Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Kopci na czarno.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bleve

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2002r.
Piwa: 0/7
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 21:27
Temat postu:

Kopci na czarno.


Witam, mam problem z autem jestem szczęśliwym posiadaczem volvo S60 2.4 D5 2002r.automat. Poczytałem trochę na forum ale nigdzie nie ma tematu podobnego do mojego przypadku. Zauważyłem dziś, że zaczął kopcić na czarno. Kopci najbardziej kiedy jadę wolno i się rozpędzam, największa chmura powstaje kiedy jadę wolno i ostro przyspieszę, włączy się turbina a za mną jest ogromna czarna chmura, jadąc już normalnie bez szaleństw kopcenie jest prawie nie zauważalne. Zatrzumałem się wrzuciłem bieg N przegazowałem mu kopci na czarno. Nic jak dotąd się z silnikiem nie działo, tankuje dobre paliwo, bp od święta shell, na mocy silnik nie traci oleju nie bierze i nie wiem o co kaman:)
DZIĘKUJE ZA POMOC [/b]



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie piszemy dużymi literami, zwłaszcza w temacie wątku (reg. pkt. 19). edit baton208
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 21:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


Trzeba sprawdzić szczelność układu dolotowego (od turbiny do kolektora ssącego).
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
doman7

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIVERPOOL
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2,4 2003
Piwa: 2/2
Wysłany: Czw 05 Sie 2010, 22:32
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


potwierdzam przedmowce
_________________
polska drukarnia w UK drukujemy ulotki, wizytowki, wrzutki, dokumenty firmowe, kalendarze, banery, projekty ulotek, logo firmy itp powiedz jakie masz potrzeby, służymy radą
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
Bleve

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2002r.
Piwa: 0/7
Wysłany: Pią 06 Sie 2010, 20:00
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


Znalazłem nieszczelność przy turbinie, jest aż okopcona na czarno i ogólnie zauważyłem, że podczas przegazowania spaliny wydobyają się spod uszczelki - czy to może być przyczyną?
w tym linku
http://zapodaj.net/cc8ba9cf36f6.jpg.html

zamieściłem zdjęcie i zaznaczyłem w czerwone kółko miejsce rozszczelnienia. Mam nadzieję ze to jakoś Wam pomożę mi pomóc...
Zauważyłem również że chyba coś się dzieje z olejem-może się coś dostaje do oleju nie wiem ropa czy coś, woda z chłodnicy raczej nie bo kopci na czarno.
Jutro rozkręce to miejsce i wymienie - pewnie uszczelka poszła i zobaczę co będzie dalej...
Czy to rozszczelnienie może mieć jakiś wpływ na kopcenie???
DZIĘKUJE I POZDRAWIAM
Powrót do góry
gadu-gadu
Jaroooo

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 204
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: VOLVO 850 2.3 TURBO 225kM VOLVO V70 2.3 TURBO 250kM
Piwa: 25/3
Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 12:59
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


ja myślę że coś się dzieje z wtryskami (lub ich sterowaniem ) najprawdopodobniej leją - napęd w oleju kopcenie na czarno chyba będzie potrzebna wizyta na komputerze pozdrawiam Sad
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pon 09 Sie 2010, 12:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
flex0

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): ełk
Posiadane auto: volvo s60 d5 2001
Piwa: 5/1
Wysłany: Pią 13 Sie 2010, 10:21
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


wtryski kolego na 99% , tylko pamietaj gdyby to było to nie rób u bolka i lolka tylko w dobrym serwisie !
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Bleve

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: VOLVO S60 D5 2002r.
Piwa: 0/7
Wysłany: Pon 30 Sie 2010, 20:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


panowie dociągnołem te uszczelke, wlałem środka do czyszczenia wtrysków, zatankowałem na shellu i jest dobrze, nie kpoci podczas jazdy no chyba ze ostro mu wdepne na niskim biegu ale tak nie nic czarnego sie nie pokazuje i myśle ze to było to...
Mam pytanie... wam też zakopci jak ostro depniecie na niskich biegach około drugiego, trzeciego??? bo jak juz jade dajmy na to te 120:) ostro przydepne to tego tak nie widać, podczas normalnej pracy tez nie kopci czy "normalnego przyspieszania"...
dziękuje i pozdrawiam volvoviczówSmile
Powrót do góry
gadu-gadu
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Wto 16 Sie 2011, 09:04
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


