Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy założyłbyś do swojego Volvo instalację gazową?
nie
28%
 28%  [ 13 ]
tak
26%
 26%  [ 12 ]
mam już instalację gazową
45%
 45%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
340 DL

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Kwi 2006, 23:19
Temat postu:

Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Mojego Volvo, ani innego samochodu jaki będę miał, nigdy nie wyposażę w instalację gazową.

Ludzie, którzy zakładają instalacje twierdzą, że sporo dzięki temu oszczędzają.
Mało natomiast mówi się o tym, że gaz, jako paliwo suche, bardziej zużywa silnik niż benzyna która dodatkowo go smaruje.
Większość z tych, którzy mają instalację, prędzej czy później musi też wymienić przepaloną pompę paliwową, której koszt też nie jest mały.

Biorąc pod uwagę powyższe, oszczędność jazdy na gazie jest tylko psychologiczna.
Powrót do góry
340 DL

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Kwi 2006, 23:24
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Poprzedni post dotyczył tylko zakładania instalacji gazowych do samochodów do tego nieprzystosowanych.
Wiem, że są takie samochody, które fabrycznie są już przystosowane do zasilania gazem (mają wskaźnik poziomu benzyny i gazu, do budowy silnika używa się innych materiałów, itp.)
Powrót do góry
zzjacek

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Cze 2006, 11:49
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


340 DL napisał:
Poprzedni post dotyczył tylko zakładania instalacji gazowych do samochodów do tego nieprzystosowanych.
Wiem, że są takie samochody, które fabrycznie są już przystosowane do zasilania gazem (mają wskaźnik poziomu benzyny i gazu, do budowy silnika używa się innych materiałów, itp.)

Ja mam citroena 2.0 16V na lpg (sekwencyjny) od trzech lat i nic sie nie dzieje, a oszczednosc wcale nie jest pozorna. Instalacja (4000zł) juz dawno mi sie zwrocila, a koszt 100km na lpg to ok 24zł. Oszczednosc jest Very Happy
Powrót do góry
dz0rdasz

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): wawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Sie 2006, 00:03
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


340 DL napisał:
Poprzedni post dotyczył tylko zakładania instalacji gazowych do samochodów do tego nieprzystosowanych.
Wiem, że są takie samochody, które fabrycznie są już przystosowane do zasilania gazem (mają wskaźnik poziomu benzyny i gazu, do budowy silnika używa się innych materiałów, itp.)


Dl 340 niewiem skąd masz te teorie,ale niemasz o tym zielonego pojęcia.
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
xartekx

Czytelnik



Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A4 B6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Sie 2006, 15:39
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Sam jeżdże Volvo S40 2.0 16V gaz sekwencja i koszt zwrocił mi sie po 14 miesiącach od założenia z wszystkimi przeglądami...

Ostatnio zmieniony przez xartekx dnia Pią 27 Wrz 2019, 13:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Sie 2006, 15:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zdzis

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 13:15
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Do volva 480 napewno instalacji nie założę, natomiast mam drugi pojazd picasso i ją kupiłem już z instalacją założoną przez jakiegoś partacza do tej instalacji dołożyłem już około tysiaka i więcej nie będzie. Myślę że jeśli różnica pomiędzy gazem a benzyną jest powyżej 10 zł za każde przejachane 100 km to instalacja ma sens. Very Happy
Powrót do góry
skype status
nesio

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: S80 2,4 ccm, 170 KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 12:02
Temat postu:

Gaz


Mam od roku S80, 2,4 ccm 170 KM, automat. Gdyby nie instalacja poszedłbym z torbami. Założyłem instalację BRC sekwencja. Nie czuję różnicy w osiągach ale czuję w kieszeni. Ten samochód w warunkach miejskich pali 17l benzyny (krótkie przebiegi, korki ...) a gazu 19l. Różnica w cenie obydwu paliw zasadnicza. Jeżdżę na gazie od 10 lat różnymi samochodami - Audi 80, Ford Scorpio, Vectra A, Vectra B i teraz VOLVO S80. Do następnego tez założę gaz. Jedno jest ważne, nie łaszczyć się na jakieś tanie okazje. Założą Ci na przekaźnikach, odetną check, nie wyłącza pompy i wtedy Masz problem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Krako

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 172
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: VOLVO 850 GLT 2,4l 20v; S70 T5; 2 x VOLVO XC70 2,4 l TURBO
Piwa: 14/2
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 12:15
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Posiadam volvo 850 oraz xc70 ale tylko pierwsze jest zagazowane drugie drugie jeszcze nie ale będzie z pewnością:] volvo 850 ma przejechane ponad 300 tysiaków z tego ok 1/3 na gazie i jak do dnia dzisiejszego nie miałem ani nie mam problemów z pompą czy silnikiem. W pełni się zgadzam z użytkownikiem nesio. Jeśli założysz jakąś tandetę i majstrowie będą tez SUPER FACHOWCAMI to będziesz tylko narzekał. Jedyne co zrobiłem to sam sobie grzebałem w ustawieniach komputera gazu. Wystarczyło kupić kabelek na allegro i już:] nie czuć różnicy w osiągach a i spalanie jest na podobnym poziomie ok 10 l na 100 km (trasa) przy średniej prędkości 100-120 km/h
Powrót do góry
gadu-gadu
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Sie 2009, 18:19
Temat postu:

Re: Gaz


nesio napisał:
Mam od roku S80, 2,4 ccm 170 KM, automat. Gdyby nie instalacja poszedłbym z torbami. Założyłem instalację BRC sekwencja. Nie czuję różnicy w osiągach ale czuję w kieszeni. Ten samochód w warunkach miejskich pali 17l benzyny (krótkie przebiegi, korki ...) a gazu 19l. Różnica w cenie obydwu paliw zasadnicza. Jeżdżę na gazie od 10 lat różnymi samochodami - Audi 80, Ford Scorpio, Vectra A, Vectra B i teraz VOLVO S80. Do następnego tez założę gaz. Jedno jest ważne, nie łaszczyć się na jakieś tanie okazje. Założą Ci na przekaźnikach, odetną check, nie wyłącza pompy i wtedy Masz problem.
Pozdrawiam.

Czy nie za duzo pali Twoje autko.Mi sie wydaje ze jednak wiele spala i gazu i benzyny.Jaka instalacja jest zalozona.Musisz sprawdzic bo jest za DUZO Crying or Very sad Smile
Pytanie i odpowiedz z Gazeo
Jaka instalacja do Volvo S 80

2009-08-05 17:15:16 marek podlaskie

Dotyczy problemu:
Jaka instalacje do Volvo S80

Dotyczy samochodu:
VOLVO S80

Model:
Pojemność 2400 benzyna 170 KM

Treść pytania:
Witam. Od miesiąca jestem posiadaczem auta Volvo S 80. Pojemność to 2400 cm 170 KM. Chciałbym założyć instalację LPG, ale rożne opinie w serwisach. Jaką instalację założyć do tego auta i w jakiej mogą być cenie. Za Stag zażądano 4000 zł, a w innej 3000 zł, więc już całkiem człowiek zgłupiał. Proszę o radę.

PS
Również dla szwagra, który ma S80, ale z silnikiem turbo czy można i jaką założyć instalację LPG.

Odpowiedź:
Oba wymienione przez Pana modele Volvo można adaptować na gaz. Rodzaj instalacji jaką należy brać pod uwagę, to oczywiście IV generacja (sekwencyjny wtrysk gazu w fazie lotnej). W młodszych modelach tych samochodów (produkcja po 2004 r.) można spotkać elektroniczny miernik ciśnienia paliwa na listwie wtryskiwaczy benzynowych i z tego względu instalacje LPG należy rozbudować o odpowiedni emulator tego właśnie miernika.
Dobry serwis montujący instalację bez problemu zaproponuje odpowiedni system i jego kompletację.
Na rynku jest wiele dobrych marek instalacji, np. Stag, BRC, Landi Renzo, Elpigaz.
Ceny systemów różnią się w zależności od marki jak również warsztatu montującego. Warto przeznaczyć na montaż większą kwotę i zlecić to warsztatowi z doświadczeniem i dobrą opinią wśród klientów.
Powrót do góry
silwerado

Debiutant



Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góra Kalwaria
Posiadane auto: volvo850 , 20V , 2,5 1995r.automat
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 10:39
Temat postu:

gaz


Jeżdżę już na gazie około 10 lat w różnych pojazdach z różnymi instalacjami gazowymi i ich generacjami .Obecnie jeżdżę od dwóch lat 850 2,5 20V 95r. w automacie kombi przejechałem 60tyś- gaz sekwencja VI i pale 13,5-14L gazu (lubię jak maszyna pracuję Twisted Evil ) nie jest to tryb oszczędnej jazdy ...na razie nic nie musiałem robić w silniku (oprócz wymiany filtrów różnych,olejów,świec,wachacza,klocków hamulcowych) uważam ze te bajki o niszczeniu silnika można sobie w buty wsadzić Laughing nie można awarii silnika zwalać na GAZ ,niekiedy zdażają się takie awarie w silnikach zasilanych tylko benzyną Wink
Poprzednie moje auto to ford sierra 2,0L DOHC kombi 91r. którym w trzy lata przejechałem 140 tys km na gazie koszt założenia gazu zwrucił mi sie po przejechaniu 10 tyś km Laughing
Uważam ,że ważne jest by założyć dobrą instalacje gazową w sprawdzonym zakładzie (nie koniecznie tanim) a także tankować gaz ( o ile to możliwe) w sprawdzonych punktach ...gdyż tak samo jak niektóre stacje chrzcza paliwo tak samo chszczą gaz ....kto dużo jeździ ten wie o czym mówię...
Kolejnym aspektem przemawiającym na kożyść GAZu jest mniejsze zanieczyszczenie środowiska spalinami powstałymi z gazu niz powstajacymi z benzyny
Jeśli bedę miał kolejne autko to napewno zagazowane Laughing chyba że benzyna będzie tańsza od gazu Shocked
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Marek Podlaskie

