Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) cofnięty licznik 100000tys km!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szoszon71

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): TARNOBRZeG 39-400
Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 21:10
Temat postu:

cofnięty licznik 100000tys km!


W listopadzie kupiłem samochód od handlarza z przebiegiem 94tys. km. po dwóch miesiącach zaświeciła mi się lampka informująca że jest jakaś elektroniczna awaria silnika. Pojechałem na warsztat i tam i powiedziano że jest za niski poziom katalizatora. Za dwa tygodnie znowu to samo, trochę mnie to zdziwiło bo katalizator może się kończyć przy170tys. km. więc odnalazłem pierwszego właściciela tego samochodu i on mi powiedział że auto sprzedał przez allegro handlarzowi z przebiegiem187tys.km. więc pytam się czy wobec tego handlarza który cofnął licznik i w ten sposób mnie oszukał mogę jakiś kroki prawne poczynić i od czego zacząć?
Powrót do góry
fazacz

Dyskutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Renault Scenic II 1,5 dci 100 KM rok 06
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 08:38
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) cofnięty licznik 100000tys km!


cięzko będzie udowodnić że to handlarz cofnął licznik, ale jest to ścigane bo jest to oszustwo, nawet jak by wziąć dobrego prawnika to może by się udało odstąpić od umowy zawartej kupna sprzedaży. Ale może jest tu na forum jakiś prawnik który się wypowie ??

Spróbuj może od tego wcześniejszego właściciela ustalić gdzie serwisował auto może mają dane ile miał kilometrów na liczniku czy coś w tym stylu każdy papier jest pomocny.
_________________
FazacZ
Powrót do góry
gadu-gadu
ziomek80

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): GDAŃSK
Posiadane auto: PASSAT
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 10:35
Temat postu:

Re: cofnięty licznik 100000tys km!


szoszon71 napisał:
W listopadzie kupiłem samochód od handlarza z przebiegiem 94tys. km. po dwóch miesiącach zaświeciła mi się lampka informująca że jest jakaś elektroniczna awaria silnika. Pojechałem na warsztat i tam i powiedziano że jest za niski poziom katalizatora. Za dwa tygodnie znowu to samo, trochę mnie to zdziwiło bo katalizator może się kończyć przy170tys. km. więc odnalazłem pierwszego właściciela tego samochodu i on mi powiedział że auto sprzedał przez allegro handlarzowi z przebiegiem187tys.km. więc pytam się czy wobec tego handlarza który cofnął licznik i w ten sposób mnie oszukał mogę jakiś kroki prawne poczynić i od czego zacząć?


Stary przede wszystkim należy ustalić o ile starciles na wartosci kupujac auto z przekrecownym licznikiem. Wydaje mi sie ze jest to kwota okolo 5000- 8000 zl.Jesli juz ustalisz porownujac rozne oferty samochodow z roznymi przebiaegami proponowalbym zgloszenie zrobic na policje o tym fakcie.Pozniej jesli juz zglosiles wszystko mozesz startowac z powodztwem cywilnym.Najpierw jednak wyslij mu wezwanie do zaplaty na kwote bedaca utrata wartosci na skutek cofniecia licznika.Czyli de facto na te 5 tys albo wyzej.Jesli nie odpisze skieruj pozew na te kwote do sadu.W pozwie bedziesz musial udowodnic z racji 6 kc zatem proponuje powolac bieglego w tym zakresie by ustalil wysokosc przejechanych kilometrow przez auto.Jesli wypowie sie pozytywnie biegly sprawe masz wygrana.Na pierwszej sprawie musisz powolac bieglego i ewentualnych swiadkow.Do dowodow nalezy tez podlaczyc umowe kupna sprzedazy.. dobrze by bylo gdyby na niej bylo uwzglednione, ze sprzedawca potwierdza ze auto bylo bez cofnietego licznika.Jesli nie masz tego to i tak masz sprawe wygrana.Wystarczy ze powolasz dodatkowo pierwszego sprzedawce i wszystko ladnie opowie.Poza tym mozna zadac sadownie od allegro przedstawienia pierwsze aukcji na ktorej przebieg wynosil 187 tys i drugiej aukcji w ktorej przebieg wynosil 90 tys.Sprawa do wygrania masz duzo dowodo.Troche to jednak czasu zajmie.Mi sie wydaje, ze lepiej jak najpierw do niego zasdzwonisz i powiesz mu ze szykujesz sie ze sprawa na policje i chcesz ruszyc temat cywilnie..wydaje mi sie ze powinien zmieknac...Acha wazna sprawa jesli zglosisz na policji, ze chcesz prowadzic postepowanie karne z cywilnym tzn. powodztwo adhezyjne to wydłuzy to strasznie cale postepowanie.Na policji zatem tylko postepowanie karne a cywilne rusz z odrebnego powodztwa.Pozdrawiam.A tak abstrahujac nienawidze tych gnoi co przekrecaja liczniki..........dla mnie 3 razy z dla takich....zlapac zakuc zamknac od razu!
Powrót do góry
archive_20

Auto Maniak



Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 13039

Posiadane auto: Scenic 1,5 dCi 2005 101 KM
Piwa: 836/1024
Wysłany: Nie 20 Cze 2010, 22:52
Temat postu:

Re: cofnięty licznik 100000tys km!


to powyższe jest mądrze napisane, chociaż literówek pełno (autor nie przeczytał tego, co napisał). zrobiłbym mniej więcej dokładnie to samo
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoV60 Cross Country

153 300

2019r.

49 376 km

podkarpackie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie

VolvoV40

49 800

2017r.

178 000 km

małopolskie

VolvoXC 70

43 500

2012r.

287 000 km

mazowieckie

VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System