Volvo

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 09:57
Temat postu:

Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Witam,
Mam S60 D5 163km z 02' ma przejechane 96 tys. wiem zaraz powiecie ze krecony itp, ale co do przebiegu jestem pewny na 99%. Ksiazka serwisowa, a jej wpisy potwierdzone w salonie volvo po vin + opinia Volvotech ze nic nie bylo dotykane przy zegarach i przebiegu (kazalem im to sprawdzic jak podlaczali mi auto pod koma i wgrywali jezyk PL. Ale do rzeczy : Zauwazylem ze mam dziwny opor przy wrzucaniu jedynki i wstecznego - dzieje sie to glownie jak odpalam auto rano i chce ruszyc, jak sie nagrzeje jest troche lepiej ale wydaje mi sie ze opor i tak czasami jest troszke za duzy. Jak wylacze silnik nie mam problemu z tymi biegami wchodza jak maslo. Po uruchomieniu czasami ciezko wbic jedynke i wsteczny - inne biegi chodza bez zarzutu. Podczas jazdy tez nie mam problemu z biegami. Zauwazylem ze na postoju i wlaczonym silniku pomaga np wrzucenie dwojki i potem jedynka gladko wchodzi. Nie jest tak ze nie moge jej wbic ale musze uzywac do tego wiekszej sily, a nie chce nic robic na sile bo to nic dobrego. Czytalem o jakis tulejach wybieraka w S40 ale w S60 takowe chyba nie wystepuja bo nie moge ich znalezc. Zeby konczylo sie sprzeglo to raczej nei chce wierzyc to samo skrzynia. Olej nie byl sprawdzany wymienany/ uzupelniany takze nie wiem jak wyglada ta kwestia ale nie wydaje mi sie ze jego wymiana mogla by pomoc. Panowie co to moze byc , bo jestem przewrazliwiony jesli chodzi o to auto i nie chce zeby cos sie tam bardziej zepsulo wole wyjasnic problem za wczasu. Prosze o pomoc. Dzieki z gory
Powrót do góry
gadu-gadu
dj_sopel

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 297
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: volvo 850GLT 2.5L+LPG 20V automat
Piwa: 22/2
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 18:11
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Pegaz666 jedz sobie do warsztatu i niech ci sprawdza wybierak na brązku zmiany biegow moze tam tkwi problem jak nie to moze zmien olej w skarzyni jak sie da
Powrót do góry
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 19:33
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Do ściągnięcia skrzynia i przesmarowanie wałka sprzęgłowego smarem grafitowym.
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Sob 04 Wrz 2010, 23:31
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


kinniu napisał:
Do ściągnięcia skrzynia i przesmarowanie wałka sprzęgłowego smarem grafitowym.

kinniu - jak bardzo pewien jestes tego o czym mowisz??, sciagniecie skrzyni to bardzo powazna i kosztowna sprawa... Czy miales identyczny problem do tego ktory ja opisalem i tylko to wlasnie co radzisz pomoglo go rozwiazac ??
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 11:24
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


W serwisie pojawiały się auta z takim objawem i przesmarowanie wałka pomagało zgodnie z zaleceniami pomocy technicznej volvo. Osobiście robiełem ze 3-4 auta z takim objawem. Najpierw sprawdzałem czy dobrze wysprzęgla, regulacje linek plus jazda testowa czy nie problemów w czasie jazdy. Przy okazji sprawdzałem sprzęgło, dwumase no i samrowanie wałka sprzęgłowego, dodatkowo od siebie smarowałem wieloklin tarczy sprzęgłowej z ilością smaru nie można przesadzić zeby nie zarzuciło na sprzęgło. Gwarancji na 100% nie dam bo tego nikt nie zagwarantuje ale jak się wszystko inne posprawdza to pozostaje tylko demontaż skrzyni albo pogodzić sie z tym objawem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 11:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 16:18
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


kinniu serdecznie dziekuje Ci za te informacje. Mam jeszcze pare spostrzezen odnosnie mojego problemu, bylbym bardzo wdzieczny gdybys zechcial rzucic na to okiem.

Podjechałem do mechanika bardzo pobieżnie popatrzył bo nie miał czasu ale zauważył ze przy wciśniętym sprzęgle kiedy próbuje się wbić bieg i akurat jest to utrudnione auto bardzo delikatnie drgnie do przodu lub na wstecznym do tylu - prawie niezauważalne ale na prostej płaskiej nawierzchni idzie to wyczuć.

