Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sob 31 Lip 2010, 01:11
Temat postu:

Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Witam, tak jak w temacie a mianowicie jak wlaczam dlugie swiatla to kontrolka czasem sie zapala a czasem nie, jak jej sie podoba..:/ Co do kontrolki od pasow to tez czasem nie swieci wcale, czasem tak tylko zarzy a czasem swieci normalnie. Wie ktos co by mogla byc za przyczyna? Aha i w moim volvo nie moge "pomrugac długimi", chodzi mi o takie krotkie pojedyncze blysniecia (np uzywamy tego czesto jak chcemy kogos przepuscic na drodze) bo od razu swiatla wlaczaja sie juz na stale i zeby je wylaczyc to znow musze pociagnac dzwignie do siebie. To tak we wszystkich volvo czy cos w moim jest nie tak?? Takie niby [cenzura] ale wkurzaja i nie dadza spokojnie spac:/
Powrót do góry
gadu-gadu
Bleve

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2002r.
Piwa: 0/7
Wysłany: Pią 06 Sie 2010, 19:09
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Mam podobny problem i też nie wiem o co chodzi-wiem jedno to nie jest normalne bo wcześniej miałem wporządku i bez takich szaleństw. Jak bede coś wiedzieć odezwe sie.
POZDRAWIAM I WYTRWAŁOŚCI Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 00:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Dobra bede czekac:P juz sie rozgladalem za tym przelacznikiem zespolonym ale to chyba nie w tym problem...:/ A co do kontrolek to chyba wymienie zarowki i zobacze jak bedzie, tylko nie bardzo wiem jak wyjac licznik.
Powrót do góry
gadu-gadu
Bleve

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2002r.
Piwa: 0/7
Wysłany: Sob 14 Sie 2010, 09:16
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Sprawdzic możesz jak najbardziej, licznik wyjmuje się bardzo prosto, Z wieszku masz plastik na wciski a pod spodem bedziesz musiał wykręcić 4 śrubki i już jesteś. Ja u siebie tez sprawdzałem. Pomału dochodze do wniosku ze to moze byc przyczyna z światłami w lampach. Przedwczoraj wracałem z poznania i miałem obładowany samochód musiałem światła obniżyć niżej bo zbyt wysoko świeciły i w momencie kiedy ustawiłem je elektronicznie niżej tym pokrętłem po lewej stronie od kierownicy wszysstko wróciło do normy, kontrolka świeci i jest jak narazie dobrze ale na pewno jest jakieś zwarcie i ten problem muszę usunąć.
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 13:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Zauwazylem wlasnie ze przy wylaczonym zaplonie kontrolka dlugich zawsze sie zapala i swieci jak powinna, natomiast jezeli wlacze swiatla dzienne to wtedy zaczynaja sie problemy. Kontrolka zapiecia pasow prawie wcale mi juz nie swieci, od czasu do czasu tak tylko sie delikatnie zarzy. Nie wiem co jest grane:/ Poprzedni wlasciciel zmienil reflektory na te po lifcie i zalozyl xenony wiec moze wtedy cos sie poknocilo:/ W kazdym razie autko takie juz kupilem. Daj znac pozniej czy cos znalazles. pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 15 Sie 2010, 13:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dominus71

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2011
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: volvo s60, xc90
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 28 Lut 2011, 13:14
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


od tygodnia jeżdżę s60, mam podobny problem z długimi światłami, raz działają mi tylko przy pulsacyjnym włączaniu i pali się sygnalizacja świateł na desce, zaś innym razem normalnie długie światła, ale nie pali się dioda na desce, już nie wiem o co w tym aucie chodzi....Jak na razie to same problemy z elektroniką, tak poza tym autko ok!
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 02:48
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Widocznie to bolaczka w tych autach bo widze ze juz pare osob ma podobny problem. Z ta kontrolka ze raz swieci a raz nie to chyba problem z zimnymi lutami, byc moze wystarczy tylko "poprawic" diode ktore za to odpowiada. Ale dlaczego dlugie swiatla raz wlaczaja sie prawidlowo a raz nie to juz sam nie wiem i nikt nie wie. Pytalem juz pare osob i mowili ze jeszcze z takim czyms sie nie spotkali:/ Czasem zdarza sie taka sytuacja ze chce mrygnac komus na drodze tylko pulsacyjnym swiatlem (manetka ma tak jakby 2 poziomy: pierwszy do mrygania chwilowym swiatlem a jak pociagne do konca to dlugie powinny zaswiecic sie na stale, tak bynajmniej mi sie wydaje) a swiatla wlaczaja sie na stale i pozniej jade dlugi czas na dlugich. Co wiecej, jeszcze zeby z kontrolka bylo wszystko okey to wiedzialbym czy siweca dlugie czy nie ale jadac w dzien nie widac, w dodatku kontrolka nie swieci, dopiero po chwili czasem sie zaswieci. Denerwujace to:/ Czasem mysle sobie czy aby napewno jade VOLVO...... takie szczegoly a jakze denerwujace, nie pomyslalbym nigdy ze w volvo bede mial problem z takim czyms. Oczywiscie z calym szacunkiem dla marki.
Powrót do góry
gadu-gadu
votec

