Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Motoryzacja ) vaneo kontrolki :?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sei

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: zafira 2.0DTI '04 ; Vaneo 1,7 '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 08:12
Temat postu:

vaneo kontrolki :?


Po pierwsze witam serdecznie bywalców tego forum.
Noszę się z zamiarem kupna vaneo. Podczas oględzin auta odniosłem wrażenie, że praktycznie prawie wszystkie kontrolki gasną po uruchomieniu silnika - czy tak ma być? Confused
Stacyjka ma jakby dwie pozycje włączenia. Najpierw zasilanie na urządzenia (chyba radio itp.) i wówczas włącza się i po chwili gaśnie kontrolka SRS a następnie po włączeniu stacyjki w pozycję "pracy" zapalają się chyba prawie wszystkie kontrolki od połowy deski w prawą stronę ( temp., check engine,"trójkącik",BAS-ESP, ładowanie, olej, ABS, hamulce), które gasną jednocześnie po uruchomieniu silnika Shocked - czy tak ma być? Confused
Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie info.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.
Powrót do góry
glasmark

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Marki
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7cdi 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 09:02
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) vaneo kontrolki :?


Witam, posiadam Vaneo 1.7cdi 2002r.
Mam go od ponad pół roku, szczeże odradzam zakup takiego samochodu, kosztowł mnie już sporo nerwów i pieniędzy.
Początkowo wydawało mi sie że to mi trafił się taki egzęmplarz, ale od pewnego czasu czytam posty na forum, i wnioskuje że usterki które mi się przydażyły, to nie przypadek ale typowe wady Mercedesa Vaneo.
Nie będe się rozpisywał co do szczegółow, poczytaj na forum o usterkach dotyczących tego modelu, możesz być prawie pewien że i w "twoim" Vaneo cię to nie ominie, a częsci nie są tanie!
Powrót do góry
sei

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: zafira 2.0DTI '04 ; Vaneo 1,7 '04
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 14:58
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) vaneo kontrolki :?


Bardzo dziękuję za cenną uwagę, niemniej zamierzam kupić nieco młodszy egzemplarz. Czytałem opinie, że po 2003 roku nieco poprawiono vaneo. Przyznam, że kupując 4 lata temu zafirę też naczytałem się o problemach z tymi autami. Przejechałem nią ponad 100k km bez najmniejszych problemów i nadal spisuje się znakomicie. Nadal tak naprawdę nie jestem przekonany do vaneo tym bardziej, że zafirka jest w naprawdę świetnym stanie. Jednak w obecnej chwili prywatnym autem jeżdżę bardzo niewiele (od ponad pół roku pomykam firmóweczką) i mam nadzieję, że vaneo "wydoli" Wink ( może jak każdy przed zakupem liczę na farta? )
Ponawiam prośbę o wyjaśnienie kwestii kontrolek. Confused
Powrót do góry
glasmark

Debiutant



Dołączył: 10 Maj 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Marki
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7cdi 2002r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 15:25
Temat postu:

Re: ( Motoryzacja ) vaneo kontrolki :?


Jeśli chodzi o kontrolki to tak ma być, natomiast co do opini na temat samochodu podtrzymuje swoje zdanie( bardzo słabe zawieszenie, nisko i ciasno osadzony silnik co sprawia żę jakiekolwiek prace przy nim są bardzo utrudnione, ceny w warsztatach X 2, nie wspomne że samochodem nie da rady podjechać po żaden krawężnik-grozi urwaniem osłony silnika-wymieniałem już dwa razy, mimo tego że bardzo uważam , słaba blacha-rdzewieją błotniki przednie-auto nigdy nie rozbite i nie malowane, bardzo mały komfort jazdy po wyżej 120km/h.
Wątpie żeby poprawiono coś po 2003r.
Model produkowany od 2001-2005 Dlaczego? zakończyli produkcje-odpowiedz sobie sam na te pytanie..........
Jedyną zaletą tego samochodu jest funkcjonalność (duża przestrzeń ładunkowa, możliwość wypinania foteli) i z tym się zgodze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Motoryzacja ) Kupno samochodu używanego


VolvoV40

66 900

2017r.

147 815 km

warmińsko-mazurskie

VolvoV90

63 000

2018r.

222 000 km

mazowieckie

VolvoV50

15 700

2007r.

260 000 km

mazowieckie

VolvoV50

23 900

2012r.

232 198 km

mazowieckie

VolvoXC 90

144 900

2016r.

161 220 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System