Tez zaczyna mi się wydawać że problem jest gdzieś ze sprzęgłem, łapie elegancko i niziutko (w 1/3) co chyba nie wskazuje na jego zużycie, może jakiś wysprzęglik czy jak to się zwie. Nie wiem nawet za co to odpowiada i jakie są objawy zepsutego. Zauważyłem nowa rzecz po dojechaniu do świateł i postoju (przerzucenie na luz) raczej nie mam problemu z wbiciem jedynki za pierwszym razem . ale jak pobawię się: sprzęgło jedynka, sprzęgło jedynka, i za trzecim razem już jest problem z wrzuceniem biegu. Zauważyłem tez że jak przygazuje silnik do pow. 2tys obrotów jedynka wejdzie wyraźnie lepiej. Może to zapowietrzenie? ale kurcze płynu mam full w zbiorniczku od hamulców , jeżdżę 4 miesiące nie dolałem nic od samego początku, tak już po prostu było po kupnie i nic tam nie tykałem. Jakby się to mogło tak samo zapowietrzyć? A może nie było odpowietrzone?

dzisiaj znalazłem coś takiego http://volvo.autogala.pl/czujnik_pedalu_sprzegla_s60_volvo,18,75.html odpiętego z jednej strony- wyskoczyło z takiej główki na którą było wciśnięte . Nie miałem żadnych błędów ani też nie zauważyłem zmiany jak podpiąłem z powrotem jeden koniec tego czegoś. To chyba nie ma nic wspólnego z moim problemem, nieprawdaż?
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Nie 05 Wrz 2010, 20:54
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Cytat:
dzisiaj znalazłem coś takiego http://volvo.autogala.pl/czujnik_pedalu_sprzegla_s60_volvo,18,75.html odpiętego z jednej strony- wyskoczyło z takiej główki na którą było wciśnięte ...
nie może mieć wpływu na trudności wrzucenia biegu. Błędy może powodować.

Cytat:
przy wciśniętym sprzęgle kiedy próbuje się wbić bieg i akurat jest to utrudnione auto bardzo delikatnie drgnie do przodu lub na wstecznym do tylu - prawie niezauważalne ale na prostej płaskiej nawierzchni idzie to wyczuć
tak będzie jeśli są trudności z wrzuceniem bieg

Przygazowanie do 2tys obrotów może powodować większe drgania które uwalniają zblokowaną tarcze sprzęgłową.

Ogólnie to kłopoty z wrzuceniem 1 i R są nieregularne a co do wysprzęglika to i tak do wymiany trzeba sciągnąć skrzynie ale opisane przez Ciebie objawy nie wskazują by było coś nie tak z wysprzęglikiem poza tym wyczuwałbyś zmienione zachowanie pedału sprzęgła( np.wpadnięcie pedału lub sprzęgło bierze od samej podłogi). Podobne objawy przy uszkodzeniu siłownika przy pedale.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 22:46
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Koledzy gdyby okazala sie potrzebna najgorsza opcja o ktorej mowi kinniu czyli sciagniecie skrzyni biegow, czy ktos z Was orientuje sie ile taka operacja moze kosztowac? Mowie oczywiscie o normalnym warsztacie ktory zrobi to w "ludzkich" pieniadzach. Na jaka kwote musialbym sie ewentualnie przygotowac? Ta informacja przyda mi sie rowniez aby nie przeplacic. Dzieki z gory!
Powrót do góry
gadu-gadu
kinniu
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 1213
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: brak
Piwa: 124/3
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 20:55
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Nie wiem czy to Ci pomoże ale czas naprawy to 5-8 godzin w serwisie aso bez geometrii. W zależności ile kosztuje roboczogodzina wyjdzie Ci koszt naprawy pod warunkiem że po demontażu nie dojdą części do wymiany. Warto wybrać warsztat sprawdzony który daje gwarancje na swoje naprawy. (jest co zepsuć w czasie tej naprawy) Najlepiej z góry umówić się ile taka naprawa będzie kosztować.
Powrót do góry
pawelnottingham

