Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cezarV70

Dyskutant



Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Barnstaple/uk
Posiadane auto: v70 2.4 (140) 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 19:54
Temat postu:

Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


Czesc. No i stalem sie nowym posiadaczem Volvo V70!!Witam wszystkich na forum. Potrzebuje waszej pomocy!Czy ktos montowal czujniki cofania z allegro- takie pod ktore trzeba wiercic dziory? Wlasnie ogladalem zderzak w moim V70 i jedyne co wymyslilem to czarny plastik na samym dole zderzaka. Czy moze ktos z was robil odwierty w innych miejscach???
Powrót do góry
leiden

Auto Maniak



Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość / region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 20:11
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


nie może bydz za nisko bo będzie piszczeć Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 22:30
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


w instrukcjach masz napisane na jakiej wysokosci umieszczac czujnik i w jakiej odległosci
Powrót do góry
cezarV70

Dyskutant



Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Barnstaple/uk
Posiadane auto: v70 2.4 (140) 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 22:34
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


dj_sopel napisał:
w instrukcjach masz napisane na jakiej wysokosci umieszczac czujnik i w jakiej odległosci


No i tu wlasnie jest problem. Na wysokosci 500mm jest metalowa belka zderzaka w v70 w niej nie chce wiercic!!Moglbym zamontowac na 350mm ale boje sie ze bedzie za nisko i faktycznie moze zaklucic prace ukladu.

Czy ktos moze zdejmowal zderzak tylni??Gdzie moge znalesc rysunki lub zdjecia jak to wszystko tam wyglada???
Powrót do góry
Tomek B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 395
Skąd jesteś (miejscowość / region): Moss/Norwegia
Posiadane auto: Volvo v70 D5 2004 , volvo 760 turbo
Piwa: 85/0
Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 23:26
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


Witam.
Jesli opis montazu zestawu czujnikow ktore kupiles nie wydaje Ci sie godnym zaufania - mozesz zamontowac czujniki w miejscach przewidzianych dla czujnikow oryginalnych. Zdejmij zderzak wraz ze wzmocnieniami (zadnych belek stalowych /metalowych tam nie znajdziesz) wyjmij ze zderzaka wypelnienie i znajdz cztery punkty w ktorych montuje sie oryginalne czujniki. Wiercac otwory musisz oczywiscie wziasc pod uwage srednice "Twoich czujnikow" . Przyjmujac ze zestaw ktory kupiles korzysta z czujnikow o parametrach zblizonym do zestawu oryginalnego - sposob montazu ktory sugeruje bedzie optymalny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 18 Kwi 2010, 23:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
cezarV70

Dyskutant



Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Barnstaple/uk
Posiadane auto: v70 2.4 (140) 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 11:47
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


Tomek B napisał:
Witam.
Jesli opis montazu zestawu czujnikow ktore kupiles nie wydaje Ci sie godnym zaufania - mozesz zamontowac czujniki w miejscach przewidzianych dla czujnikow oryginalnych. Zdejmij zderzak wraz ze wzmocnieniami (zadnych belek stalowych /metalowych tam nie znajdziesz) wyjmij ze zderzaka wypelnienie i znajdz cztery punkty w ktorych montuje sie oryginalne czujniki. Wiercac otwory musisz oczywiscie wziasc pod uwage srednice "Twoich czujnikow" . Przyjmujac ze zestaw ktory kupiles korzysta z czujnikow o parametrach zblizonym do zestawu oryginalnego - sposob montazu ktory sugeruje bedzie optymalny.


Brzmi sensownie. Tylko teraz jak zdjac zderzak zeby nic nie uszkodzic?
Wlasnie na allegro znalazlem czujnik elektromagnetyczny (powszechne to utradzwiekowe) Jest to antena tasma ktora sie przykleja do plastiku od wewnatrz nie trzeba nic wiercic no ale wracam do tego samego punktu jak zdjac zderzak-czy sa tam jakies zaczepy czy tylko sruby???
Powrót do góry
Dudi204

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Volvo V70
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


