Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) problem ze wspomaganiem lub układem kierowniczym S60 2.0t



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stanio7

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: S60 2.0 t optima
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Maj 2010, 18:05
Temat postu:

problem ze wspomaganiem lub układem kierowniczym S60 2.0t


Witam

Pojawił się u mnie problem ze skręcaniem , układ kierowniczy pracuje bardzo ciężko, kierownica nie powraca do położenia prostego i trzeba wkładać w to dużo siły, wymieniony został płyn w układzie wspomaganie i łożysko mocowania amortyzatora z prawej strony przy bo był luz i delikatnie stukało, w/w czynności nic nie pomogły, może miał ktoś podobny przypadek, nie wiem co robić, a nie chce wydawać pieniędzy bezpodstawnie, podejrzewam że może to być coś z krzyżakiem drążka kierowniczego lub maglownicą, albo zupełnie inna przyczyna, pompa wspomagania, ale ona pracuje i czuć obciążenie na silniku przy ruszaniu kierownicą.
Powrót do góry
gadu-gadu
przemusiek

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem ze wspomaganiem lub układem kierowniczym S60 2.0t


U mnie jest to samo jeśli ktoś tak miał niech napisze co można zrobić. dzięki
Powrót do góry
stanio7

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: S60 2.0 t optima
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Maj 2010, 08:58
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem ze wspomaganiem lub układem kierowniczym S60 2.0t


Już po sprawie, przynajmniej na razie i mam nadzieje że problem nie powróci, przyczyną kłopotów był krzyżak łączący kolumnę kierownicy i maglownice,zacinał się, koszt regeneracji to 250 zł i 6 miesięczna gwarancja
Powrót do góry
gadu-gadu
pysi

Debiutant



Dołączył: 29 Wrz 2010
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Volvo S60 2.0T
Piwa: 1/5
Wysłany: Nie 07 Lis 2010, 22:47
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) problem ze wspomaganiem lub układem kierowniczym S60 2.0t


Podłącze się pod temat. Dziś jadąc autem na skrzyżowaniu przy skręcaniu zaczął wydobywać się z lewej przedniej części auta dość głośny dźwięk skrzypienia/ocierania (ciężko mi to nazwać). Po wyprostowaniu kół ustał. Przy skręcie w prawo wszystko ok, na wprost też. Jak kręce koła na postoju jest ok, ale przy maksymalnym skręcie na postoju, zarówno w prawo jak i lewo słychać lekkie wycie. Kierownica chodzi lekko. Jak jade osiedlową drogą i skręcam w lewo też niby jest ok i nic nie skrzypi.
Tak więc co to może być? Sprawdzę jutro jeszcze poziom płynu od wspomagania w układzie, teraz nie miałem jak tego zrobić bo ciemno już. Czy możliwe, że pompa ma dość? Ew. na co jutro zwrócić uwagę? Przy układzie kierowniczym nic ostatnio nie było robione. Jakieś 2mc temu robiłem rozrząd, olej itp.

auto:
s60 2.0T 2001. przebieg ok 230000km

edit:
No i problem rozwiązany, za mało oleju w układzie Smile dolałem elf4matic i wszystko jest już ok.

pozdr.
pysi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Układ jezdny- układ hamulcowy-zawieszenie-układ kierowniczy


VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoS80

25 900

2007r.

297 298 km

mazowieckie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie

VolvoV60

32 900

2013r.

298 000 km

pomorskie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System