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2010
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nottingham
Posiadane auto: Volvo s60 d5 163KM
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 09 Wrz 2010, 22:22
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Kolego po pierwsze niech mechanik sprawdzi poziom oleju w skrzyni i czy nie pływają jakieś opiłki.Jak jest w porządku to zastosuj ceramizer do skrzyń.Koledze w skrzyni 5 biegowej M56 pomógł w tym że chodzi ciszej.Jak po nim nie pomoże to dopiero warsztat bo niema już innego lekarstwa dla niej ale pamiętaj nie u Jaśka bo tanio tylko jak wspomniano wcześniej dobry serwis z gwarancją.No cóż skrzynia jest francuska a francuskie dobre to tylko wina a nie auta.
_________________
Volvo s60 D5 163KM
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 08:31
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


pawelnottingham napisał:
Kolego po pierwsze niech mechanik sprawdzi poziom oleju w skrzyni i czy nie pływają jakieś opiłki.Jak jest w porządku to zastosuj ceramizer do skrzyń.Koledze w skrzyni 5 biegowej M56 pomógł w tym że chodzi ciszej.Jak po nim nie pomoże to dopiero warsztat bo niema już innego lekarstwa dla niej ale pamiętaj nie u Jaśka bo tanio tylko jak wspomniano wcześniej dobry serwis z gwarancją.No cóż skrzynia jest francuska a francuskie dobre to tylko wina a nie auta.


Kolego nigdy nie wlalbym zadnych ceramizerow i innych tego typu specyfikow. Jakos kojarzy mi sie to z "moto-doktorem" ktory wlewa sie do leciwych rupieci zeby tylko przed sprzedaza z nich nie cieklo.
Powrót do góry
gadu-gadu
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 16 Wrz 2010, 08:39
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Na wstepie WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA KOLEGI KINNIU
Zastosowalem sie do jego zalecen i obecnie jestem 2 dni po naprawie i problem zniknal i ani razu nie wystapil. Biegi teraz wchodza jak maselko czy to zimny czy cieply silnik. Nareszcie nie musze nic wbijac na sile. Po demontazu skrzyni walek sprzeglowy wg mechanika nie byl jakos specjalnie zasyfiony (mowil ze widzial gorsze i dzialaly, ale moze ten jest az tak czuly) ale mial taki lekki nalot jakby z kamienia - chyba utwardzony pyl ze startego sprzegla. Wzial to drucianka wyczyscil, wieloklin sprzegla wewnatrz tez, potem poszedl na papierosa i ja dorwalem drucianke i wypolerowalem te obie czesci ze sie swiecily jak pierscionek zareczynowy, nastepnie sprzeglo zostalo przedmuchane sprezonym powietrzem a walek sprzeglowy i wieloklin nasmarowane jakims smarem po zlozeniu do kupy francja elegancja. Naprawa trwala jakies 8-9 h. Sprzeglo mam w dobrym stanie ponad polowa go jeszcze zostala, takze nic nie musialem wymieniac. Jeszcze raz wielkie dzieki, temat do zamkniecia
Powrót do góry
gadu-gadu
Turek1979

Czytelnik



Dołączył: 15 Gru 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn,warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: volvo s60,2,4 d5,2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 02:38
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Witaj Pegaz666
Powiedz kolego jeśli możesz ile mechanik policzył za tę przyjemność?
Powrót do góry
pegaz666

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów, London
Posiadane auto: S60 D5 2002
Piwa: 13/3
Wysłany: Nie 02 Sty 2011, 10:26
Temat postu:

Re: ( Volvo S60 ) Ciezko wchodza biegi 1 i wsteczny na uruchomionym silniku.


Siedzial sam nad tym ok 9h, bylem caly czas podczas naprawy.skasowal mnie 400pln ale to znajomy i poweidzial ze wie ze 400 to sporo ale i tak mnie trakruje bardzo ulgowo. Kumpel sie kiedys pytal jakis gosci od skrzyn i cos kolo 700 pln chcieli za robote
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum VOLVO Forum Strona Główna -> ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Volvo S60 »

Opinie o samochodach Volvo S60 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Volvo S60 ) Silnik iskrowy -układ chlodzenia-układ zasilania-układ napędowy oraz wydechowy.


VolvoV40

79 900

2019r.

143 110 km

warmińsko-mazurskie

VolvoC30

14 900

2009r.

256 850 km

lubelskie

VolvoV60

39 700

2010r.

198 000 km

mazowieckie

VolvoS60

61 900

2017r.

135 000 km

mazowieckie

VolvoXC 40

94 500

2019r.

158 921 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System