowane zawadzeniem o cos.
Podobno mechanik podjreslal, ze do wymiany tej uszczelki trzeba rozlaczyc skrzynie z silnikiem wiec o co chodzi?
automat automatem ale silnik chyba sie niczym nie rozni, chyba, ze nie chodzi o automat tylko o model silnika-w ktorym jest jakis dodatklowy dekiel, spod ktorego moze cieknac.
dzisiaj zajrzalem pod samochod i ciezko mi bylo cos dokladnie ocenic bo wszystko bylo w oleju ale kropla oleju zwisala nie spomiedzy silnika a skrzyni-gdzie przeciez jest sucho bo tam jest tylko sprzeglo, ale z laczenia skrztyni0-jesli jest ona rozkladana pionowo, lub czegos co tak wygladalo ale olej ubywa z silnika a nie ze skrzyni.
prosze o pomoc
Powrót do góry
gadu-gadu
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 22:08
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


nie orietuje sie na 100%ale skrzynia automat m wlasa miske olejowa mze ci z niej leci albo z pod miski sinika a do zdjecia jej nie musisz odpinac skrzyn a o do uszczelniacza walu to ci ktos glupot naopowiadl ze moe ci cieknac a jesli widziales ta krople to mogla sie ona tam zalesc poprzez zairowanie powetza a jestem pewien ze ci leci spod miski olejowe sinika a z uszczelniazem walu to ci glupoty naopowiadali pozdrawiam
Powrót do góry
twardy161

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 440
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Kwi 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


przede wszystkim dzieki za odpowiedz,

fakty sa takie:
-ubywa oleju z silnika a nie ze skrzyni
-poprzednia wlascicielka jest moja dobra kolezanka, ktora napewno by mnie nie oszukala, powiedziala mi o kazdym drobiazgu niedzialajacym w samochodzie wiec wierze ze i tu nic nie sciemniala
-dbala o samochod i latwo panikowala-wiec pojechala do mechanika na ogledziny(sprawdzonego, dopbrego, do ktorego jezdzila od dawna), ktory powiedzial, ze trzeba rozlaczac silnik i skrzynie

fakty ogolne:
-walniety simmerring moze spowodowac wyciek oleju i koniecznosc takiego rozpolawiania
-walnieta uszczelka pod miska moze spowodowac taki wyciek i powstac w opisanej sytuacji
-kolega mechanik w rozmowie stwierdzil, ze widzi taka mozliwosc-lkaczaca te fakty -mowil cos o jakims dodatkowym dekielku ale niezbyt dokladnie go zrozumialem.

wnioski:
-albo mechanik byl naciagaczem w co nie chce wierzyc
-albo w tym modelu jest taka mozliwosc
-sciemy kolezanki odrzucam-no chyba, ze nie zaczelo wyciekac przy zawadzeniu ale wtedy to zauwazyla
Powrót do góry
gadu-gadu
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 07:30
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


powiem ci tak wymien uszczelke pod miska ona kosztuje zaedwie pare groszy a co do mechanikow to jak zauwazyi panikujaca kobiete to stwierdzili ze moga ja naciagnac na pare ladnych groszy
Powrót do góry
twardy161

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 440
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 08:04
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


2 dni temu zdjalem oslone miski a raczej to co z niej zostalozeby ja naprawic (ale brakuje polowy wiec sobie darowalem) i zobaczyc skad cieknie,
tyle, ze nie zdazylem przetrzec mokrych miejsc i odpalic samochodu zeby wywolac wyciek bo zaczelo padac,
po tym co napisales przy najblizszej okazji to zrobie.
W sumie sam spodziewalbym sie wycieku spod miski ale caly czas wychodzilem z zalozenia, ze jako, ze nie znam jeszcze tego modelu-jest w nim taka mozliwosc, tym bardziej, ze kolega mechanik taka mozliwosc widzial(nie ze zna model ale z doswiadczenia),
no coz, mam nadzieje, ze masz racje, przy najblizszej okazji tyo sprawdze,
dzieki za pomoc, za kilka dni dam znac czy to miska (zadnych zadrapan od sodu nie ma-pewnie przez to, ze uderzyla przez oslone)
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 08:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:16
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


jak chcesz sie wiecej dowiedziec o tym modelu to mozesz do mnie zadzwonic podam ci muj namiar 503023017
Powrót do góry
twardy161

Czytelnik



Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Volvo 440
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 07 Kwi 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


dzieki, wprawdzie kilka zagadek mi sie juz rozwiazalo ale mozliwosc zapytania moze sie przydac wiec numer zachowam,
dzieki raz jeszcze
Powrót do góry
gadu-gadu
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Czw 08 Kwi 2010, 21:16
Temat postu:

Re: ( Volvo 440 ) Wyciek oleju


polecam sie na przyszloc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo 440 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo 440 »

Opinie o samochodach Volvo 440 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo 440 ) Silnik iskrowy-układ chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoXC 60

47 490

2012r.

257 080 km

pomorskie

VolvoXC 60

80 900

2014r.

99 000 km

łódzkie

VolvoV60

28 900

2011r.

308 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoInny

91 900

2018r.

229 000 km

świętokrzyskie

VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System