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: S60 D5 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 03 Kwi 2011, 13:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


zakładam że kupileś samochód używany, nie zawsze pierwszy właściciel serwisował pojazd w ASO więc takie dziwne zachowania mogą pochodzić od niestandartowej naprawy (np. kasowanie błędów bez poszukiwania prawdziwej przyczyny usterki). W Fordach nie ma mozliwości włączenia długich świateł jeśli włącznik świateł nie jest włączony (tzw śwatła automatyczne, swiecą cały czas pomimo że włącznik jest w pozycji OFF) takie włączniki są w Fordach Transit, czy connect. Swiatła można wyłączyć tylko poprzez ingerencję w oprogramowanie
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Pon 04 Kwi 2011, 01:53
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Czyli mam rozumiec ze wgranie nowego softu powinno by zalatwic sprawe? Wlasnie u mnie tez jest tak ze jesli np swiatla mijania mam wylaczone (wylacznik w poz off) to dlugich swiatel tez nie mozna wlaczyc na stale, mozna tylko chwilowo zapalic ale wydaje sie to byc oczywiste.
Powrót do góry
gadu-gadu
pogoza1

Debiutant



Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wschód
Posiadane auto: Volvo S60 D5
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 21:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Jak czytam twoje posty to zauważyłem że kupiłeś samochód nie wiadomo od kogo. Ktoś strasznie nabroił w komputerze pokładowym i moim zdanie to powinieneś wymienić albo komputer albo oprogramowanie komputera.
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 05 Kwi 2011, 22:56
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


To fakt, samochod kupilem ze tak powiem nie z pewnej reki. Troszke sie nadzialem na niego ale nie jest tragicznie, chcialbym doprowadzic go do stanu bardzo dobrego, dlatego tez czasem pisze nawet o takich najmniejszych problemach ktore mnie irytuja, by moc je wyeliminowac bo lubie jak wszystko gra i jest tak jak byc powinno.
Powrót do góry
gadu-gadu
mariucha

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Volvo S60 D5
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 13:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Mam ten sam problem u mnie w S 60 również kontrolka od długich zapala się kiedy chce, ponadto kontrolka zapięcia pasów pali sie tez kiedy chce, podczas gdy ta w lusterku reaguje prawidłowo na zapiecie pasów. Sygnał dzwiekowy sygnalizujacy niezapiecie pasow rowniez włącza się losowo, kiedy chce, niezaleznie od kontrolki w zegarach. Napiszcie czy rozwiązaliście jakoś ten problem, bo ja raczej postawie auto do elektryka i chciałbym wiedzieć co i jak wczesniej.
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 18:43
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


Z kontrolka pasow mam tak samo... W lusterku jest ok a w zegarach raz swieci raz nie, czasem sobie migota a czasem swieci tak delikatnie ze prawie jej nie widac. Sygnal dziala prawidlowo, zawsze kiedy nie mam zapietych pasow to slychac "gong". Daj znac jak bedziesz cos wiedzial.
Powrót do góry
gadu-gadu
votec

Debiutant



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz
Posiadane auto: S60 D5 2004
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 06 Kwi 2011, 19:52
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


pogrzebałem troche w siostrzanym forum (mam nadzieje że nie łamię regulaminu tego forum zamieszczając link na inne forum Volvo)http://www.volvoforum.pl/topics16/s60-kontrolka-swiatel-dlugich-czasem-nie-swieci-vt28255.htm?highlight=kontrolka+pas%F3w
Powrót do góry
sołtys86

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelin
Posiadane auto: Volvo V70 2,4 D 2006r 163 km,
Piwa: 12/6
Wysłany: Czw 14 Kwi 2011, 16:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kontrolka swiatel drogowych i braku zapiecia pasow


bez przesady z oprogramowaniem

ja mam tak jak kolega mariucha, w sumie raz miałem poprawiane zimne luty ale efektu nie było, dalej nie próbowałem bo czasu nie mam, to nie wina systemu bo wiele osób o tym pisze, a zwróćcie uwaga na diode przy włączniku lamp,czy wam też miga, ja obstawiam że być może to wina włącznika choć czasu na sprawdzenie nie mam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoS90

101 544

2017r.

85 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

15 900

2008r.

226 000 km

mazowieckie

VolvoV50

15 900

2007r.

267 000 km

śląskie

VolvoV40

35 900

2014r.

284 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System