Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy założyłbyś do swojego Volvo instalację gazową?
nie
28%
 28%  [ 13 ]
tak
26%
 26%  [ 12 ]
mam już instalację gazową
45%
 45%  [ 21 ]
Wszystkich Głosów : 46

Autor Wiadomość
hoffi21

Czytelnik



Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): poznań
Posiadane auto: volvo s40 1.8 85kw 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lip 2010, 09:12
Temat postu:

gaz s 40 1.8 16 1998


posiadam s 40 1.8 16 z 1998 chce zalozyc instalacje gazowa,czy wie ktos ile to moze palic gazu,i gdzie najlepiej ja zalozyc w poznaniu Question pzdr
Powrót do góry
kargul 1955

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: volvo850,kombiGLE,KAT2,4 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Mar 2012, 22:37
Temat postu:

zakładać czy nie zakładać


Witam.Chciałem tylko nawiązać do wypowiedzi kolegi ,że gaz jest suchy.Zawsze wpierw odpalamy na bęzynie,możemy też pozwolić silnikowi pochodzić na bęzynie czy pojechać pare kilometrów ,jest taki olej MIXOL ,on rozpuszcza się w bęzynie bardzo dobrze ,więc trzeba co ..jakiś........czas dolać troche mixolu do zbiornika i po sprawie ,smarowanie pewne. Laughing
_________________
Kargul
Powrót do góry
skype status
wielki_elektronik

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa/Tomaszów Maz.
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 140KM 2000r
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 03 Sie 2012, 22:21
Temat postu:

Re: ( Volvo ) Zakładać czy nie zakładać? - Oto jest pytanie...


Pozwolę swoje trzy grosze wtrącić na temat LPG.
I. Skąd się biorą negatywne opinie na temat LPG?
Zazwyczaj piszą je ludzie którzy naczytali się głupot na temat gazu a sami nigdy nie go nie mieli w samochodzie. Jest też grupa ludzi, którzy mają LPG i się o nim negatywnie wypowiadają. Należą oni do jednej z trzech grup:
1. Kupili auto używane z fabryczną instalacją LPG - no mili państwo, jak ktoś kupuje nowe auto z LPG i przy zakupie dokłada to 5 czy 6tys PLN to nie po to żeby autem tylko w niedziele do kościoła. Takie auta po kilku latach mają po kilkaset tysięcy.
2. Kupili auto z nową instalacją gazową - handlarz który w ten sposób chciał podnieść wartość auta nie będzie pakował kasy w dobrą instalację, tylko założy najtańszą sekwencję (np. AG Compact można mieć zainstalowaną za 1 500 PLN).
3. Postanowili zagazować swoje auto najtaniej jak się da nie patrząc na jakość. Potem są zdziwieni że razem z olejem w silniku muszą też wymieniać/regenerować listwę wtryskiwaczy.

II. Najczęściej słyszane negatywne opinie o LPG:
1. Od tego LPG to pada pompa paliwa - ano jak się bez benzyny w zbiorniku jeździ to pada. Wystarczy mieć co najmniej 1/4 baku (w zimę 1/2 i będzie ok). Ja u siebie mam tak podłączone że jak jestem na LPG to pompa nie pracuje.
2. Trzeba częściej wymieniać przewody WN i świece. No w poprzednim aucie na LPG zrobiłem 160tys i przewody wymieniałem raz a jak się potem okazało niepotrzebnie bo za falujące obroty odpowiadał wężyk podciśnienia co się zsunął. Świece chyba 3x wymieniałem. Koszt kompletu oryginalnych był na poziomie 80zł czyli tyle co jestem do przodu na przejechaniu 300km.
3. "Nie będę truł silnika gazem bo od tego się psuje, tyle lat jeździłem na benzynie i się nie psuło a jak zagazowałem to się zaczynają awarie" - nieważne co się zepsuje ale zawsze to będzie wina LPG a nie wyeksploatowania auta.

III. Rada dla chcących zagazować swoje auta:
Nie oszczędzajcie na instalacji. Szczególnie ważne są wtryskiwacze. To od nich potem zależy spalanie. Te najtańsze po 15 000 - 20 000 padają i trzeba je regenerować.
_________________
Moje auto: Link
Powrót do góry
gadu-gadu
sebavol

Czytelnik



Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów
Posiadane auto: Volvo S80
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Sie 2012, 22:54
Temat postu:

Opinii za jak i przeciw jest 50% / 50% na 100 tyś badanych


Opinii za jak i przeciw jest 50% / 50% na 100 tyś badanych.

Wszystko zależy od auta, w jakim jest stanie.

Co w nim zamontujemy.

Jak często będziemy te nowe źródło energii naszego Volvo serwisowali.

Nie ma nic za darmo.

Panie i Panowie, proszę wyjąć kalkulatory i liczyć koszty rzetelnie w bilansie rocznym.

______
Jednym wyjdzie na zero, innym na plus, trzecia kategoria to Ci z minusem- dlaczego? zapytaj naszego szwedzkiego specjalisty.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo ) LPG forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo ) LPG forum


VolvoC70

44 990

2011r.

270 797 km

pomorskie

VolvoV60 Cross Country

86 900

2017r.

83 000 km

mazowieckie

VolvoV70

44 900

2016r.

216 113 km

śląskie

VolvoS60

20 900

2008r.

316 456 km

mazowieckie

VolvoXC 60

135 900

2019r.

98 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System