Witam!!!
Ja montowalem u siebie czujniki z allegro. Zderzak jest przykrecony na kilka srob od srodka(trudny dostep do niektorych,wymaga wyjecia akumulatora) i sa przy nadkolach szyny plastikowe ktore ja polamalem przy zdejmowaniu i teraz delikatnie mi odstaje na rogach(radze uwazac) a dziury wiercilem bodajze pod listwa plastikowa ale nie pamietam doklanie teraz:( nie patrzylem gdzie byly orginalne montowane(takze nie wyciagalem pianki z zderzaka) odmierzylem sobie rowne odleglosci i wkretarka poszla w obroty Smile (a wiertlo do otworow na czujniki powinienes miec w zestawie).Modul sterujacy czujnikami umiescilem po prawej stronie w bagazniku jak otwiera sie boczek. Pozniej zobacze gdzie doklanie zrobilem dziury i napisze. A kabel od wlacznika to oczywiscie pod swiatlo wsteczne i tez sa problemy poniewaz trzeba dojsc do wtyczki i sprawdzac ktore to wsteczny(jak bym mial teraz to robic drugi raz to w calosc by mi zajela godzinke)
Powrót do góry
gadu-gadu
cezarV70

Dyskutant



Dołączył: 18 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Barnstaple/uk
Posiadane auto: v70 2.4 (140) 2000
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


Dudi204 napisał:
Witam!!!
Ja montowalem u siebie czujniki z allegro. Zderzak jest przykrecony na kilka srob od srodka(trudny dostep do niektorych,wymaga wyjecia akumulatora) i sa przy nadkolach szyny plastikowe ktore ja polamalem przy zdejmowaniu i teraz delikatnie mi odstaje na rogach(radze uwazac) a dziury wiercilem bodajze pod listwa plastikowa ale nie pamietam doklanie teraz:( nie patrzylem gdzie byly orginalne montowane(takze nie wyciagalem pianki z zderzaka) odmierzylem sobie rowne odleglosci i wkretarka poszla w obroty Smile (a wiertlo do otworow na czujniki powinienes miec w zestawie).Modul sterujacy czujnikami umiescilem po prawej stronie w bagazniku jak otwiera sie boczek. Pozniej zobacze gdzie doklanie zrobilem dziury i napisze. A kabel od wlacznika to oczywiscie pod swiatlo wsteczne i tez sa problemy poniewaz trzeba dojsc do wtyczki i sprawdzac ktore to wsteczny(jak bym mial teraz to robic drugi raz to w calosc by mi zajela godzinke)


Czesc. Dzieki to juz powoli mnie naprowadza. Napisz prosze gdzie umiesciles te czujniki? Jak zdjoles zderzak to moze pamietasz co jest pod oslona plastikowa zderzaka? Zderzak wlasciwy metalowy/aluminiowy. W jaki sposob wypiac zderzak z tych szyn?
Powrót do góry
Dudi204

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wroclaw
Posiadane auto: Volvo V70
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 18:04
Temat postu:

Re: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Czujniki cofania V70-2000 po lifcie


Witam!!!
Czujniki zamontowalem: pod plastikowa listwa jest delikatne zalamanie i odrazu pod zalamaniem montowalem, moze milimetr czujnik nachodzi mi na zalamanie. Dla mnie te miejsce jest dobre na prostej drodze nie piszczy ale wiadomo dziury czy z gorki albo mocno obciazone to juz piszczy, ale nawet jak piszczy a podjezdzasz pod jakies auto to wtedy czujniki wylapuja auto, taki wiec miejsce moim zdaniem jest dobre. A zderzak ma kilka srob od srodka, trzeba rozkrecic plastiki dolne w bagazniku i sa tam male otwory w ktorych sa sroby(potrzebna przedluzka). A przy nadkolach jest przykrecony po jednej srobie od srodka i wtedy zlap za srodek i trzeba ciagnac albo raz po raz z kazdej strony powoli wysuwac, a z srodka zderzaka nic nie wyciagalem bo tam jest tylko gabka i sie przewiercilem.(ja mialem po prawej stronie w zderzaku kawalek blaszki metalowej niewiem od czego i do czego ale udalo mi sie przez nia bez problemu rzewiercic, to mi wadzilo tylko przy wierceniu jednej dziury).
Jak cos jeszcze trzeba to pytaj.
Pozdrawiam Dudi204
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo C70 & S70 & V70 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


VolvoXC 90

46 900

2008r.

193 430 km

lubelskie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoV50

17 900

2009r.

202 344 km

śląskie

VolvoV40

54 900

2018r.

179 800 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System