Moj D5 coraz bardziej kopci na czarno. Dzis wracalem z trasy i zauwazylem ze juz bardzo mocno dymi. Praktycznie na kazdym biegu widac czarna chmure za mna, no moze na 5 juz tego tak nie widac ale np jak wdepne do konca gaz na 3 biegu to w lusterku widze czarna chmure, jezeli zas powoli rozpedzam auto to nawet na wysokich obrotach dymu nie widac. Jeszcze niedawno az tak mocno nie kopcil. Wszystko zaczelo sie od kad mialem awarie, poszla glowica i hydraulika... Auto ma moc, no moze troche mniejsza ale strasznie dymi jak szybko rozpedzam i dosyc mocno gdzies tam sobie cos swiszczy. Nie wiem czy to wtryski, czy moze nieszczelny uklad a moze turbo... Nie wiem od czego zaczac, obawiam sie ze dlugo tak nie pojezdze...
Powrót do góry
gadu-gadu
mariucha

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Volvo S60 D5
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 08 Wrz 2011, 00:03
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


Ja miałem podobny problem jeszcze w Passacie B5 przyczyny były dwie a mianowicie:
1. Peknięty gumowy przewód łączący turbinę z IC
2. Niesprawny zawór EGR ( zaslepienie go załatwiło sprawę)
Powrót do góry
gadu-gadu
stonka0812

Czytelnik



Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): limanowa
Posiadane auto: volvo s60 D5 2,4 163KM 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Kwi 2012, 14:50
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


a jaka uszczelka wchodzi w to miejsce na zdjeciu powyzej bo ja tez mam je okopcone i dymi mi na czarno... gdzie taka uszczelke kupie bo na allegro nic nieznalazlem chyba ze to jest uszczelka plynna ... prosze o odpowiedz ... dzieki

a oczywiscie mam diesla bo uszczelke do turbo do benzyniakow widzialem na allegro Smile
Powrót do góry
bazabuz

Dyskutant



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): tychy
Posiadane auto: Mercedes B160 2010r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Maj 2012, 21:23
Temat postu:

dymienie


witam . u mnie kopcenie dochodzilo do tego stopnia ze mialem okopcony zderzak na czarno. okazalo sie ze mialem rozczelniona chodnice. po wymianie zero dymu na czarno. a elemet zakreslony na czerwono mam rowniez okopcony i zastanawiam sie czy to nie jest zwiazane z moim odiwecznym problemem z gwizdaniem lub syczeniem jak odpuszczam pedal gazu. docisne pedal , wejdzie na obroty . puszczam pedal i pff..... ten dzwiek. podobnie syczalo jak rozerwalo mi ta gume co laczy filtr powietrza z turbo.


czy ktos wie jak dokladnie sie to nazywa , te laczenie. co trzeba wymienic aby usunac te rozczelnienie???
Powrót do góry
MarcinQ

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 354
Skąd jesteś (miejscowość / region): Połomia/Wodzisław Ślaski
Posiadane auto: Volvo S60 D5 2006
Piwa: 7/6
Wysłany: Nie 06 Maj 2012, 13:41
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Kopci na czarno.


http://www.picshot.pl/public/view/105214

Pomiedzy turbina a kolektorem wydechowym widac okopcenie czy moze to byc powod dymienia i swistow podczas przyspieszania? Na wysokich obrotach tak od 3 tys/obr czuc ze silnik powoli traci moc, slychac takie wycie jakby lozysko chuczalo w kole i po chwili przechodzi w tryb awaryjny.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

67 500

2019r.

78 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoS60

18 500

2006r.

234 000 km

kujawsko-pomorskie

VolvoV50

19 900

2010r.

326 052 km

mazowieckie

VolvoV60

38 800

2013r.

150 000 km

małopolskie

VolvoXC 60

135 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System