Debiutant



Dołączył: 22 Kwi 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bialystok
Posiadane auto: Volvo s80 lpg 170 km 2.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2009, 19:40
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Witam.Owszem gaz ma zwolennikow jak i przeciwnikow,ale przy dzisiejszych cenach benzyny jest alternatywa do oszczedzania.Nie kazdy chce ,ale nie kazdy musi zakladac LPG.Ja szukalem auta z gazem i kupilem s80 z sekwencja.narazie jest ok ,ale to dopiero tydzien jazdy.Decyzja nalezy do uzytkownika. Sad Smile
Powrót do góry
gelo1987

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Volvo S80 2,4 B/LPG (vialle)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 21:55
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Witam, nabyłem pare dni temu Volvo S80 2,4 170 koni z Holenderskim gazem Vialle, czy może ma już ktoś taką instalacje w takim silniku? Bo gas nie działa;/ autko jest z 99 roku na 2000, u nas mało kto się na tym zna ale znalazłem chłopaka robi traniej niż gdzie indziej ale musze tydzień czekać....instalacja została założona w 2005 roku więc młoda auto ma 225 tys przebiegu i na gazie prawie nie jeździło....podpinalem pod komputer gas ale nie działa i być może to tylko wina tego że gdzieś nie dochodzi prąd..legalizacje mam do 2015 wiec tylko ma przyjechac jakis smieszny inspektor co sie ku...nic nie zna i 200zł to kosztuje... no i najwazniejsze pytanie ILE TO AUTKO PALI WAM GAZU?? bo w ogole jechalem po audi A6 C5 ale mialem takie szczescie ze wszystko sprzed nosa mi wykupowali...a jedna na moich oczach odjezdzala kupil jakis ciapaty łach myslalem ze go zabije!!! a moje volvo ładne tylko z tułu lapma i błotnik do wymiany....w opgole nigdy nie chicalem skóry...mam śliczną jasną półskóre podobno praktyczna bo sie jaja nie pocąVery HappyVery Happy ciemny granat kolor..no i nigdy mialem nie miec automatu i mam....mialem kupic na sprzedaz zeby na darmo nie jechac bo musialem juz wracac ale przyznam ze autko mi sie spodobało;] ale i tak Kocham Audi;]
Powrót do góry
gelo1987

Czytelnik



Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubelskie
Posiadane auto: Volvo S80 2,4 B/LPG (vialle)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 16 Sie 2009, 21:58
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


a z Tym paleniem widzialem ze ktoś wczesniej pisał ze w mieszanych warunkach pali 19 gazu...jak tak jest to chyba predzej je sprzedam niz kupilem bo to za duzo 14l to jeszcze luz ale 19..... Shocked
Powrót do góry
GOSU25

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czesławów
Posiadane auto: volvo v40 1.8 1997
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 18 Mar 2010, 12:21
Temat postu:

instalacja gazowa


Ja do swojej V40 1.8 16V założyłem w grudniu sekwencje firmy KME Diego i jak narazie zrobiłem pięć tysięcy może to nie duż ale działa i nie ma zbytnio różnicy czy to benzyna czy gaz a oszczędności przy dużej jezdzie napewno się zwracają. Poprzednio miałem Passata z 90 roku miał instalacje założoną orginalnie we Włoszech i przejechałem nim prawie 380 tysięcy i wymieniłem tylko parownik który po 12 latach pracy niestety wysiadł bo nie mogłem dostać do niego membran, poza tym śmigał i może jeszcze śmiga gdzieś w świecie.
Powrót do góry
martinez-twins

Debiutant



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volvo s60 2001 2,4 170KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Kwi 2010, 02:35
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


witam. mam volvo s60 2,4 170KM 2001. założyłęm do niego sekwencje IVgeneracje instalacja ELPI GAZ Stella OBD instalacja działa porawnie po 15000 przegląd prezczyścili wtryski rozbieralne i wymienili filtr koszt 80 zł i jadę dalej:) tylko że coś na benzynie nie chce coś chodzić chyba sonda lambda albo silnik nie wiem o co kaman.
_________________
Dziękuje i Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) LPG forum


VolvoV50

16 900

2009r.

232 000 km

pomorskie

VolvoXC 90

160 000

2017r.

216 500 km

wielkopolskie

VolvoXC 70

42 890

2010r.

318 098 km

pomorskie

VolvoXC 40

120 900

2019r.

90 000 km

mazowieckie

VolvoV50

18 900

2009r.

228 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System